נתח שוק וצרכנות

5 סיבות לעשות תואר ראשון בכלכלה

תואר ראשון בכלכלה מגדיל את אפשרויות הקריירה, ההשקעה וההבנה בסוגיות פיננסיות. בנוסף, הלימודים מעניקים פרספקטיבה רחבה ועוזרים לנצל יכולות אנליטיות וריאליות

מערכת ספונסר 08/11/2018 09:23

א+א-

בחירת תחום לימודים היא משימה מאתגרת שדורשת התייחסות למגוון רחב של שיקולים. עם זאת, יש מקצועות לימוד עם יתרונות מובהקים וכדאי להכיר אותם כדי לתת להם עדיפות. הנה למשל 5 סיבות משכנעות לעשות תואר ראשון בכלכלה:

 

1. שמירה על אופציות בקריירה

כלכלה עוסקת במחקר תהליכי מסחר, ייצור, הפצה וצריכת מוצרים ושירותים. לפיכך, מי שלומד תואר ראשון בכלכלה משאיר לעצמו את כל האופציות פתוחות בנוגע לקריירה מתגמלת.

 

בוגרי המסלול יכולים להשתלב במגזר הפרטי או הציבורי בתפקידים שונים, או למצוא את עצמם בתחומי בנקאות, ניהול פיננסי, שוק ההון, ניהול סיכונים, שיווק, ייעוץ פנסיוני וענפים נוספים. הדגש הוא על שימוש בלימודי כלכלה לצורך הרחבת ארגז הכלים ולטובת קריירה מעניינת עם התקדמות בסולם הדרגות.

 

2. היכרות עם אפשרויות השקעה

הרבה אנשים בוחרים ללמוד תואר ראשון בכלכלה בשביל לדעת טוב יותר איזה אפשרויות השקעה הן המשתלמות ביותר. בעזרת הלימודים ניתן למשל לעקוב אחר מניית טבע כדי לדעת מתי להשקיע בה, או להשוות בין אפיקי חיסכון לטווח קצר, בינוני וארוך.

 

למעשה, לימודי כלכלה שואבים ידע מתחומים משיקים ובכך הם מאפשרים ריכוז של כל המידע הרלוונטי על אפשרויות השקעה תחת קורת גג אחת.

 

3. הבנה לאן הולך הכסף

המאה ה-21 מתאפיינת במשק משוכלל שבו לא תמיד קל לעקוב אחר מקורות הכסף והמקומות שאליהם הוא מגיע. הפתרון הוא כמו תמיד להעשיר את הידע, ובהקשר הפיננסי ניתן לעשות זאת רק באמצעות תואר ראשון בכלכלה.

 

הלימודים בתחום מעניקים ידע עיוני וכלים מעשיים, הם מאפשרים לכל סטודנט לנתח ולהבין בעיות כלכליות ובעזרתם ניתן לפגוש מושגי יסוד כמו צריכה, חיסכון, מיסוי, ביטוח, ניהול, מימון ועוד.

 

4. ראייה מרחבית על השוק המקומי והגלובלי

העולם מתפקד כיום כשוק גלובלי אבל רק מי שלומד את יסודות הכלכלה מבין אותו. ראייה מרחבית על השוק המקומי והגלובלי היא בין תוצרי הלוואי הבולטים של תואר ראשון בכלכלה, אפילו בלי רקע מוקדם.

 

את הראייה המרחבית ניתן לנצל לצרכים שונים או אפילו רק לשם העניין האישי. בעזרת לימודי כלכלה מקבלים פרספקטיבה נכונה על מה שקורה במשק ומשיגים יתרון מול דורשי עבודה אחרים.

 

5. ניצול יכולות אנליטיות

תפיסת עולם ריאלי ויכולת אנליטית מנבאים הצלחה בלימודי כלכלה. אם התברכתם בתכונות כאלה, אין לכם שום סיבה לוותר על האפיק האקדמי הזה.

 

בעזרת תואר ראשון בכלכלה תוכלו להפוך תחביב למקצוע וליהנות מסביבת עבודה מאתגרת. ברמה האישית, הלימודים יעניקו לכם תנאים מעולים להתפתח ויבטיחו תחושת סיפוק, אתגר ומוטיבציה גבוהה לטווח הקצר והארוך.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה