אחרי הירידות החדות: האם מניית אמזון שווה קנייה?

דוחותיה של חברת אמזון אכזבו את וול סטריט והמשקיעים שלחו את מניות החברה לתיקון עמוק. האם נוצרה כאן הזדמנות קניה?

דובי קורן 31/10/2018 15:20

א+א-

אמזון (סימול- AMZN) מפעילת אתר הקמעונאות הגדול בעולם. החברה נוסדה בשנת 1994 ובשנת 1995 שונה שמה לאמזון השם אותו העולם מכיר כיום. החברה החלה את דרכה כחנות מקוונת של ספרים ותקליטורים, כיום החברה מוכרת מגוון רחב מאוד של מוצרים, משחקים, ביגוד והנעלה, מוצרי אלקטרוניקה ריהוט ועוד. לחברה קיים קו מוצרים שלה, בין המוצרים קורא הספרים קינדל, טלוויזיה (Fire tv), טאבלטים ועוד. מניות החברה נסחרות בבורסת הנסד"ק תחת המדדים נאסד"ק 100, אס אנד פי 100 ואס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 748.3 מיליארד דולר.

 

עד לפני חודש מדובר על החברה השנייה בהיסטוריה אשר הגיעה לשווי שוק של 1 טריליון דולר. לאחר פרסום הדוחות ביום חמישי האחרון מיד לאחר סיום המסחר, המשיכו מניות החברה את המומנט השלילי שהחל בשוק והיא סגרה את המסחר בירידות שערים חדות ביום המסחר שלאחר מכן (בדומה כלל השוק). הלחץ על המניות המשיך גם בתחילת השבוע ורק מהדוחות אבדו מניות החברה כ 15%.

 

ניתוח טכני

לאחר שיצרה פסגה סביב אזור של 2050-2033 דולר למניה בחודש דצמבר האחרון יצאה המניה לתיקון יורד בדומה לכלל השוק. הירידה הראשונה מרמה של 1880 דולר לערך למעשה נתנה טריגר טכני שלילי ראשון מזה תקופה ארוכה לאחת המניות החזקות ביותר בשוק השנה ובשנים האחרונות.

 

גרף תקופתי מניית AMZN; מקור: StockCharts.com

 

השוק כולו נכנס למומנט שלילי בשבועות האחרונים ונכון לכתיבת שורות אלה אבדו מניות החברה כ 25% אחוזים מערכן מרמות השיא ועד לנעילת המסחר אמש. לראשונה מתחילת 2016 ירדה מניות החברה מתחת לממוצע 200 ימי המסחר האחרונים אך גם כשזה קרה אז מניות החברה התאוששו מהר וחזרו מעל (לא בטוח שגם הפעם).

 

למרות הירידות החדות באחת מהמניות האהובות על השוק אני לא חושב שמומנט ארוך טווח נגמר מהר מידי וייתכן מאוד שלטווח הקצר ייתכן שיש כאן הזדמנות לתיקון טכני. המניה סגרה פערי מחיר מסוף חודש אפריל (לאחר פרסום הדוחות לרבעון הראשון) סביב 1500 דולר ואתמול התמתנה סמוך לנעילת המסחר. אזור של 1540 דולר מתנגד בגרף התוך יומי ופתיחת מסחר מעליו יכולה להביא להזדמנות קניה ולתיקון במניה, יעד מהיר לתיקון יהיה לאזור של 1620 דולר בשלב ראשון ומעל אזור של 1680 דולר בשלב שני כך שיש כאן "בשר" בטח בתנודתיות שנוצרה.

 

חשוב לציין שכניסה כזאת היא אגרסיבית מאוד לכאלה שמכירים את השוק, יכולים ומוכנים לספוג תנודתיות גבוהה, בטח כשהמדדים זזים אחוזים שלמים בתוך יום המסחר.

 

בהצלחה לסוחרים.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה