חדשות אנליסטים

אלומות: בנק ישראל לא ימהר להעלות ריבית כששער החליפין הנומינלי האפקטיבי כה נמוך

יניב חברון: "החלטת הריבית לא הותירה רושם רב לגבי מידת הנחיצות שרואה בנק ישראל בהעלאתה. הוא יוכל להעלות את הריבית יותר בקלות כשהאירופאיים יתחילו לאותת על העלאות"

מערכת ספונסר 10/07/2018 09:42

א+א-

יניב חברון, האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות מתייחס להודעת הריבית של בנק ישראל ואומר: "החלטת הריבית לא הותירה רושם גדול לגבי מידת הנחיצות והדחיפות שרואה בנק ישראל בהעלאתה. בהודעה חזרו והדגישו מספר פעמים כי שער החליפין הנומינלי האפקטיבי עדיין קרוב לרמות השפל וכי ללא פער הריביות - שער החליפין לא היה נשאר יציב בחודשים האחרונים. הנגידה הדגישה במסיבת העיתונאים כי הריבית הנמוכה והמדיניות המרחיבה, לעומת הריבית שעלתה בארה”ב, הם שתמכו בשער החליפין ולכן גם באינפלציה ולא בטוח שבנק ישראל ירצה לוותר על היתרון הזה בשלב כל כך מוקדם ובטח שלא כרגע, כשהסיכונים עלו.

 

"בנק ישראל יוכל להעלות את הריבית יותר בקלות כאשר האירופאיים יתחילו לאותת על העלאות ריבית, אז גם התשואות שם יעלו והאירו יתחזק. אומנם הציפיות האינפלציוניות והציפיות להעלאת ריבית עלו בשוק, אבל בנק ישראל מסתכל על שאר האינדיקטורים ולא על ההערכות של השוק ולכן לפחות בינתיים - הריבית לא עולה. הנגידה מתייחסת בממלכתיות ובמקצוענות נטולת אגו להחלטתה שלא לרוץ לקדנציה נוספת לאחר 30 שנה בבנק ישראל ולמצבו של בנק ישראל ותדמיתו בעולם. את ההחלטה על בחירת הנגיד/ה הבא/ה היא משאירה לראש הממשלה".

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה