התעשייה הקיבוצית: ההתעמרות בחקלאים משפיעה ישירות על כושר התחרות של התעשייה

יונתן בשיא, יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, הביע תמיכה במאבק החקלאים: "הם לא נאבקים רק עבור עצמם. ככל שהמדינה מתעמרת בחקלאים, כך מחיר התוצרת החקלאית מרקיע שחקים"

מערכת ספונסר 13/12/2016 15:34

א+א-

שותף חשוב ומשמעותי הצטרף היום למאבק החקלאים: יונתן בשיא, יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית (מקיבוץ מעלה גלבוע), הביע תמיכה גורפת והצדיק את מאבק החקלאים.

 

להבנתו, אין לראות מאבק זה כאירוע להצלת החקלאות בלבד, אלא לראות את התמונה הכוללת: "מאבקם של החקלאים, נגד מדיניות הממשלה, הוא מוצדק ומתבקש ויש לעשות הכול שיצליחו. חשוב להבין-הם לא נאבקים רק עבור עצמם. ככול שהמדינה מתעמרת בחקלאים, כך מחיר התוצרת החקלאית מרקיע שחקים. יוצא שהתעשייה בישראל מקבלת חומרי גלם יקרים יותר, מה שמקשה ומצמצם מאוד את כושר התחרות שלנו".

 

עובד נור, ראש מועצה אזורית גלבוע, תמך בעמדת בשיא וביקש להדגיש שמדובר במאבק להצלת ההתיישבות בישראל: "כל בר-דעת מבין שאין התיישבות בלי חקלאות, יתר על כן, חיסול החקלאות הוא פגיעה ישירה בכל התעשייה הנלוות כולל תעשיות החלב, ירקות, פירות, בתי תערובות ואריזה, יצור דשנים וציוד חקלאי. הדבר משקף נזק כלכלי בלתי הפיך למדינה שכולל פגיעה בפרנסה של מאות אלפי משפחות".

 

בגלבוע ניצבים להובלת מאבק החקלאים ומצדיקים את דרישות החקלאים כנגד פתיחת הייבוא הפרוע והמופקר, הלאמת אגודות המים (שהוקמו ע"י החקלאים!) ומחירי המים הגבוהים, פערי התיווך המקוממים ועוד.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה