חדשות אנליסטים

הראל פיננסים: ”מי ינצח הפסימיות של האג”ח בארה”ב או האופטימיות במניות?”

" המלצתנו היא לא לפעול בצורה פזיזה בשוק כה תנודתי, לא להיות באופוריה כשהשוק מסיים בעליות חדות כמו ביום שישי ולא להיות ב"דאון" ולחסל תיקים כשהשוק מסיים כמו יום קודם"

חדשות ספונסר 07/01/2019 14:24

א+א-

בהראל פיננסים מפרסמים היום את המלצת ההשקעה השבועית וממשיכים לחזק מניות בישראל ומניות ערך בחו"ל. וול סטריט סיימה את השבוע הראשון של 2019 בעליות כשמדד S&P 500 הוסיף 1.9%ומדד הנאסד"ק עלה ב2.3%. גם הדאקס הגרמני עלה ב2% ואולם מדד הניקיי היפני ירד ב2.3% אך כאמור טרם נהנה מהעליות ביום שישי בארה"ב. ההאנג סנג הסיני עלה ב0.5% .

 

הסיפור של השבוע היה מניית אפל, שצנחה ב- 10% ביום אחד לאחר שפרסמה אזהרת רווח. אפל האשימה את מלחמת הסחר בתוצאות המאכזבות שלה והמשקיעים החלו לחשוש מפני חברות נוספות שייפגעו מהמצב. בסוף השבוע התאוששה מעט המניה כאשר עלתה ביותר מ4%.

 

הבורסה התל אביבית סיימה את השבוע בירידות, כאשר בסיכום השבוע עלה מדד ת"א 35 בשיעור מתון מאוד של 0.2%. כעת נשואות העיניים לתחילת עונת הדו"חות בארה"ב, שצפויה השבוע. אנו ממשיכים להתמקד בשוק המניות בישראל הנהנה משילוב של משק צומח, מחירי מניות לא יקרים וריבית נמוכה, על חשבון הקטנה מסוימת במניות בחו"ל. ברכיב המנייתי בחו"ל, לאחר שנים בהן מניות צמיחה הניבו תשואה עודפת על מניות ערך, יש לטעמנו לבצע מעבר הדרגתי לכיוון מניות ערך.

 

האג"ח הקונצרני בישראל מעניין תשואות האג"ח הממשלתיות ל-10 שנים בארה"ב עלו השבוע משפל של 11חודשים ונסגרו ברמה של 2.66% . כיום התשואות הדולריות הקצרות גבוהות מהתשואות ל 4-5 שנים ,לכן אין סיבה בסביבה כזו להאריך מח"מ וכן מומלץ להיות בפתרונות קצרים כקרנות כספיות דולריות.

 

בארץ, נרשמו עליות שערים והמשך ירידת תשואות בשבוע הראשון של 2019 לכל אורך העקום וזאת כתיקון לעליית התשואות החדה בדצמבר .ההשפעה היתה במיוחד על האפיק הקונצרני, בו נרשמו עליות משמעותיות יותר גם השבוע, בלט במיוחד מדד תל בונד תשואות שקלי .

 

אנחנו ממשיכים להתמקד באיגרות חוב קונצרניות במיוחד לאור התמחור הנוח ביחס לשנים האחרונות במיוחד בדירוגים הגבוהים שם התנודתיות להערכתנו צפויה להיות נמוכה יותר והסיכון נמוך יותר. אנו ממשיכים להתמקד באג"ח הדולריות המספקות ריבית שוטפת גבוהה והגנה מהמשבר.

 

בתיק השקעות – חוזרים לבסיס "בק טו בייסיקס " המלצתנו מהשבועות האחרונים היא לא לפעול בצורה פזיזה בשוק כה תנודתי, לא להיות באופוריה כשהשוק מסיים בעליות חדות כמו ביום שישי ולא להיות ב"דאון" ולחסל תיקים כשהשוק מסיים כמו יום קודם. לרוב הלקוחות נראה שעדיין מוקדם לעשות צעדים מהירים כי השוק עדיין מונע בעיקר מהפסיכולוגיה ופחות מהכלכלה.

 

לפיכך, בהסתכלות על התקופה הקרובה אנו בוחנים את התיק ב-4 מהלכים מרכזיים: קונצרני מעניין ברוב רמות הדירוג, חשיפה לדולר מעניין כהגנה מתנודתיות במשברים + ריבית שוטפת גבוהה, מניות דגש על ישראל ומניות ערך בחו"ל, מעבר למוצרים ברורים ופשוטים.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה