חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על בזק: התחרות קשה, הרגולציה מקשה

מחיר היעד שלנו עולה במעט מ-3.8 ל-3.9 ש"ח למניה; אך אנו נשארים בהמלצת משקל חסר בשל הציפיה כי התחרות תמשיך להעיב על הסנטימנט בזמן הקצר

חדשות ספונסר 04/12/2018 17:06

א+א- 1

גיל דטנר, אנליסט תקשורת וקמעונאות בלאומי שוקי הון, מפרסם היום עדכון המלצה על מניית בזק: בזק היום מצוידת בהנהלה חדשה (אך מנוסה), וגם בתכנית אסטרטגית חדשה. אולם, הבעיה העיקרית של החברה אינה חדשה – סביבה רגולטורית. רגולציה שלא מאפשרת לבזק לשווק חבילות בנדל בדיסקאונט, על מנת להתמודד עם התחרות החדשה והקשה מחברות הסלולר. רגולציה שלא מספקת לחברה את התנאים הכדאיים לקדם את תשתית הסיבים שלה, בזמן שפרטנר וסלקום פועלות במרץ ליצור תשתית סיבים משלהן , לפחות בחלק מהמדינה. רגולציה שלא מאפשרת לה לנצל נכס מס של מעל מיליארד ₪ ביס. איננו צופים לשינוי ברוח הרגולטורית בזמן הקרוב, נוכח העובדה שאנו נכנסים לתקופת בחירות, והנושא של בזק עדיין נפיץ בפוליטיקה המקומית.

 

בינתיים, ההרעה בסביבה התחרותית נותנת את אותותיה, כאשר שלושת חברות הבנות יצרו ברבעון תזרים מזומנים חופשי של 45 מ’ בלבד, וזה בהשוואה לתזרים של 222 מ’ ש"ח ברבעון המקביל. גם במגזר הקווי, שמרכז את חוב רווחי החברה, מרגישים את הניצנים הראשונים של התחרות. המענה העיקרי של הקבוצה בטווח הקצר יהיה בצד ההוצאות. במגזר הקווי זה יתאפשר בשל מכסה לא מנוצל בתכנית לפרישה מרצון. בחברות הבנות החברה תידרש להגיע להסכמים עם הוועדים של כל חברה. לא ידוע עדיין מה פוטנציאל החיסכון בחברות הבנות, אולם אנו כן כוללים מרכיב משמעותי של התייעלות במודל שלנו. כמובן שבטווח הקרוב, ההתייעלות תבוא לידי ביטוי בעיקר בהפרשות גדולות.

 

מחיר יעד והמלצה. מחיר היעד לשנו עולה במעט, מ- 3.8 ל- 3.9 ש"ח למניה. העלייה נובעת מעלייה בשווי של פלאפון מחד, וירידה בשווי של בזק (קווי) מאידך. אנו ממשיכים לתת ביטוי לנכס המס בקצב ניצול יותר נמוך, וגם להתייעלות עתידית, אף על פי שהאי ודאת פה משמעותית. לאחר הירידה במניה לאחרונה, מחיר היעד שלנו גוזר דיסקאונט של 5%. אני נשארים בהמלצת משקל חסר בשל הציפיה כי התחרות תמשיך להעיב על הסנטימנט בזמן הקצר.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    לטעמי הם עוד עדינים

    חובות הענק עלולים להטביע את החברה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    dorki 04/12/2018 20:27