סלקט תשתף פעולה עם אוניברסיטת וושינגטון בניסוי קליני ראשון בארה”ב

הניסוי יבחן את השימוש בטכנולוגיית ברירת תאי הגזע של סלקט בהשתלות מוח עצם

מערכת ספונסר 05/02/2019 15:18

א+א-

חברת סלקט ביוטכנולוגיה (נאסד"ק: APOP) המפתחת טכנולוגיה חדשנית לברירת תאי גזע, הודיעה היום (ב’) על חתימת הסכם שיתוף פעולה עם אוניברסיטת וושינגטון, שמטרתו לקבוע את מידת הבטיחות והסבילות בניסוי שלב I / II בעת השימוש בטכנולוגיה ה- ApoGraft בהשתלות מוח עצם.

 

הניסוי המתוכנן הינו הניסוי הקליני הראשון שמתבצע בארה"ב תוך שימוש בטכנולוגיית ה-ApoGraft שפיתחה החברה לברירת תאי גזע ואשר נועדה למנוע את מחלת השתל נגד המאכסן המתפתחת בעקבות השתלת מוח עצם.

 

את שיתוף הפעולה בין סלקט לבין אונ’ וושינגטון יוביל ד"ר John DiPersio, מנהל המרכז לגנטיקה ואימונותרפיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון ונשיא האגודה האמריקנית להשתלת דם ומוח עצם, וד"ר Mark Schroeder, מומחה להשתלת מוח עצם מהחוג לאונקולוגיה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת וושינגטון.

 

בעבר דיווחה החברה על נתוני בטיחות חיוביים בניסוי מתמשך שמבוצע מחוץ לארה"ב והיא צפויה לדווח על תוצאות ביניים נוספות במהלך המחצית הראשונה של 2019. הניסוי הקליני הפתוח, הכולל 12 חולים שגיוסם צפוי להיות מושלם במהלך הרבעון השני של 2019, נועד להעריך את הבטיחות והסבילות של תהליך ה-ApoGraft בחולים עם ממאירויות המטולוגיות (סרטן דם), שעברו השתלת תאי גזע.

 

בנתונים שנאספו לאחר חודש מעקב בקרב מחצית מהחולים בקבוצת המחקר, הודגמה קליטה מלאה של השתלת מוח העצם, ללא תופעות לוואי הקשורות לפרוצדורה. כמו כן, בשלושת המטופלים הראשונים שסיימו את כל תקופת המעקב, לא נצפו תופעות לוואי קשורות (היעד הראשי) וכן הודגמה קליטה של ההשתלה עוד לפני תום תקופת מעקב של 28 יום שהוגדרה בניסוי.

 

"זוהי התפתחות משמעותית מאוד עבור סלקט, שמצביעה על כך שהטכנולוגיה המובילה שלנו מושכת את תשומת הלב של המרכזים הרפואיים המוליכים בארה"ב", אמר מנכ"ל סלקט, ד"ר שי ירקוני. "כבר דיווחנו על תוצאות מקדימות חיוביות לניסוי שנערך מחוץ לארה"ב, ואני מאמין ששיתוף הפעולה עם המרכז המוביל בארה"ב יכול לקדם ולהגביר את המודעות לטכנולוגיה שלנו. אנו מאמינים שלטכנולוגיית ברירת תאי הגזע, ה-ApoGraft יש פוטנציאל לשפר את חייהם של מיליוני חולים ולעשות מהפכה בתום השתלות מוח העצם – השוק הגדול ביותר בעולם הריפוי התאי, שנאמד במיליארדי דולרים בארה"ב לבדה".

 

סלקט ביוטכנולוגיה פיתחה טכנולוגיה לברירה של תאי גזע מכל רקמה, אשר מיועדת לשפר את מגוון הטיפולים מבוססי תאי הגזע. הטכנולוגיה של החברה צפויה לספק למרכזי מחקר, לבתי חולים ולחברות הפארמה את הכלים לבידוד מהיר של תאי הגזע מאוכלוסיית התאים הבוגרת, בכמות ובאיכות שמאפשרות טיפולים ופרוצדורות רפואיות במגוון רחב של התוויות בתחום הרפואה הרגנרטיבית (הרפואה המשקמת). הניסוי הקליני הנוכחי שעורכת החברה מתמקד בהשתלות מח עצם במסגרת טיפול במחלת הסרטן.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה