חדשות שוק ההון

ת”א סגרה בירידות בצל ההסלמה בדרום; פריגו צללה, בזן ומזור זינקו

ת"א-35 ירד ב-0.52%; הצעה לרכישת אירונאוטיקס ב-431 מיליון ש"ח; פריגו, נייס ובזן בלטו על רקע פרסום הדוחות; רדהיל תגייס 25 מיליון דולר בארה"ב

מערכת ספונסר 09/08/2018 17:30

א+א-

יום המסחר החמישי והאחרון לשבוע זה בבורסה בתל אביב ננעל במגמה שלילית בצל ההסלמה בלחימה בדרום הארץ. בהמשך לנעילה חיובית הבוקר במרבית בורסות אסיה, המסחר בניו יורק נפתח בעליות קלות, ואילו רוב השווקים באירופה נסחרים באדום. בינתיים אצלנו עונת הדו"חות מתחממת, כאשר נייס, בזן, פריגו ופרוטליקס פרסמו היום את תוצאותיהן הכספיות לרבעון השני של השנה.

 

המניות הדואליות חזרו הבוקר עם פער ארביטרז’ שלילי משוקלל של 0.17% על מדד ת"א 35. מניית טבע שבה עם פער ארביטרז’ שלילי של 1.8% לאחר שאיבדה אמש 3%, כיל במינוס של 1.6% ונייס בפער שלילי של 0.3% לקראת פרסום הדו"חות. מנגד, אלביט מערכות שבה עם פער ארביטרז’ חיובי של 0.5% ואורמת בפלוס 2.2%. מזור חוזרת לאחוזת בית עם פער ארביטרז’ חיובי של 1% לאחר שסיימה יום תנודתי בירידות של 0.1%. מניית החברה השלימה ירידה של מעל 25% מאז פרסום הדו"חות הכספיים.

 

מחזור המסחר באחוזת בית הסתכם בכ-1.2 מיליארד שקלים, כאשר מניית פריגו מרכזת את המחזורים הגדולים ביותר בבורסה, בירידות חדות לאחר פספוס תחזית ההכנסות והורדת תחזיות, ואחריה בהיקפי המסחר מניות הבנקים מזרחי טפחות, פועלים ולאומי בעקבות פרסום דוחות חברות כרטיסי האשראי, וכן נייס ופרוטרום. מדד ת"א-35 ות"א-125.

 

 אורמת טכנו הובילה את העליות במדד ת"א-125 לאחר פרסום הדוחות לרבעון השני אתמול, ואחריה בירוק בזן בתגובה לדוחות, מזור בתמיכת הארביטרז’ החיובי כאמור, נאוי, ריט 1 שרוכשת 51% מחברה שמחזיקה במתחם קריית הממשלה בת"א, ורבוע נדל"ן. מנגד, פריגו צללה והובילה את רשימת היורדות, ובעקבותיה אטראו שוקי הון, מג’יק, ביוטיים, מזרחי טפחות, נייס ודנאל כא.

 

חברת רפאל ואביחי סטולרו מציעים לרכוש את אירונאוטיקס הבורסאית לפי שווי של 431 מיליון ש”ח. התקבלה הצעה לרכוש את מלוא מניות החברה בדרך של מיזוג משולש הופכי, כך שעם השלמת המיזוג, מניות אירונאוטיקס יימחקו מהמסחר בבורסה והחברה תהפוך לחברה פרטית.

 

במסגרת עונת הדוחות, פריגו הודיעה הבוקר כי עברה לרווח רבעוני של 36 מיליון דולר לעומת הפסד נקי של 70 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. מכירות הרבעון השני ירדו ב-4% והסתכמו בכ-1.2 מיליארד דולר. על בסיס שער חליפין קבוע, נרשמה ברבעון השני ירידה של 1.2% במכירות המדווחות נטו, בעיקר עקב ירידה במכירות נטו בעסקי בריאות בעלי חיים בהשוואה לשנה הקודמת.

 

בז"ן דיווחה הבוקר כי הרווח הנקי ברבעון השני של שנת 2018 הסתכם בכ-97 מיליון דולר, בהשוואה לכ-73 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות הסתכמו בכ-1.7 מיליארד דולר, בהשוואה לכ-1.4 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד. במהלך הרבעון התחזקו מרווחי הזיקוק: המרווח המנוטרל של בזן עמד על 7.8 דולר לחבית, בהשוואה ל-7.3 דולר ברבעון המקביל. מרווח הייחוס אורל-בלומברג משוקלל עמד ברבעון השני על 6.0 דולר לחבית, לעומת 5.6 דולר ברבעון המקביל ב-2017. ה-EBITDA המנוטרל של בזן הסתכם בכ-151 מיליון דולר, בהשוואה לכ-157 מיליון בתקופה המקבילה.

 

בעקבות דוחות בזן, לאומי שוקי הון אומרים כי הרבעון מיצה את הסביבה העסקית, המספרים והפרמיה חזקים. אלה פריד מסקרת את המניה בהמלצת "משקל יתר" ובמחיר יעד של 1.91 ש"ח; "רבעון עם שיפוץ חלקי ותוצאה יוצאת מן הכלל".

 

נייס מדווחת על גידול ברווח הרבעוני ל-34 מיליון דולר, ההכנסות עלו ב-10% ל- 342.0 מיליון דולר. ברבעון השני נרשם גידול של 28% בהכנסות מענן; החברה מעלה את תחזית הרווח (Non-GAAP) למניה בדילול מלא בשנת 2018 לטווח של 4.46 עד 4.66 דולר.

 

 פריון נטוורק ממשיכה להשתפר בשורת הרווח, ההכנסות ירדו ב-10%. הרבעון השני הסתכם בגידול של 12% ברווח הנקי המתואם ל-4.7 מיליון דולר. בחברה מעלים את הרף התחתון של תחזית ה-EBITDA המתואם ל-29-32 מיליון דולר ב-2018.

 

 רדהיל מודיעה על תמחור ההנפקה בארה”ב - ותגייס 25 מיליון דולר. החברה תנפיק למעלה מ-4 מיליון מניות ADS בארה"ב, שכל אחת מהן מייצגת 10 מניות רגילות של החברה, במחיר של 6.00 דולר למניה. ההנפקה צפויה להיסגר ב-14 באוגוסט.

 

מניית אקסלנז בלטה בירידות שערים בעקבות הנמכת תחזית המכירות לשנת 2018 לסכום של 13 עד 14 מיליון דולר. החברה צופה קצב איטי יותר בהשוואה לתחזיותיה הקודמות, של המרת בדיקות דם לבדיקות נשיפה לגילוי הימצאותו של חיידק ההליקובקטר פילורי אצל הלקוח העיקרי שלה. הטווח המעודכן מבוסס, בין היתר, על מידע הקיים כיום בחברה ביחס להיקף המכירות למחצית הראשונה לשנת 2018 שהסתכמו בכ-6.7 מיליון דולר, עלייה של כ-67% ביחס למחצית הראשונה 2017.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה