חדשות כלכלה

שלמה אחזקות: ”על המדינה לפעול לפתיחת שוק הרכב לייצוא רכבים משומשים”

אסי שמלצר: "המדינה יצרה לעצמה מקור הכנסה אסטרונומי בדמות שוק הרכב הישראלי; נוצר פקק, שהרי רכבים חדשים נכנסים לשוק ואף רכב לא יוצא ממנו"

מערכת ספונסר 11/12/2016 17:44

א+א- 2

"שוק הרכב החדש בישראל גדל מידי שנה ובשנים האחרונות שובר שיאים חדשים. אנחנו מסיימים את השנה עם 300 אלף רכבים חדשים שנכנסו לשוק. אך מה עושים עם כל הרכבים הישנים שמסתובבים בשוק? והתשובה היא שאין מה לעשות איתם"– כך אמר היום יו"ר שלמה החזקות, אסי שמלצר, במסגרת ועידת ישראל לעסקים של העיתון גלובס.

"יש להסתכל הטווח הארוך, השוק לא יוכל להכיל את כמות הרכבים הזו, השוק גדל מהר מידי, אנחנו שוק סגור וחייבים לפתוח את השוק לייצוא רכבים. כבר לפני שמונה שנים הגשנו תכנית מסודרת למשרד התחבורה ולמשרד האוצר. משרד התחבורה תמך בצורה ברורה בפתיחת שוק משני לייצוא רכבים מישראל. בגלל שיקולים של מיסוי, שיקולים בלתי הגיוניים – המהלך נעצר. לצערי, רשויות בישראל עסוקות במניעה במקום בהסדרה, בהימנעות מהחלטות במקום יוזמה".

לדברי שמלצר, "המדינה יצרה לעצמה מקור הכנסה אסטרונומי בדמות שוק הרכב הישראלי, אם לא ימצא פתרון, צרכן שרוכש היום רכב חדש, צריך לקחת בחשבון שיתכן שלא יוכל למכור אותו בעוד מספר שנים".

"על רשות המיסים לאשר החזרי מס על ייצוא רכבים, שיעודדו הוצאת רכבים ישנים וכניסת רכבים חדשים, במטרה לווסת את השוק, בדומה לנעשה במדינות אירופאיות שונות בהן הולנד. זהו מצב של Win-Win בו הן החברות והן קופת המדינה יוכלו להרוויח".

 

 

כתבות נוספות

2 תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
 1. 1
  על המדינה לעשות הרבה דברים בנוגע לשוק הרכב

  כי בתכלס כרגע האופציה היחידה לקנות רכב חדש במחיר שהייתי מגדיר "שפוי" זה דרך עסקאות ה-0 ק"מ בחברות כמו אלבר.

  ירון שלום 12/12/2016 10:34

 2. 2
  הצרכן הקטן התפקיד שלו זה לשרת את שלמה

  נכון המדינה צריכה לעשות רק מה שטוב לשלמה 12/12/2016 07:46