חדשות וול סטריט ושווקי העולם

המסחר בוול סטריט ננעל בעליות שערים; ה-S&P והדאו עלו ביותר מחצי אחוז

הנאסדק עלה ב-0.75%; הנפט ירד ב-2.5% על רקע שיא בתפוקת הנפט העולמית; פואמיקס עלתה כ-3%; הגרעון התקציבי כמעט הוכפל והסתכם ב-214 מיליארד דולר באוגוסט

מערכת ספונסר 13/09/2018 23:09

א+א-

המסחר בבורסות וול סטריט ננעל הערב בעליות שערים בהמשך לסגירה המעורבת אמש והסגירה שלילית בבורסות אירופה היום. 

 

מדד ה-S&P עלה ב-0.53% ל-2,904.18. מדד הנאסדק עלה ב-0.75% ל-8,013.71 והדאו עלה ב-0.47% ל-26,145.99

 

חוזים עתידיים על נפט נסגרו בירידה חדה היום, בהמשך לשיא של כחודשיים שנרשם אמש, וזאת על רקע דיווח על שיא במלאי הנפט הגולמי מסביב לעולם, ובהמשך להחלשות סופת ההוריקן פלורנס ללקראת הגעתה לחוף המזרחי של ארה"ב. 

 

סוכנות האנרגיה הבינלאומית דיווחה היום כי תפוקת הנפט של אופ"ק עלתה ב-420 אלף חביות באוגוסט, לממוצע יומי של 32.63 מיליון חביות ביום. הדוח אף רמז כי התפוקה העולמית הגיעה לשיא של 100 מיליון חביות ביום.

 

הנפט ירד ב-2.5% למחיר של 68.59 דולר לחבית בניו יורק, בהמשך לסגירה של 70.37 דולר אמש. הברנט ירד ב-2% ל-78.18 דולר לחבית, לאחר שאתמול נגע בשיא של יותר מ-80 דולר לחבית.

 

הגרעון התקציבי של ממשלת ארה"ב הסתכם ב-214 מיליארד דולר באוגוסט. כך דיווחה היום מחלקת האוצר הארה"ב. הסכום הוא כמעט כפול בהשוואה לגרעון שנרשם בשנה שעברה.

 

בתיאום שינויים בתזמון תשלומים שהיו אמורים להתבצע בחגים או בסופי שבוע, וכן בתיאומים קלנדריים לתקבולים, הגרעון היה עומד על 152 מיליארד דולר. 

 

ההוצאות עלו ב-30% באוגוסט, בעקבות עלייה של 48% במדיקייר וזינוק של 26% של תשלומי ריבית על חוב ציבורי, וכן בעקבות עלייה של 54% בהוצאות על תכניות לחיילים משוחררים. 

 

ההכנסות ירדו ב-3% באוגוסט. מסי החברות עלו במיליארד דולר בהשוואה לאוגוסט אשתקד, וההכנסות המכס ירדו באוגוסט. 

 

מדד המחירים לצרכן עבור כל הצרכנים העירוניים (CPI-U) עלה ב -0.2 אחוז באוגוסט על בסיס מנוכה עונתיות, עלייה זהה בחודש יולי, כך דיווח היום משרד המסחר האמריקני. ב-12 החודשים האחרונים עלה מדד כל הפריטים ב - 2.7 אחוזים לפני ניכוי עונתיות.

 

הדולר נחלש מול האירו.

 

מניית אפל טיפסה היום בעקבות השקת שלושת דגמי האייפון החדשים אתמול.

 

נראה שהמשקיעים בארה"ב מעודדים מהאפשרות כי שיחות הסחר בין סין וארה"ב יתחדשו בקרוב אך גם מהעלאת הריבית בטורקיה.

 

חברת פואמיקס (Foamix) הישראלית, הנסחרת בנאסד"ק , הודיעה על כוונתה לגייס עוד 70 מיליון דולר באמצעות תשקיף מדף. ההודעה על הכוונה לבצע הנפקה מגיעה על רקע הצלחה של החברה בניסוי שלב III במוצר שלה לטיפול באקנה. מניית החברה יורדת עם פתיחת המסחר.

 

מניית אופקו הלת’ עדיין נמצאת בהפסקת מסחר. טבע רשמה עליות קלות. 

 

מניית קורנית דיגיטל בלטה ביריות בפתיחת המסחר ויורדת כעת בכ-11.5%. 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה