גלעד גליק, מנכל איתמר מדיקל<br>קרדיט: יח"צ
גלעד גליק, מנכל איתמר מדיקל קרדיט: יח"צ

חברת איתמר מדיקל מדווחת היום על ביצוע הנפקה פרטית מהותית, במסגרתה תקצה החברה כ-22 מיליון מניות לבעלי עניין ולשורת גופי השקעה מובילים, תמורת כ-20.8 מיליון שקל.

 

החברה התקשרה בהסכמי השקעה נפרדים עם בעלת השליטה בחברה ויולה (5,470,011 מניות), מדטרוניק (2,570,013 מניות), יו"ר הדירקטוריון ד"ר גיורא ירון (2,235,001 מניות), וכן בעל העניין ילין לפידות (4,923,010 מניות), בית ההשקעות מיטב דש שהחל להשקיע בחברה (3,646,674 מניות) והפניקס שחזרו להשקיע בחברה (3,169,184 מניות). את הגיוס הובילה חברת סייבל השקעות.

 

ההשקעה מבוצעת לפי מחיר של 94.7 אגורות למניה רגילה של החברה, מחיר המשקף הנחה של 7% על המחיר הממוצע במהלך 15 ימי המסחר הרצופים שקדמו ליום ה-15 במרץ. לאחר השלמת העסקה, יהוו המניות כ-7.7% מהון החברה, או כ-6% בדילול מלא.

 

איתמר מדיקל דיווחה החודש על הכנסות שיא ברבעון הרביעי ובשנת 2017 ועל המשך צמיחה מואצת בהכנסות ממוצר ה-WatchPAT, בנטרול ההכנסות ממכשירי ה-PAP, בשיעור של כ-24% ו-20%, בהתאמה. ההכנסות ברבעון הרביעי של 2017 חצו לראשונה את רף 6 מיליון דולר. במקביל, דיווחה החברה על המשך צמצום ההפסד התפעולי על בסיס מזומן (Non-IFRS) ב-66% לכ-0.5 מיליון דולר. בנוסף, עדכנה החברה כי הדירקטוריון בוחן רישום למסחר של מניות החברה בבורסת ה-Nasdaq בארה"ב באמצעות תוכנית ADR (American Depository Receipt) ותעודות ADR המייצגות את מניות החברה. תוכנית ה-ADR לא כוללת, בשלב זה, גיוס הון כחלק מהרישום למסחר. השלמת המהלך כפופה לקבלת האישורים הנדרשים, לרבות אישור ה-SEC וה-Nasdaq.

 

פעולות אלו משקפות את אסטרטגית החברה לפעול למימוש פוטנציאל הצמיחה ואת האמון המלא של בעלי המניות הגדולים באסטרטגיה העסקית של החברה. איתמר מדיקל מיישמת אסטרטגיה של מיקוד עסקי במוצר ה-WatchPAT לאבחון הפרעות נשימה בשינה לחולים קרדיולוגיים, תוך שינוי במודל המכירה ומעבר ממכירת ציוד למכירה של בדיקות חד פעמיותTest as a Service (TaaS) . החברה צופה כי המשך הגידול במספר הבדיקות וקצב ההכרה הגובר בהכנסות ממכירות אלו יאפשרו לאיתמר מדיקל להמשיך את מגמת הצמיחה ב-2018.

 

את הגיוס הובילה חברת סייבל השקעות.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש