דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון קרדיט: יח"צ

לאומי שוקי הון: מתחילת ינואר השקל התחזק ביותר מ 3% והיה לאחד המטבעות החזקים בעולם

התחזקות השקל לצד הירידה בציפייה להעלאות ריבית בארה"ב ובאירופה צפויות להכתיב תוואי העלאות ריבית איטי שיתבטא בהעלאת ריבית אחת בלבד בשנה הקרובה

חדשות ספונסר 10/02/2019 12:12

א+א- 1

דודי רזניק, מנהל מחקר מאקרו בלאומי שוקי הון, מפרסם היום את הסקירה השבועית ואומר שהמגמה החיובית בשוק האג"ח הממשלתי נמשכת בדגש על ירידת תשואות בחלקים הבינוניים – ארוכים של העקומים. המשך מגמת ירידת התשואות בעולם ממשיכה לתת רוח גבית לשוק המקומי שנהנה, בנוסף, בחודש האחרון, מהתחזקות משמעותית של השקל מול הדולר ומול מרבית המטבעות המרכזיים.

 

מראשית חודש ינואר רשם השקל התחזקות של יותר מ 3% מול מרבית המטבעות המרכזיים. בנק ישראל ממשיך “לשבת על הגדר” ונמנע מהתערבות במסחר במט"ח כאשר יתרות המט"ח שברשותו מצויות שוב ברמות שיא.

 

התחזקות השקל לצד הירידה המשמעותית בציפייה להעלאות ריבית בארה"ב ובאירופה במהלך שנת 2019 צפויות להכתיב תוואי העלאות ריבית איטי במיוחד על ידי בנק ישראל שיתבטא בעד העלאת ריבית אחת בלבד בשנה הקרובה.

 

שיעור האבטלה המשיך לעלות ברביע הרביעי של 2018; התפתחות זו, עלולה להכביד על הצריכה הפרטית בהמשך. עדיין בהשוואה בינלאומית שיעור האבטלה בישראל נמוך מאוד תוך שיפור משמעותי בעשור האחרון.

 

בארה"ב תהליך הצמצום של מאזן הפד הולך ומתקרב לסיומו, דבר העשוי לעלות את הנזילות ולסייע לשוקי המניות והאג"ח.

 

אג"ח ממשלתי - תנאי הרקע להשקעה בשוק האג"ח הממשלתי ממשיכים להיות נוחים על רקע המציאות של סביבת ריביות נמוכה בארץ ובעולם וסביבת אינפלציה מתונה יחסית. עם זאת מהלך העליות בחודש האחרון, בשוק המקומי, היה חד יחסית ולכן מומלצת השקעה במח"מ בינוני של 5 שנים. מומלצת אחזקת מח"מ ארוך יותר באפיק השקלי הלא צמוד.

 

אגח חברות - מרבית האפיקים הקונצרניים נסחרים בקורלציה דומה לשוק האג"ח הממשלתי למעט מדד התל בונד גלובל הממשיך להיסחר בתנודתיות גבוהה במיוחד. הפעילות בשוק הראשוני ממשיכה להיות נמוכה יחסית ובעיקר של חברות בעלות דרוג גבוה. מומלצת התמקדות בהשקעה בעיקר בחברות בדרוג גבוה. ביחס לאפיק הממשלתי מומלצת השקעה במח"מ קצר יותר של 3 – 5 שנים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    שקל חזק

    נו...רק ביבי אשם....

    המצדיק???? 10/02/2019 12:10