סקירות ואנליזות

משה שלום בסקירה טכנית שבועית

הרמות החשובות לשבוע המסחר הקרוב במדד המעו"ף, הדולר-שקל ומדד ה- S&P500

משה שלום 09/04/2017 11:07

א+א-

מדד ת"א 35

 

היה זה שבוע משונה מאוד. תחילתו הייתה די קלסית:  הכנה לפריצה מעבר לקו המגמה, תוחם-הירידה, ונר מסיבי של עליות, וזאת לאחר ביצוע אותה פריצה. ומה מיד אחר כך? המשך חיובי זה או אחר? הדגשה של יכולת המדד להוכיח שהוא עכשיו מסוגל לבצע משהו מגמתי אופטימי סוף סוף? לא.

 

קיבלנו במקום זאת עמידה במקום, הצבועה באדום כי הסגירה של יום חמישי הייתה נמוכה מזו של יום רביעי. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף. אפשר להאשים את חו"ל, או את חג הפסח המתקרב, אבל אנו, כטכנאים, חייבים לבחון את העניין מנקודת המבט שלנו, ואין ספק שטכנית יש כאן משהו מאכזב ביותר.

 

במיוחד אחרי שראינו את האינדיקציה מכינה את הקרקע למשהו חיובי בהחלט:

  • ב-2 סגול, כניסה של הון לתוך המדד באופן די בולט,
  • ובמומנטום, ב-3 סגול, עדיין הכנה מרשימה לסטייה חיובית עם המחיר.

 

בגדול, ניתן לסכם את השבוע בכך שנציין שסביבת ההתנגדות של 1400 עמדה איתן, ושהשחקנים בזירה זו לא הצליחו להוכיח לנו, עדיין, שהפריצה הינה פריצת אמת.

 

 

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך:

 

העובדה שהסגירה הייתה ממש על הגבול של ההתנגדות סביב 1400 מחייבת אותנו למחשבה הרבה יותר מאוזנת כלפי העתיד המידי. זאת, בניגוד למה שיכולנו להיות אם התקיים המשך טבעי לפריצה של יום רביעי.

 

ולכן, אומר שוב:

 

עבור האופטימיים, חובה על המדד להמשיך מכאן צפונה, לכיוון השילוב של קו המגמה המקביל הכחול, הממוצע הנע 50 יום, כאן בירוק, ואזור ההתנגדות סביב 1422. אגב, אין זה מבצע קשה מדי למרות ששילוב אלמנטים טכניים אלו אמור להוות בעיה בהמשך.

 

עבור הפסימיים העבודה הרבה יותר פשוטה: חזרה מטה, מתחת לקו המגמה המקביל, וקו המגמה 1 כחול, ורצוי מתחת לאזור המחיר סביב 1388.

 

כל המשימות יחסית קרובות, ומהוות עוד סימן למדמנה הטכנית שבה המדד שלנו נמצא כבר די הרבה זמן.

 


ועכשיו כמה מילים על ה-דולר-שקל

 

מול השעמום המדכא שבמדד המניות המקומי, בזירה המט"חית ראינו התפתחות חיובית למדי. כל האלמנטים הטכניים, אשר הבאתי כאן בשבועות האחרונים, מתחילים להניב תוצאות, ואנו נמנה אותם שוב:

  • תבנית יתד יורדת שורית, בין קווי המגמה 1 ו-2, אשר נפרצה השבוע מעלה כפי שספרי הניתוח הטכני מלמדים אותנו,
  • הסטייה החיובית המתמשכת בין המחיר למומנטום, ב-2 סגול, אשר היוותה גם היא גב טכני לא קטן,
  • ולבסוף, פריצת קו המגמה של המומנטום, גם כן ב-2 סגול.

 

אגב, שימו לב שלאחר פריצת קו המגמה 1 כחול, המחיר הגיב יפה לרמות המחיר שאנו ציינו כאן. העניין המטריד היחיד הוא שהנרות עצמן קטנות במקצת, וזה מראה שחסר כאן או נזילות, או שכנוע עצמי, או שילוב ביניהם. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

 

 

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך:

 

הדברים פשוטים מאוד: פריצת היתד אמורה להוות התחלה של משהו חיובי מאוד כאשר אזורי התיקון האפשריים מעלה מסומנים בסרגל ה-Fibonacci בשחור. שימו לב שרמת התיקון הראשונה, דהיינו זו של השליש, נמצאת עוד רחוק, דהיינו סביב 3.704.

 

ואחרי שאמרנו זאת נוסיף: לדולר המקומי מכשולים רבים כלפי מעלה: ההתנגדות סביב 3.660, הממוצע הנע 50 יום המגיע מלמעלה, ולאחר מכן כל האזור בין 3.7 ו-3.75 אשר היה אזור התמיכה ההיסטורי זמן רב ועכשיו ישמש כהתנגדות.

 

למרות זאת, מבנה תנועת המחיר נראית חיובית, ועמידה במבחנים תעשה רק טוב לנכס הפיננסי הזה. לשליליים, תקווה בודדה: חזרה מתחת ל-3.627. אך, הפרס הגדול עבורם יתגשם במידה והמחיר יירד מתחת ל-3.60 העגולה.

 

 

ולבסוף, מדד המניות האמריקאי – אס-אנ-פי-500

 

כל שבוע המסחר שעבר הניב תוצאה טכנית אחת בלבד: כלום. המחיר עמד באותו אזור כללי שבין 2340 ו-2050 כאשר ההלוך-ושוב נעשה במסגרת הדשדוש המשולשי הקיים בין קווי המגמה 1 ו-2.

 

כמו כן, ניתן לציין את אותו הלוך-ושוב בהקשר של התמודדות המחיר עם הממוצע הנע 50 יום, כאן בירוק, כאשר במסחר התוך-יומי אנו רואים את המדד עולה ויורד מתחת לאותו ממוצע חשוב כמעט בכל ימות השבוע. נא ראו את 1 סגול בגרף היומי המצורף.

 

גם באינדיקציה, אנו יכולים להבחין ב-"כלום בריבוע" למרות שהייתי מסווג את מה שראינו קצת יותר בצד השלילי מאשר החיובי: בזרימת ההון, ב-2 סגול, האינדיקאטור חזר לנקודת השוויון, דהיינו לאיזון בין יציאת כסף לכניסתו חזרה לתוך המדד, ובמומנטום, ב-3 סגול, גם התאוצה, וגם המומנטום, נצמדו בחוזקה לקו ה-0 דהיינו, קו המוות המגמתי.

 

 

לכן, לקראת השבוע הבא אומר כך:

 

בסקירה הקודמת ציינתי שבכל מקרה, רמות המחיר הנוכחיות ברורות גם הן:

  • סביבת 2315, היא רצפה שאיננה ניתנת למשא ומתן עבור החיוביים,
  • ו-2389 היא רמת המחיר שהשליליים מתפללים לא להגיע אליה לקראת 2403.

 

והשבוע אוסיף:

היציאה מן המשולש תהיה חשובה אבל תזכרו שאנו ממש לא יודעים מה הן הכוחות הפועלים באמת על השוק הזה: הצד הפוליטי יכול לשבש בכל רגע את הנתונים הכלכליים. וכל זה על רקע עלייה בריביות מצד הפדרל רזרב.

 

איחולי השקעות מניבות לכולם.

 

ניתן למצוא את משה שלום גם בפייסבוק

 

****

 

משה שלום מנתח שווקים פיננסיים, ולא יועץ השקעות מורשה. יובהר ויודגש כי כל האמור בכתבה, בניתוח שווקים זה, או בדוא"ל המוגש כאן, אינו מהווה ייעוץ השקעות, המלצה לפעולה מכל סוג שהוא, ואין בו שום אלמנט הלוקח בחשבון את הנתונים של הקורא, או המשתמש בחומר, ואינו מתחשב בצרכים הייחודיים לו. במידע, בניתוחים, בכל האמור כאן, או בחלקיו, אין, בכל אופן שהוא, חוות דעת, או העדפה, אשר אמורה להביא להשקעה כל שהיא במכשירים, כלים, ניירות ערך, או כל נכס פיננסי או אחר. יובהר ויודגש עוד, כי על הקורא, או המשתמש, לבדוק את המידע המתפרסם כאן, לאמת אותו, ולבחון את מידת התאמתו לצרכיו, להעדפות ההשקעה שלו. כמו כן, אין בחומר הכתוב, או המוצג, כדי להבטיח רווח, או תשואה, מכל סוג שהוא. יובהר, ויודגש עוד, כי במידע הנמסר כאן, עלולות ליפול טעויות, וכי אפשר שיחולו בו שינויים המתחוללים ללא אתראה מוקדמת. אפשר שגם יימצאו סטיות, בשיעור כזה או אחר, בין המתואר, או המצוין, בחומר הכתוב, לבין מצב הנכסים בפועל. יודגש ויובהר עוד, כי קבלת ההחלטה בדבר השקעה מכל סוג שהיא, במידה ונעשתה לאחר קריאת הכתוב בניתוחים המוצגים כאן, או על סמך נתוני שוק המוצגים בכתוב, היא על אחריותו של הקורא, או המשתמש, בלבד.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
ת"א 35 4,118 4.57% ת"א 35 גלום 4,118 4.57% ת"א 125 4,118 4.57% ת"א SME 60 4,118 4.57% דולר רציף 3.4328 4.57% DAX 4,118 4.57% CAC 4,118 4.57% מחזור מסחר 4,118