חדשות שוק ההון

יצרנית מוצרי הקנאביס פארמוקן תחל להיסחר בתל אביב

פארמוקן תמוזג לתוך החברה הציבורית מדיקל; תביא עימה פעילות קנאביס צומחת ורווחית, מגוון מוצרי פארמה וקוסמטיקה ושיתופי פעולה בינלאומיים

חדשות ספונסר 02/12/2018 09:22

א+א- 6

חברת פארמוקן (Pharmocann), מחלוצות תעשיית הקנאביס הרפואי בארץ ובעולם בעלת יכולות מוכחות בגידול, ייצור, פיתוח ומכירה של מוצרי קנאביס רפואי בישראל מעל כעשור, תתמזג לתוך החברה הציבורית מדיקל. פארמוקן הינה חברת צמיחה עם גידול שנתי דו ספרתי בהכנסות, נתח שוק דומיננטי בישראל של כ-14%, המעניקה שירות שוטף לכ-4,500 מטופלים בחודש ומציגה גידול עקבי דו ספרתי ברווח הנקי. לחברה שיתופי פעולה בינלאומיים המבוססים על מחקר ופיתוח של החברה, הידע וניסיון רב השנים.

 

במסגרת העסקה מדווחת פארמוקן כי היא צפויה לסיים את שנת 2018 עם הכנסות משוערות של כ-14 מיליון שקל, רווח תפעולי של כ-4.2 מיליון שקל (כ-30% מסך ההכנסות) ורווח נקי של 3.2 מיליון שקל (כ-23% מסך ההכנסות).

 

בהתאם להסכם שנחתם, מדיקל תרכוש את מלא (100%) הון המניות של חברת פארמוקן, וזאת כנגד הקצאת כמות כוללת של 4,715,241 מניות רגילות של מדיקל, אשר יהוו כ- 72.24% מהונה של מדיקל. ההסכם כולל את העברת כלל הפעילות והידע של פארמוקן למדיקל, ובכלל זה מגוון הפעילויות של החברה בשרשרת הערך בתחום הקנאביס בריבוי, גידול, עיבוד, ייצור ומכירה של מוצרי קנאביס לשימוש רפואי וכן ייצור ופיתוח עצמי של מוצרים נלווים ופורמולציות ייחודיות, סדרת מוצרים בתחום הפארמה לטיפול בכאבים כרוניים וסדרת מוצרים בתחום הקוסמטיקה, שיתופי הפעולה הבינלאומיים, פעילות המו"פ והמחקר קליני בתחום של מחלת עור נפוצה וחסרת מזור. בהתאם לדיווחיה האחרונים של מדיקל בקופתה של חברת מדיקל מזומן בהיקף של 12.3 מיליון שקל, נכון ליום ה-9 באוגוסט, 2018. בעלי המניות הגדולים כיום במדיקל הינם החברות ווליו בייס עם 27% וסייבל השקעות עם 16%.

 

בכוונת פארמוקן להמשיך את פעילותה כחברה מובילה בתחום הקנאביס הרפואי, להגדיל את נתח השוק שלה, להעמיק את שיתופי הפעולה הבינלאומיים, לבחון הקמת מפעל ייצור עצמאי תחת תקן ה- GMP, להקים מערך ייצור לתרביות רקמה וכן להרחיב את פעילויות המחקר ופיתוחהשלמת העסקה כפופה להתקיימות מספר תנאים מתלים בכללם השלמת בדיקות נאותות הדדיות.

 

פארמוקן פועלת מעל עשור בתחום הקנאביס הרפואי והינה אחת משמונה החברות היחידות בישראל בעלות רישיון פעיל ממשרד הבריאות לגידול קנאביס רפואי והפצתו למטופלים בישראל. החברה מגדלת ומשווקת מגוון זנים של צמח הקנאביס, מפתחת זנים ייחודיים, פועלת בתחום מיצוי שמנים מצמח הקנאביס וייצור חיצוני של מוצרים גמורים בהתאם לתקני ה-GMP. כמו כן, לפארמוקן ידע נרחב בייצור עצמי של שמנים ושמן חצי מוצק.

 

לפארמוקן חוות גידול בצפון הארץ, ליד נצרת, המשתרעת על פני שטח של כ-20 דונם, מתוכם כ-10 דונם משמשים לגידול שוטף של כ-3.5 טון קנאביס מעובד (10-12 טון קנאביס לפני עיבוד) באמצעות חקלאות שהינה בקדמת הטכנולוגיה. ביתרת השטח, אשר אינו משמש לגידול השוטף, משתמשת פארמוקן לפעילויות נלוות לייצור מוצרי הקנאביס ולפעילויות משלימות לתחום הקנאביס, כגון: הקמת מערך ייצור לתרביות רקמה וייצור מכשור ייעודי לתעשיית הקנאביס המבוסס על ידע וניסיון רב שנים של פארמוקן.

 

בנוסף, לפארמוקן שיתופי פעולה בינלאומיים בתחומים מגוונים, המבוססים, בין היתר, על הניסיון שצברה לאורך השנים ובסיס הנתונים הנרחב שלה בתחום: שיתוף פעולה ייחודי באוסטרליה עם Queenland Bauxite Ltd, חברה ציבורית אוסטרלית (QBL). ל-QBL רישיון לגידול וייצוא קנאביס מאוסטרליה וכן קשרי הפצה נרחבים של מוצרים קוסמטיים ותוספי תזונה באוסטרליה, באירופה ובמזרח הרחוק. על פי מזכר הבנות, פארמוקן תהא זכאית ביחד עם שותפים נוספים ל-50% במיזם המשותף, כאשר חלקה האפקטיבי של פארמוקן יהיה 35% וזאת ללא צורך בהשקעה הונית מצידה בהקמתו. במסגרת המיזם המשותף צפויות החברות לייצר מוצרים מבוססי קנאביס לשוק האוסטרלי ולייצא אותם לאירופה והמזרח הרחוק. למיזם המשותף תהיה בלעדיות לשיווק ומכירה של המוצרים מחוץ לישראל. כמו כן, בכוונת החברות לבצע במשותף ניסויים קליניים באוסטרליה, וקיימת אפשרות להנפיק בעתיד את המיזם המשותף באוסטרליה.

 

שיתוף פעולה במיזם בקמבודיה על פי מזכר הבנות חתום, המקנה לפארמוקן שיעור של 20% במיזם המשותף לאחר הקמתו ללא כל התחייבות להשקעה הונית מצידה. ייעודו של שיתוף הפעולה הינו הקמת אתר גידול in-door וחממות בתקן GAP ומפעל תעשייתי בקמבודיה של מוצרים בתחום הקנאביס הרפואי וייצואם למדינות אחרות, בכפוף לקבלת רישיונות לפעילויות אלו.

 

שיתוף פעולה ביוון על פי מזכר הבנות חתום, המקנה לפארמוקן שיעור של 20% במיזם המשותף לאחר הקמתו ללא כל התחייבות להשקעה הונית מצידה, עם  אופציה להגדיל את חלקה עד ל-49% על בסיס השקעות הוניות במיזם. ייעודו של שיתוף הפעולה הינו הקמת אתר גידול in-door וחממות בתקן GAP ומפעל תעשייתי ביוון בדגש על ייצור בתקן GMP של מוצרים בתחום הקנאביס הרפואי לשוק המקומי וייצואם. לפי מזכר ההבנות, השותף היווני אחראי להשגת רישיון הגידול לייצוא, לרבות המימון הנדרש לכך. בנוסף, הוסכם שהמיזם יפעל בבלעדיות ביוון ובמדינות השכנות.

 

בתחום הפארמה, לפארמוקן סדרת מוצרים לטיפול בכאבים כרוניים וכן שמן חצי מוצק המטפלים בפגיעות עור. פארמוקן מספקת את מוצריה לכלל ההתוויות הרפואיות המאושרות על ידי משרד הבריאות לשימוש בקנאביס רפואי. במסגרת פעילות זו, משתפת פארמוקן פעולה עם בית חולים ומוסד אקדמי מובילים במסגרת מחקר קליני בתחום של מחלת עור נפוצה וחסרת מזור.

 

בתחום הקוסמטיקה, לפארמוקן סדרת מוצרים המבוססים על חומרים פעילים מצמח הקנאביס ועל למעלה מ-20 פורמולות ייחודיות בפיתוח עצמי, אשר חלקן מושתתות על טכנולוגיית היידרו-ג’ל ייחודית. מוצרים אלו משווקים במינונים המאפשרים מכירה בדלפקי חנויות מחוץ לישראל, במדינות המתירות מכירה ומהווים בין היתר בסיס לשיתופי הפעולה הבינלאומיים של פארמוקן.

 

בתחום המחקר והפיתוח, פועלת פארמוקן לפיתוח חומרי הדברה ייעודיים לגידול הקנאביס- באמצעות שיתוף פעולה עם מכון מיג"ל (מרכז ידע גליל עליון) בתחום הגנת הצומח, שנועד לפתח אמצעי הדברה ידידותיים משולבי הדברה ביולוגית; וכן משתפת פעולה עם מעבדה לחקר הסרטן של מוסד אקדמאי לבחינת השפעותיהם של זנים ומוצרי קנאביס שונים על תאים סרטניים במטרה לאפשר התאמת זנים למחלות. 

 

מר גיל חובש, מנכ"ל פארמוקן, מסר: "אנו שמחים על השלמת ההסכם שיהפוך את פארמוקן לחברה ציבורית ויאפשר לה להאיץ באופן משמעותי את הצמיחה בשוק הישראלי ובשווקי היעד בחו"ל. לפארמוקן היצע מוצרים רחב ופעילות תעשייתית ענפה לאורך כל שרשרת הערך של מוצרי הקנאביס. מיצובה העיסקי הגבוה של פארמוקן אפשר לנו לחתום על מזכרי הבנות להסכמים אסטרטגיים באוסטרליה, קמבודיה ויוון ואשר עשויים לייצר לנו הזדמנויות עסקיות נוספות להרחבה משמעותית של פעילותנו ללא צורך בהשקעת מימון מצידנו. במקביל, ועל בסיס הידע והניסיון הרב שנצבר בחברה, אנו משקיעים במחקר ופיתוח להרחבת פעילותנו בתחום הפארמה והניסויים הקליניים". 

 

מר עדו נויברגר, יו"ר מדיקל קומפרישין סיסטם, מסר: "אנו שמחים על חתימת ההסכם עם חברה צומחת ורווחית כפארמוקן, חברת קנאביס רפואי מהגדולות והמובילות בתחומה ובעלת אופק עסקי ויתרונות תחרותיים מובהקים. גילינו שותפים הגונים ומקצועיים והצלחנו לחתום על הסכם סופי הכולל מצגים ותחזיות המעידים על מיצובה העסקי הגבוה של פארמוקן ועל איתנותה הפיננסית".       

 

ווליו בייס, שבבעלות ויקטור שימריך ועדו נויברגר מתמחה בבנקאות להשקעות, מיזוגים ורכישות, חיתום והפצת ניירות ערך ואנליזות.

 

סייבל השקעות, שבבעלות שחר סיידון ויעל שניצר משקיעה בחברות פרטיות וציבוריות במגוון תחומים. את מדיקל ייצגו בעסקה עורכי הדין ניר דאש, ניצן שינדלר ומורן לוי ממחלקת חברות ושוק ההון במשרד עורכי הדין הרצוג, פוקס נאמן. את חברת פארמוקן ייצגו בעסקה עורכת הדין רעות אלפיה, שותפה וראש מחלקת קנאביס רפואי ועו"ד גל כהן מפירמת עורכי הדין הבינלאומית ZAG-S&W זיסמן אהרוני גייר.

כתבות נוספות

6 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  לשלד הון עצמי של 12 מ שח

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  energy 02/12/2018 12:53

 2. 2
  רווח נקי שנתי צפוי 3.2 מיליון.

  ניתן להם מכפיל 20. אפילו 30 = 100 מיליון שח. אבל בגלל הגל של הקנאביס - נראה בקרוב שווי שוק של גדול יותר. גם בלי אישור יצוא. ונשאלת השאלה - מדוע חברה רווחית נותנת מעצמה 28% תמורת שלד. למה לא חיפשו שלד זול יותר? הרי יכולים לשמור כל הרווח השנה ובעשור הקרוב לעצמם. והתשובה - הם כנראה רוצים לגייס הרבה כסף מהציבור. הרבה יותר מה18 מיליון שהשלד נסחר בו. אולי גם מרווים להינות ממגן מס.
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  ATUK19 02/12/2018 12:43

 3. 3
  אין לי את המידע, אבל מכיוון שמתמזגת

  לשלד, נדע בקרוב בכמה השוק מעריך את הפעילות ונהיה יותר חכמים
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  energy 02/12/2018 11:05

 4. 4
  הכוונה לשווי של פארמקן

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  moshe1987 02/12/2018 11:01

 5. 5
  השלד נסחר בחמישי בנעילה סביב 18 מ

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  energy 02/12/2018 10:19

 6. 6
  שווי שוק?

  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  moshe1987 02/12/2018 09:27