ת”א סגרה באדום בלחץ הירידות בשווקים; כיל, אופקו ובזק בלטו לחיוב

ת"א 35 ירד ב-0.46% ות"א 125 ירד ב-0.74%; בהמשך לכישלון של טראמפ בהעברת רפורמת הבריאות; גזית גלוב בלטה בעליות על רקע הדוחות, סלקט טסה בעקבות ניסוי מוצלח

מערכת ספונסר 27/03/2017 17:36

א+א-

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בירידות שערים בהשפעת המגמה השלילית בבורסות אירופה וניו יורק שפותחות היום את השבוע, וזאת בהמשך לנעילה אדומה הבוקר במזרח הרחוק עם נפילה של 1.4% בניקיי היפני. הירידות נובעות במידה רבה מכישלונו של נשיא ארה"ב טראמפ להעביר את רפורמת הבריאות שלו בסוף השבוע, שנועדה להחליף את "אובמה-קר", מה שמעלה חשש לגבי עתיד התכניות הכלכליות של טראמפ ובראשן רפורמת המיסוי.

 

מניית בנק הפועלים שירדה אתמול 1.8% במחזור הגדול בבורסה בשל הגדלת ההפרשה בעקבות החקירות בארה"ב, המשיכה לאבד גובה. גזית גלוב בלטה בעליות בעקבות הדוחות שפרסמה הבוקר, וכך גם סלקט שדיווחה על הצלחה בניסוי להשתלת תאי גזע בחולי סרטן.

 

מחזור המסחר המקומי הסתכם בכ-1.5 מיליארד שקל, כאשר בנק הפועלים מרכז גם היום את המחזור הגדול ביותר בבורסה בעקבות אזהרת הרווח, ואחריו בנק לאומי שבלט באדום לקראת פרסום הדוחות ביום חמישי. כמו כן בלטו במחזורים ניכרים מניות הפארמה טבע  ופריגו , בזק וודיסקונט שיפרסם דוחות מחר. ת"א-35 ות"א-125

 

גזית גלוב הובילה את העליות בקרב מניות ת"א-125 בעקבות הגידול ברווחים, ולאחריה בירוק אופקו, כיל , בזק , נייס ונאוי . מנגד, אזורים הובילה את הירידות ואחריה לוינשטין נכסים , לייבפרסון , מנקיינד , אקויטל ואשטרום נכסים .

 

מחוץ לת"א-100, סלקט קפצה כאמור בתגובה להצלחה בניסוי. גם אינטר תעשיות בלטה לחיוב בעקבות פרסום הדוחות הבוקר, ולפידות הוסיפה לצבור תאוצה על רקע הדוחות שפרסמה.

 

בשנים האחרונות עלה משמעותית היקף החשיפה של קרנות הפנסיה הישראליות לחו"ל, ואף על פי כן היא נמוכה בהשוואה למדינות OECD שלהן מטבע עצמאי. כך עולה מקטע מדוחות בנק ישראל ל-2016 שפורסם היום. נמצא קשר בין העובדה שמנהלי החיסכון לטווח ארוך חשופים למניות במידה מצומצמת לבין חשיפתם המצומצמת לחו"ל: שוק המניות בישראל קטן, ומנהלי החיסכון יכולים להגדיל את חשיפתם למניות בעיקר דרך הגדלת החשיפה לחו"ל; הגדלת החשיפה למניות הייתה אפוא מגדילה את חשיפתם לחו"ל.

 

עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות נאמנות אפסילון, מתייחס הבוקר לכיוון המסחר בוול סטריט בצל כישלונו של טראמפ להחליף את "אובמה-קר". "כישלונו של טראמפ להעביר את התיקון לחוק הבריאות מעיד על הבעייתיות שטמונה ביחסיו עם מפלגתו שלו ומעלה את החשש מכך שהוא יתקשה להעביר את הצעדים לעידוד הכלכלה עליהם הוא הצהיר ובראשם רפורמת המס והקצאת משאבים לטובת פרוייקטים של תשתיות", ציין אזולאי, והוסיף כי "מאחר שהבסיס לעליות בשווקים בחודשים האחרונים היה הציפיות למימוש של הצעדים הללו, עולה הסבירות לתיקון בשווקים".

 

הראל פיננסים פרסמו היום המלצות השקעה שבועית לשוק ההון ובה הם מורידים סיכונים בתיקי ההשקעות: יותר אג"ח ממשלתי, פחות אג"ח קונצרני בסיכון גבוה ובמקומו יותר מניות ואג"ח חו"ל. זה תיק שלהערכתנו מתאים יותר לתקופה הקרובה". באפיק המנייתי לא ממהרים לשנות חשיפה סקטוריאלית בארה"ב, ובארץ ת"א 35 ממשיך להיות אטרקטיבי יותר במונחי תמחור.

 

 מיטב דש ממליצים לצמצם חשיפה לארה”ב ולהגדיל באירופה וביפן. הכלכלן הראשי של בית ההשקעות, אלכס זבז’ינסקי, מוריד המלצה לשוק המניות האמריקני לנייטרלית עקב תחזיות הצמיחה המתונות יחסית, אי הוודאות הקשורה לצעדי הממשל והרמה הגבוהה של השווקים בנסיבות אלה.

 

”אזהרת הרווח של הפועלים לא צריכה להשפיע מהותית על תמחור המניה” – כך אומרת היום הלית ימאל, מנהלת השקעות באלומות, בהמשך לדיווח שפרסם אתמול הבנק. לדבריה, הכל עניין של פרופורציה: "חרף העובדה שמדובר בהודעה שאינה חיובית במיוחד, היא לא מהווה מידע מהותי שצריך להשפיע על התמחור".

 

חברת סלקט ביוטכנולוגיה הודיעה על השתלת תאי גזע מוצלחת בחולה סרטן דם ראשון בשיטת ה- ApoGraft™ מסגרת הניסוי הקליני שלב I/II. בעקבות ההשתלה המוצלחת, קיבלה החברה את אישור הועדה הבלתי תלויה לפיקוח על הניסוי להמשיך בו כמתוכנן ולבצע השתלת תאי גזע בשני חולי סרטן נוספים.

 

טאואר-ג’אז ו-TPSCo השיקו תהליך מתקדם לאפליקציות לניהול אנרגיה. טאואר מצפה להיכנס לשווקים מתפתחים חדשים בזכות פלטפורמת 180nm Bipolar CMOS DMOS (BCD) המתקדמת, התומכת באפליקציות במתחים של עד 200V.

 

 יוניטרוניקס זכתה בפרויקט בהיקף של כ-34 מיליון ש”ח בארה”ב. החברה תקים מערכת חנייה אוטומטית, השנייה בעיר לוס אנג’לס והתשיעית במספר בצפון אמריקה. הפרויקט צפוי להימשך כשנתיים.

 

עובדי כלל ביטוח וההנהלה הגיעו הלילה להסכם על שיפור תנאי ההעסקה של העובדים, כך שהשביתה הכללית בחברה הגיעה לסיומה. בין ההסכמות: שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל החל מחודש אפריל, ויגדל בהתאם לוותק. לצד זאת הוסכם על עלייה בשכר עובדי המוקדים.

 

עונת הדוחות מתקרבת לסיומה. גזית גלוב דיווחה כי הרווח לבעלי המניות של החברה זינק ברבעון הרביעי ל-587 מיליון שקל לעומת 206 מיליון ברבעון המקביל. בהכנסות מהשכרת מבנים וב-NOI נרשמו ירידות קלות ל-1.2 מיליארד ו-789 מיליון שקל, בהתאמה. החברה הודיעה שהדיבידנד שיחולק ב-2017 יסתכם ב-1.4 ש"ח למניה.

 

לאומי שוקי הון ציינו בתגובה לדוחות של גזית גלוב כי החברה בעיצומו של שינוי, והאסטרטגיה בדרך להגשמה. לדברי אלה פריד, האסטרטגיה של גזית כבר באה לידי ביטוי; "המטרות הברורות בשלב הבא הן תזרים ישיר, דירוג חוב בינלאומי וב-REG החזקה בנכסים מובילים בענף בצפון אמריקה".

 

רבוע כחול נדל"ן רשמה בשנת 2016 רווח נקי של כ-238.6 מיליון ש"ח, לעומת 109.9 מיליון ש"ח ב-2015. הרווח הנקי ברבעון הרביעי הסתכם לסך של כ- 124.8 מיליון ש"ח, בהשוואה לרווח של כ-62.6 מיליון בתקופה המקבילה אשתקד. הגידול ברווחיות נובע, בין השאר, מעלייה בשווי הוגן של נכסי החברה ומירידת שיעור המס, זאת למרות שנה מאתגרת במיוחד שבה התחלפה השליטה בלקוח המשמעותי ביותר שלה קבוצת מגה וזאת תוך כדי הסדר חוב מאוד מתוקשר שבו התחלפה גם השליטה ברבוע נדלן עצמה ועברה למוטי בן משה .

 

השנה של קסטרו התאפיינה בצמחה בכל הפרמטרים התפעוליים, ובסופה חצתה החברה את רף מיליארד שקל הכנסות: ההכנסות ל-2016 גדלו ב-10% ליותר ממיליארד שקל, הרווח צמח ב-19% ל-48 מיליון. ברבעון הרביעי נרשם רווח של 22 מיליון שקל, ההכנסות גדלו ב-9%. החברה תחלק דיבידנד של 25 מיליון שקל.

 

 קולפלנט דיווחה על הסכם הפצה בטורקיה ועל תוצאות טיפוליות חיוביות. ההסכם שנחתם עם מפיץ טורקי כולל התחייבות להזמנה ראשונה למוצר לריפוי פצעים בעשרות אלפי דולרים. בנוסף התקבל "מידע חיובי מאד" מטיפולים שבוצעו לאחרונה באמצעות המוצר בחולים במספר בתי חולים באירופה.

 

סייפ-טי הודיעה על גיוס פרטי בהיקף של כ-12 מיליון ש”ח ממשקיעים פרטיים. גיוס ההון הנוכחי מצטרף לכ-1.3 מיליון שקל שקיבלה החברה עד היום ממימושי אופציה סדרה 1, המהווים כ-18.3% מהסדרה.

 

בתוך כך דיווחה סייפ-טי כי קיבלה הזמנת המשך מבנק גדול בישראל. ההזמנה שהיקפה כ-230 אלף שקל התקבלה ל-3 שנים. לאחר הזמנה זו, התמורה המצטברת ממכירת מוצרי החברה לבנק מסתכמת ביותר מ-800 אלף ש"ח.

 

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה