איתן בר זאב, לשעבר מנכל ביג<br>קרדיט: יח"צ
איתן בר זאב, לשעבר מנכל ביג קרדיט: יח"צ

חברת ביג השלימה בהצלחה רבה את השלב המוסדי של הנפקת סדרת אגרות חוב חדשה (סדרה יא’). במסגרת ההנפקה נרשמו ביקושים בהיקף של כ-750 מיליון שקל, פי 3 מהסכום אותו החברה הייתה מעוניינת להנפיק, כאשר הגופים המוסדיים המובילים בישראל לקחו חלק בהנפקה. החברה בחרה לקבל התחייבויות מוקדמות לרכישת אג"ח ב-263 מיליון שקל.

 

אגרות החוב (סדרה יא’) עומדות לפירעון ב-6 תשלומים שנתיים שווים בשיעור של 5% ב-20 באוקטובר בין השנים 2019-2023, תשלום נוסף בשיעור של 5% ב-20 באוקטובר 2026 ויתרת הקרן (70%) תשולם ב-20 באוקטובר 2027. אגרות החוב שהונפקו כוללות שיעבוד ראשון, קבוע ויחיד על חלקה של החברה (50%) בקניון בת ים, ומדורגות בדירוג AA ע"י מעלות.

 

החברה הציעה את איגרות החוב סדרה יא’ בריבית מקסימלית של 2.5% צמוד למדד המחירים לצרכן. בעקבות הביקושים הגבוהים שהתקבלו במכרז המוסדי נקבע שיעור הריבית ברמה נמוכה משמעותית של כ-1.82% בלבד. איגרות החוב מגלמות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-7.15 שנים.

 

את ההנפקה הובילו לידר הנפקות, ולצידם קונסורציום החתמים – רוסאריו חיתום, לאומי פרטנרס חתמים, דיסקונט חיתום, אקסלנס חיתום, ברק קפיטל חיתום, אגוז הנפקות ופיננסים וענבר הנפקות. יעקב אקילוב, יועץ החברה לענייני מימון ושוק ההון שימש כיועץ להנפקה. עו"ד מירב קינן ובתיה רוזנברג ממשרד גולדפרב זליגמן ושות’ טיפלו בהיבטים המשפטיים של העסקה.

 

אסף נגר, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר היום לעניין תוצאות ההנפקה: "אנו מודים לציבור המשקיעים על ההיענות הגבוהה בהנפקה ורואים בכך הבעת אמון נוספת מצד שוק ההון בפעילות החברה, במודל העסקי שלה, המבוסס על עומסים נמוכים, ומיצובה הפיננסי. הגיוס שביצענו יאפשר לחברה להמשיך את מגמת הארכת המח"מ, כאשר כספי ההנפקה ישמשו את החברה להחלפת חוב בנקאי קיים במח"מ קצר משמעותית ובריביות גבוהות, דבר אשר יתרום להמשך הירידה בעלות המימון הממוצעת של החברה וכפועל יוצא להמשך שיפור הביצועים אותם מציגה החברה".

  • מניות בכתבה:
  • ביג

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש