חדשות אנליסטים

לאומי שוקי הון על בז”ן: הרבעון מיצה את הסביבה העסקית, המספרים והפרמיה חזקים

אלה פריד מסקרת את המניה בהמלצת "משקל יתר" ובמחיר יעד של 1.91 ש"ח; "רבעון עם שיפוץ חלקי ותוצאה יוצאת מן הכלל"

מערכת ספונסר 09/08/2018 10:54

א+א-

אלה פריד, אנליסטית בכירה לתחום הגז והאנרגיה בלאומי שוקי הון, מפרסמת התייחסות ראשונה לתוצאות בז"ן לרבעון השני של 2018: "כרית ביטחון של כ-100 מיליון דולר ל-EBITDA השנתי". החברה פרסמה את התוצאות לרבעון השני של 2018 ותקיים היום את שיחת הועידה בשעה 12:00.

 

פריד מציינת כי "מרווח אורל (זיקוק) המייצג את רווחיות הזיקוק הבסיסי ביותר של חבית נפט מסוג אורל באזורינו היה יציב ברבעון ועמד על כ-4.4$ בממוצע, ומרווח בלומברג עמד על 6$ לחבית.

 

"מרווח בזן: היה 7.8 $ לחבית מול 7.3$ למרות שביוני החל שיפוץ הפצחן. מרווחי הדיזל עמדן על כ-15$ וה-backwardation שוב היה נמוך, בסך של כ- 0.3 $ לחודש, הפרמיה על הגז שבה לדברי החברה ולפי האומדן שלנו התקרבה לרמות ההיסטוריות של כ-0.9$ לחבית. רמת הנצילות של מתקני הזיקוק ברבעון עמדה על 97% .

 

"פולימרים - כאו"ל ודוקור: מרווחי הפולימרים מעל הנפטא נחלשו בשל העליות החדות במחירי הנפט אולם רווחי מלאי תמכו בתוצאות הרבעון וכידוע החברה אינה נוהגת לנטרלו. נציין כי בראיה היסטורית המרווחים עדיין גבוהים.

 

"רווח חשבונאי: הרווח הנקי החשבונאי עמד על סך של 97 מ’ $ מול רווח תפעולי מנוטרל של 60 מ’ $. עם הגורמים שהשפיעו לחיוב נמנו רווחי מלאי והפרשי שער.

 

"שורה תחתונה: המספרים אכן חזקים וכך גם פרמיית בז"ן. רבעון שמיצה את הסביבה העסקית. ה-EBITDA החצי השנתי המנוטרל המאוחד עומד על 270 מ’ $ ובהחלט תומך בתחזית השנתית שלנו עם כרית ביטחון ראויה . אנו מסקרים את בז"ן בהמלצת "משקל יתר" ובמחיר יעד של 1.91 ש"ח", הוסיפה פריד.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה