חדשות וול סטריט ושווקי העולם

המסחר בוול סטריט נסגר במגמה שלילית; הדאו ירד בכמעט 0.9%

מלחמת הסחר ממשיכה להעיב על השווקים; הנפט צנח ב-5% ל-70.38 דולר לחבית; הברנט איבד כמעט 7%; הזהב ירד בכמעט אחוז; מדד המחירים ליצרן עלה ב-0.3% ביוני

מערכת ספונסר 11/07/2018 23:07

א+א-

לאחר נעילה חיובית אמש, המסחר בוול סטריט ננעל הערב בירידות שערים, כתגובה לפעילויות הנשיא דונלד טראמפ במהלך היום והפחד הגדול ממלחמת הסחר. באסיה ננעלו הבורסות בירידות שערים, ובאירופה המסחר נסגר בירידות.

 

מדד ה-S&P ירד ב-0.71% ל-2,774.02. מדד הנאסדק ירד ב-0.55% ל-7,716.61 והדאו ירד ב-0.88% ל-24,700.45.

 

חוזים עתידיים על נפט נסגרו בירידה חדה הערב, כאשר המחירים בארה"ב רשמו את הירידה החדה ביותר מזה 13 חודשים, על רקע הירידה בביקוש וחידוש תפוקת הנפט בלוב, ולמרות הירידה השבועית החדה ביותר במלאי הנפט הגולמי בארה"ב מזה כמעט שנתיים. 

 

הנפט בניו יורק ירד בחמישה אחוז ל-70.38 דולר לחבית בניו יורק, המחיר הנמוך ביותר מאז סוף יוני. מדובר בירידה החדה ביותר מאז תחילת יוני, 2017, והירידה הדולרית החדה ביותר מאז ספטמבר, 2015. 

 

הברנט ירד בכמעט 6.9% ונסגר במחיר של 73.40 דולר לחבית בלונדון, המחיר הנמוך ביותר מאז ה-21 ביוני. 

 

חוזים עתידיים על זהב ירדו היום ונסגרו בשפל של יותר משבוע, על רקע העלייה במתיחות בין ארה"ב וסין בנוגע לסחר, אשר תרמה לירידה במחירי הנחושת, שנסגרה במחיר הנמוך ביותר מזה כמעט שנה. 

 

הזהב ירד ב-11 דולר, או 0.9%, ונסגר במחיר של 1,244.40 דולר לאונקיה, המחיר הנמוך ביותר עבור חוזה פעיל מאז ה-2 ביולי. 

 

הנחושת ירדה ב-3.4% ל-2.744 דולר לפאונד, המחיר הנמוך ביותר מאז סוף יולי, 2017. 

 

מדד המחירים ליצרן בארה"ב עלה בחודש יוני ב -0.3 אחוז, מנוכה עונתיות, כך דיווחה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. מחירי הביקושים הסופיים עלו ב -0.5 אחוז במאי וב -0.1 אחוז באפריל. על בסיס ללא התאמה, מדד הביקוש הסופי עלה ב-3.4 אחוזים עבור 12 החודשים שהסתיימו ביוני. בחודש יוני, עיקר העלייה במדד הביקוש הסופי נובעת מהתמתנות של 0.4% ממחיר שירותי ביקושים סופיים. מדד מוצרי הביקוש הסופי עלה ב -0.1 אחוז. מחירי הביקושים הסופיים פחות מזון, אנרגיה ושירותים מסחריים עלו ב -0.3 אחוז ביוני, עלייה של 0.1% במאי. עבור 12 החודשים שהסתיימו בחודש יוני, המדד עבור הביקוש הסופי פחות מזון, אנרגיה ושירותים מסחריים עלה ב -2.7%.

 

מחירי שירותי הביקושים הסופיים עלו 0.4 אחוז ביוני, העלייה הגדולה ביותר מאז 0.5 אחוז בינואר. למעלה מ-40% מהעליה במדד שירותי הביקוש הסופי מיוחסת לזינוק של 21.8% במדד הדלקים והשמנים הסיטונאיים. מחירי הביקושים הסופיים לסחורות עלו 0.1 אחוז ביוני לאחר 1.0- אחוזים בחודש מאי. גורם מרכזי לעליית המחירים ביוני היה המדד לרכב מנועי, שעלה ב -0.4%. מחירי סולר, חשמל, תעשייה, כימיקלים, ופירות טריים עלו גם כן. לעומת זאת, מחירי הירקות הטריים והיבשים ירדו ב-13.8 אחוזים.

 

אתמול (ג’) פורסמה רשימה מקוצרת של 10% מסוגי המכסים בשווי 200 מיליארד דולר נוספים שיוטלו על סין. בכך ממלא טראמפ את איומיו מהשבועות האחרונים להסלים את מלחמת הסחר עם סין. "200 מיליארד הדולר האלו שווי ערך למכסים שהם הטילו עלינו", נשמע אומר בכיר בממשל. הטלת המכסים לא תיכנס לתוקף באופן מיידי, כי אם תושהה לתקופה של חודשיים ותיכנס לתוקף בסביבות ה-22 לאוגוסט.

 

הבוקר תקף הנשיא בחריפות את גרמניה, שעות לפני כינוס פסגת ראשי ברית נאט"ו בבריסל, על רקע התוכנית הגרמנית לייבא גז מרוסיה ובמקביל ההוצאה הנמוכה של המדינה על ביטחון, למרות מחויבותה לברית נאט"ו. "גרמניה לחלוטין נשלטת על ידי רוסיה", אמר הנשיא האמריקאי, "הם יקבלו בין 60 ל-70 אחוז מהאנרגיה שלהם מרוסיה, ומערכת צינורות חדשה, אומרים לי שזה הולם אבל אני חושב שלא. בנוסף לכך, גרמניה משלמת רק קצת מעל אחוז אחד [מתוך התמ"ג] על תקציב ההגנה שלה, וגם זה לא הולם לדעתי".

 

בואינג וקטרפילר נסחרו בירידות.

 

 

 פוקס הציעה לרכוש את רשת הטלוויזיה הבריטית סקיי, אחת הגדולות והנחשקות ביותר של השוק האירופאי, במחיר של 14 ליש"ט למניה, עלייה של 3.25 ליש"ט. שווי הרכישה עומד כעת על 32.5 מיליארד דולר. הממשלה הבריטית צפויה להודיע על אישור העסקה ב-12 ליולי.

 

פוקס (שמחזיקה ב-30% מחברת הסטרימינג הולו שנחשבת למתחרה רצינית של נטפליקס, וגם בנשיונל ג’אוגרפיק וסאטר-TV) נמצאת לקראת סיום מלחמת הצעות מחיר בין דיסני, שהצעתה עומדת על רכישת מניות בשווי 71.3 מיליארד דולר ונחשבת לאופציה העדיפה על יו"ר פוקס רופרט מרדוק, ובין קומקאסט, שהציעה רכישת מזומן בשווי 65 מיליון דולר. לאחרונה הוגשה תביעה מטעם מחזיקי המניות של פוקס כנגד הרכישה על-ידי דיסני. קומקאסט היא גם החברה הגדולה השנייה המנסה לרכוש את סקיי, שהצעתה עומדת על מחיר של 12.5 ליש"ט למניה.

 

מניית נטפליקס ריכזה עניין, כאשר היא צפויה להתחזק בתור שירות הסטרימינג הבינלאומי הגדול מכולם, על אף שההובלה שלה בשוק האמריקאי לא כל כך ברורה.

 

ספוטיפיי טכנולוג’י המשיכה לעלות ויותר ויותר אנליסטים טוענים כי מדובר בפלטפורמה המובילה בשוק להזרמת מוזיקה. החברה השוודית הוכיחה שהיא חזקה גם ב"מגרש של הגדולים" מול אפל מיוזיק ואחרות.

 

רשויות הפיקוח בבריטניה הטילו על פייסבוק את הקנס המרבי האפשרי בגין פגיעה ב פרטיות בפרשת קיימברידג’ אנליטיקה - סכום נמוך עד כדי גיחוך: "וושינגטון פוסט" דיווח כי פייסבוק תצטרך לשלם חצי מיליון ליש"ט - או 664 אלף דולר - לאחר שחברת ניתוח המידע קיימברידג’ אנליטיקה השיגה באופן לא הולם מידע על עד 87 מיליון משתמשים ברשת החברתית ועשתה בו שימוש במטרה להטות את תוצאות הבחירות לנשיאות בארה"ב ב-2016.

 

משרד הנציב לענייני מידע בבריטניה (ICO) הגיע למסקנה כי לפייסבוק לא היו מספיק אמצעי הגנה על פרטיות המשתמשים, וכי היא לא זיהתה את סימני האזהרה שהעידו כי קיימברידג’ אנליטיקה עושה שימוש לרעה במידע על משתמשי פייסבוק.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה