חדשות אנליסטים

גולדמן זאקס: בנק ישראל קבע את שיעור הריבית בהתאם לציפיות שלנו ולצפי הקונצנזוס

במבט קדימה, אנו צופים כי האינפלציה תנוע סביב הגבול התחתון של טווח היעד והתזוזה הראשונה תתרחש ברבעון הראשון של 2019

מערכת ספונסר 09/10/2018 12:01

א+א-

גולדמן זאקס שחררו אמש את הסקירה האחרונה שלהם לגבי בנק ישראל: "בשורה התחתונה: בנק ישראל קבע את שיעור הריבית ב -0.10%, בהתאם לציפיות שלנו ולצפי הקונצנזוס. כמו כן, המדיניות המוניטארית הדגישה שוב כי היא ’מתכוונת לשמור על המדיניות האלטרנטיבית כל עוד יש צורך בכך על מנת לבסס את האינפלציה בטווח היעד (1-3%)’.

 

"בעקבות השינוי הניצי במדיניות במוניטארית בישיבה הקודמת, ציפינו כי היא תנחה את השווקים לקראת נורמליזציה בשיעורים. עם זאת, הצהרתה של המדיניות, דבריה של פלוג בעקבות הפגישה וכן תיקוני תחזית על ידי מחלקת המחקר של הבנק נתנו רושם יוני כולל.

 

"המדיניות המוניטארית הצהירה כי ’סביבת האינפלציה לא השתנתה במידה ניכרת מאז החלטת הריבית הקודמת’, אך גם הוסיפה כי סביר כי האינפלציה תיפול מתחת לטווח היעד באופן זמני. הנגידה פלוג ציינה כי "סביבת האינפלציה עדיין לא התבססה מספיק", בדברים שנשאה לאחר הפגישה. לבסוף, מחלקת המחקר של הבנק הורידה את תחזית האינפלציה של 2018Q4 ב -0.4pp ל -0.8%.

 

"במבט קדימה, אנו צופים כי האינפלציה תנוע סביב הגבול התחתון של טווח היעד והתזוזה הראשונה תתרחש ב - 2019Q1, בהתאם לתחזיות של מחלקת המחקר בעקבות העדכון האחרון שלהם אשר דחה את העלאת הריבית הראשונה ברבעון. זו היתה הפגישה האחרונה בראשות פלוג, וישנם סיכונים סביב המשכיות המדיניות. עם זאת, סביר להניח שתגובת הבנק יישאר במידה רבה ללא שינוי עד למינוי נגיד חדש, שכן ההצבעה עדיין מראה כי החברים ברובם יוניים."

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה