חדשות וול סטריט ושווקי העולם

קנאביקס הישראלית הגישה שתי בקשות לפטנטים בארה”ב

הפטנט - על מידול והפקת תרכובות קנאביס בהתאמה אישית; לפני חודש הגישה בקשה לרישום פטנט גם עבור טכנולוגיה להובלת תרכובות קנבינואידים בגוף המטופל

חדשות ספונסר 10/01/2019 13:01

א+א-

קנאביקס (OTC: CNBX), חברה ישראלית העוסקת במחקר ופיתוח רפואה קנבינואידית מותאמת אישית לחולי סרטן, הודיעה כי הגישה בקשה לרישום פטנט בארה"ב על מידול והפקת תרכובות קנאביס בהתאמה אישית. הפטנט מקיף את טכנולוגיית קנאביקס המאפשרת הובלת נתונים, מפלטפורמת המחקר הסרטן של החברה אל חברות קנאביס רפואי ברחבי העולם, ובכך לתת מענה לאתגרי ייצוא וייבוא של תרכובות קנאבינואידים עקב מגבלות רגולציה במדינות השונות.

 

אייל בלן, מייסד שותף וסמנכ"ל הטכנולוגיות בקנאביקס: "הרעיון לייצר מאגר נתונים גדול, ולתרגם אותו למגוון רחב ובינלאומי של תרכובות וסוגי קנבינואידים, מאפשר לנו לייצר סטנדרטיזציה ביחסי התרכובות. הדבר מספק את יתרונותיו של אפקט הפמליה, תוך בניית מטריצה לוגית מאחורי המינונים בתרכובות השונות. כיום, אנו בוחנים שיתופי פעולה במדינות בהן יש הסדרה של קנאביס רפואי.״

 

קנאביקס פארמסוטיקלס מפתחת פלטפורמה למינוף כלי סריקת תרופות ואינטליגנציה מלאכותית, לצורך פיתוח טיפולים במחלת הסרטן, המבוססים על קנבינואידים ומותאמים לפרופיל האישי הייחודי של כל חולה. קנאביקס מסייעת בקידום הקנבינואידים כעתיד רפואת הסרטן, על ידי פיתוח שיטות לבדיקת יעילותן של תרופות בהתאמה אישית. פעילויות המחקר והפיתוח של החברה נמצאות בישראל, שם היא מבצעת מחקר מדעי וקליני בתרכובות קנבינואידיות וסרטן, ברישיון משרד הבריאות.

 

לפני כחודש הודיעה החברה כי הגישה בקשה לרישום פטנט בארה"ב גם עבור טכנולוגיה חדשנית שהיא מפתחת, להובלת תרכובות קנבינואידים בגוף המטופל. גישה בלתי פולשנית זו עושה שימוש בשדה מגנטי ומאפשרת הובלה חיצונית ופנימית של קנבינואידים ישירות אל איזורי הגידול הסרטני בגוף המטופל, במטרה ליצר ריכוזים גבוהים סביב הגידול.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה