חדשות אנליסטים

”עסקת דיסקונט דקסיה טובה לשני הצדדים”

ליאור יוחפז, סמהלמן-אלדובי גמל כותב על העסקה: העסקה טובה היות ותאפשר לדקסיה להיכנס לעולמות אשראי חדשים ולדיסקונט לעולם הרשויות המקומיות

מערכת ספונסר 12/09/2018 13:52

א+א-

ליאור יוחפז, סמנכ"ל השקעות בהלמן-אלדובי גמל (הגוף המוסדי בעל האחזקות הגדולות ביותר בדקסיה - כ 5.3% ממניות הבנק): דקסיה הינו בנק קטן שעסק בפעילות נישתית של הלוואות לרשויות מקומיות. התשואה על ההון שלו עמדה ב- 2017 על 5.2%, רמה נמוכה. ביחס לבנקים האחרים במערכת מחד, אך רמה סבירה ביחס לסיכון הנמוך בשוק שלו. ההודעה של הנהלת הבנק על הרצון להיכנס לעוד פעילויות ובכך להעלות את התשואה על ההון הייתה ההזדמנות.

 

לדיסקונט, כמו לשאר הבנקים, עודפי הון משמעותיים ורצון לצמוח בתיק האשראי. העסקה טובה לשני הצדדים היות ותאפשר לדקסיה להיכנס לעולמות האשראי שאינו רשויות מקומיות על בסיס הנסיון של דיסקונט. ומהצד השני, לדיסקונט תהיה דריסת רגל בעולם הרשויות המקומיות, כשכבנק גדול יוכל להיכנס לעוד פעילויות מול הרשויות.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה