פידמי הישראלית גייסה 2 מיליון דולר מתאגיד הענק הרפואי ב. בראון

פידמי, חברת פורטפוליו של קבוצת טרנדליינס הנסחרת בבורסה של סינגפור, מפתחת צינורית הזנה מתקדמת שעתידה להציע שדרוג ניכר למוצרים הקיימים בשוק

מערכת ספונסר 26/09/2017 12:12

א+א-

חברת פידמי מדיקל הישראלית ותאגיד הענק הרפואי הגרמני ב. בראון הודיעו על חתימת הסכם במסגרתו ישקיע התאגיד הגרמני 2 מיליון דולר בחברה הישראלית המפתחת צינורית הזנה מתקדמת. המוצר של פידמי, חברת פורטפוליו של קבוצת טרנדליינס הנסחרת בבורסה של סינגפור, עתיד להציע שדרוג ניכר למוצרים הקיימים בשוק ובכך לשפר משמעותית את איכות חייהם של חולים קשים, שנזקקים להזנה תוך בטנית.

 

הצינוריות הארוכות הקיימות כיום חשופות לשליפה בלתי צפויה, שגורמת כאבים עזים; עלולה ליצור קרע באזור התעלה בבטן דרכה עוברת הצינורית; ומחייבת הגעה דחופה לבית החולים לטיפול בקרע ולהשמת צינורית חדשה. כמו כן, הצינוריות הללו חייבות החלפה אחת לכמה חודשים עקב היערמות שאריות מזון ותרופות בדופן הפנימית שלהן.

 

המכשיר של פידמי, לעומת זאת, הוא בעל פרופיל נמוך וצמוד לעור – מבנה דמוי כפתור, השומר על דיסקרטיות ומפחית את חוסר הנוחות האינהרנטי הכרוך במכשיר הזנה. בנוסף מצוידת הצינורית החדשה בעוגן פנימי בצורת פטרייה המפחית את הסיכון לשליפה לא רצונית של המכשיר. העוגן הפנימי מורכב מחמישה חלקים קטנים וגמישים, וכאשר מגיעה העת להסיר את הצינורית בתום שימוש ממושך, כלי זעיר דמוי מברג משחרר את העוגן וגורם לחמשת חלקיו להתפרק ולהיפלט מהגוף באופן טבעי, דרך מערכת העיכול. הצינורית מצדה נשלפת בקלות החוצה, ללא כאבים או נזק לרקמות.

 

נוסף לכך מתייחד המכשיר של פידמי בצינורית פנימית נוספת שניתנת להחלפה פשוטה, גם בידי בן משפחה או מטפל, ללא צורך בהכשרה רפואית, וזאת מבלי להסיר את הצינורית כולה. החלפת הצינורית הפנימית מונעת סתימה והצטברות בקטריות, ומאפשרת קו הזנה טרי ונקי מדי שבוע. פעולה זו שומרת על הזנה רציפה, ומונעת ביקורים בבתי חולים לצורך החלפות צינורית שנסתמה.

 

למוצר של פידמי יש שוק פוטנציאלי גדול, גם בשל השיפור באיכות חיי החולים וגם בגלל ההפחתה המשמעותית בעלויות הטיפול עבור בתי החולים והמוסדות הסיעודיים. מדי שנה מתבצעות ברחבי העולם כ-1.3 מיליון החדרות של צינוריות הזנה תוך בטניות חדשות לחולים שונים – מבוגרים וילדים – שאינם יכולים לאכול בכוחות עצמם בשל אירועים ומחלות שונות כגון טראומה, שבץ מוחי, מחלות ניווניות, פרקינסון ודמנציה, או בשל מומים כפיגור קשה. בארה"ב בלבד מבוצעות כחצי מיליון פרוצדורות של החדרת צינורית בשנה. נוסף לכך מתבצעים מדי שנה כ-3 מיליון הליכי החלפה של צינוריות שנסתמו או נתלשו. בישראל מוערך מספרם של החולים הנזקקים לצינורית הזנה בעשרות אלפים.

 

תאגיד ב. בראון מייצר תרופות ומוצרים רפואיים מתקדמים בתחומים שונים, ובהם טיפול נמרץ; עירויים; הרדמה ודיאליזה, ומעסיק 40 אלף עובדים ברחבי העולם. ההשקעה שלו בפידמי מדיקל תשמש להשלמת הניסוי הקליני שעורכת החברה בימים אלו בבית החולים הדסה עין כרם ולמימון הכנות לשיווק מסחרי של המוצר.

 

"אנחנו מאמינים שהצינורית שלנו תחולל שינוי אמיתי עבור החולים ומי שמטפל בהם", אומר שחר מיליס, מנכ"ל פידמי, "ההשקעה של ב. בראון ממחישה את האמון שיש לחברת הענק הזו בחברה שלנו, ובעיקר במוצר שלה. אנחנו מצויים בעיצומו של ניסוי קליני, ומקווים להביא כבר תוך זמן קצר את המוצר לשוק, שממתין בציפייה לפתרונות טובים יותר להזנה תוך בטנית מאלו שקיימים כיום".

 

טוד דולינג’ר, מנכ"ל ויו"ר משותף של קבוצת טרנדליינס: "פידמי היא דוגמא מצוינת לחברה שמגשימה במלואו את החזון שלנו ליצירת ופיתוח חברות שמשפרות את מצב המין האנושי. אני מאמין בכל מאודי שהמוצר שלהם עתיד לחולל שינוי ענק עבור מיליוני בני אדם, שחיים עם האתגר היומיומי של הזנה תוך בטנית".

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה