חדשות נדל”ן

דרור הלוי מציע לישראלים שותפות בנכסים בארה”ב בהשקעה מינימלית של 70 אלף ד’

חברת העיר החדשה של הלוי נכנסת לתחום הנדל"ן המניב בארה"ב, ותאפשר למשקיעים ישראלים פורטפוליו של 5 נכסים בהיקף כולל של כ-93 מיליון דולר בחוזי שכירות מול תאגידי ענק

מערכת ספונסר 18/01/2017 13:40

א+א- 1

חברת "העיר החדשה" של דרור הלוי מרחיבה את פעילותה ונכנסת לתחום הנדל"ן המניב בארה"ב. החברה הודיעה היום ללקוחותיה כי היא תאפשר למשקיעים ישראלים להיכנס לשותפות בפורטפוליו של 5 נכסים, Off Market, במיקומים מרכזיים. הנכסים כוללים חוזי שכירות, בין היתר, מול תאגידי ענק.

 

לשם כך, החברה הקימה שותפות עם חברת ATS INVESTMENTS ממיאמי המתמחה ברכישה והשבחה של נדל"ן מניב. הנכסים הפעילים שמציעה החברה כוללים בניין המושכר כולו לתאגיד התקשורת הענק AT&T הנסחר בשווי של כ-220 מיליארד דולר, בניין משרדים המושכר כולו לענקית דירוג האשראי TransUnion הפועלת בעשרות מדינות ברחבי העולם, מרכז מסחרי במרכז אורלנדו ועוד.

 

הפרוייקטים, בהיקף כולל של כ-93 מליון דולר, נרכשים עם מימון בנקאי לכל אחד מהנכסים. ההשקעה המינימאלית עומדת על 300,000- 70,000 דולר, בהתאם לנכס. בשלב הראשון הנכסים יוצעו ללקוחות החברה.

 

בשנים האחרונות, החברה מזוהה בעיקר עם פרוייקטים גדולים ויוקרתיים בתל-אביב ועל לקוחותיה נמנים בכירי המשק. החברה הקימה, בין השאר, את מגדלי ההיי-טק בתל-אביב הכוללים למעלה מ-320 דירות, את מגדלי אסותא בצפון הישן של תל-אביב הכוללים 158 דירות, פרוייקט ICON TLV ליד כיכר רבין בהיקף 98 דירות ועוד.

 

בשל כח הקניה הגדול של חברי קבוצת "העיר החדשה" והרצון להעניק לחבריה אפשרויות השקעה בעלות פוטנציאל גדול, החברה בחנה בשנה האחרונה מגוון גדול של נכסים להשקעה באירופה ובארה"ב. לאחר מיון קפדני ובחינת פרוייקטים בהם קיים פוטנציאל לתשואה גבוהה בסיכון נמוך, החליטה "העיר החדשה" להקים חברה משותפת עם חברת ATS INVESTMENTS בבעלותו של עמוס שושן. שושן, המתגורר למעלה מ-25 שנים בארה"ב, מתמחה בתחום הנדל"ן המניב, ובעברו ניהל עסקאות נדל"ן גדולות בחטיבות המימון של GENERAL ELECTRIC ושל LEHMAN BROTHERS.

 

מטה החברה של שושן ממוקם במיאמי וכולל שורה של מומחים בתחומם העוסקים באיתור נכסים אטרקטיביים, ניתוח פיננסי ומשפטי של העסקאות, ניהול הנכסים, ניהול הכספים ושיתופי פעולה ארוכי טווח עם בנקים וגופים פיננסיים לצורך השגת מימון בתנאים טובים לפרוייקטים הנרכשים. בפעילות המשותפת יכהן שושן כשותף מנהל.

 

גורמים מרכזיים נוספים המלווים את העסקאות, מטעמו, הם עו"ד אלן מרקוס וטום דלהנטי. עו"ד מרקוס פועל מזה כ-30 שנה בתחום הנדל"ן בארה"ב, בדגש על פלורידה ומשמש כיועץ משפטי של חברות גדולות בתחום. בין היתר טיפל בפרויקטים של Equity One (גזית גלוב) במשך שנים רבות וליווה את הנפקתה ב NYSE. דלהנטי הינו אנליסט ההשקעות הראשי הבוחן ומלווה את העסקאות. לדלהנטי נסיון רב בליווי עסקאות בהיקפים גדולים בכל רחבי ארה"ב ובין היתר שימש דירקטור וממונה על הרכישות ב Equity One.

 

בין הנכסים אותם מציעה החברה המשותפת נמצא בניין המושכר במלואו לענקית התקשורת AT&T ב- Plantetion Florida הצמודה למיאמי. הבניין משתרע על שטח של 12,128 מ"ר בשטח של כ-55 דונם ומשמש כמרכז הדרכה מרכזי של טכנאי החברה. הבניין נמצא בסמוך לאחד ממרכזי הקניות הגדולים בארה"ב, Sawgrass Mills, ובצמוד למותגים המסחריים מהחזקים ביותר בארה"ב ובכללם Bank Of America, Chase, Walmart, TD Bank ואחרים.

 

נכנס נוסף מושכר כולו בחוזה ארוך טווח לענקית דירוג האשראי TransUnion הנסחרת ב-NYSE והמספקת שירותי מידע בעשרות מדינות ברחבי העולם. המבנה הוא של 5,233 מ"ר בנוי על קרקע בשטח של 15.5 דונם. הנכס נמצא בפנסילבניה, כ-5 דקות נסיעה משדה התעופה הבינלאומי של פילדלפיה.

 

נכס נוסף אותו מציעה החברה הוא בניין משרדים המושכר כולו לחברת הביטוח הרכב United Automobile Insurance Company. המבנה משתרע על כ-12,500 מ"ר על שטח של כ-51 דונם. הבניין נמצא על המחלף המרכזי של מיאמי ובסמוך לאולם התצוגה הראשי של מרצדס, Walmart ומותגים חזקים נוספים. מיד לאחר הרכישה יחל התשלום השוטף למשקיעים, מדי רבעון.

 

לדברי הלוי, "כמו בפעילות בישראל, אנו מייצגים את צד הרוכשים. במהלך השנה האחרונה בחנו באופן יסודי מגוון רחב של אפשרויות השקעה שהוצעו לנו באירופה ובארה"ב. תנאי נוסף שהעמדנו לעצמו במהלך החיפוש היה עריכת עסקאות רק עם שותף מקומי מנוסה. אנו מאמינים כי מצאנו את השילוב הנכון של עסקאות המשקפות תשואה גבוהה יחד עם סיכון נמוך הנובע מיציבות הנכסים ומכוחם של השוכרים. זאת יחד עם ATS ובעל השליטה עמוס שושן המתמחה בעסקאות דומות במשך שנים רבות והעומד ברף שהצבנו לעצמנו".

כתבות נוספות

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    קשה לי עם המשפט

    מצאנו את השילוב הנכון של עסקאות המשקפות תשואה גבוהה יחד עם סיכון נמוך. שיהיה בהצלחה
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    פלדיום 18/01/2017 14:08