עופר בלוך, מנכל חברת החשמל קרדיט: יוסי וייס

חברת החשמל הכריזה על מצב חירום נוכח גל ההצתות

לדרישת כוחות הביטחון וההצלה, החברה נאלצה לנתק באזורי האש מספר קווי מתח משיקולי בטיחות וחלק מהקווים ניזוקו בשל השריפה. כרגע יש מספר שכונות בחיפה ללא חשמל

מערכת ספונסר 24/11/2016 12:12

א+א-

חברת החשמל הכריזה מצב חרום וערוכה לגל השריפות, תוגברו צוותי השטח לטיפול בנזקים ברשת החשמל. בעקבות גל השריפות ברחבי הארץ, חברת החשמל הכריזה על מצב חרום, ומתגברת את צוותי העבודה בשטח ואת מוקדי השירות 103. נפתח חמ"ל לניהול מערכת החשמל הארצית.

 

נכון לעכשיו, לבקשת דרישות כוחות הביטחון וההצלה, חברת החשמל נאלצה לנתק באזורי האש מספר קווי מתח משיקולי בטיחות וחלק מהקווים ניזוקו בשל השריפה. כרגע יש מספר שכונות בחיפה ללא חשמל.

 

כאמור, עובדי חברת החשמל נמצאים בכוננות מלאה וערוכים לטפל ולתקן פגיעות ונזקים ברשת החשמל ובמתקני החברה. יחידת הכבוי של חברת החשמל מסייעת מזה שלושה ימים לכוחות הכיבוי וההצלה.

 

חברת החשמל תגרה את מצבת העובדים שלה שצוותו לעבודה ל-12 שעות משמרת, 24/7, כל הציוד הכבד הכולל במות הרמה ומנופים ערוכים ליציאה מידית לשטח. בנוסף, התבצע תיאום והידוק הקשר עם כוחות הכיבוי, המשטרה, רשויות מקומיות וגורמי חירום.

 

חברת חשמל מבקשת להדגיש כי על אף ההערכות אין "אפס תקלות". הדליקות בקרבת רשתות החשמל ומתקני החברה עלולות לגרום לנזקים ואף לניתוק חשמל יזום מטעמי בטיחות, בהתאם להנחיות כיבוי אש.

 

במקרה של פגיעות ברשת החשמל, קריעת חוטים או כל מפגע אחר, הציבור יכול לפנות לחברה דרך מרכזי השירות 103, אפליקציית חברת החשמל, דף הפייסבוק או אתר האינטרנט של החברה.

 

מחברת החשמל מבקשים מהציבור להיות סבלניים וערניים ולדווח מידית על חוטי חשמל קרועים או נזקים אחרים לרשת החשמל.

 

בחברה שבים וקוראים לציבור לשמור על כללי בטיחות בסיסיים: במידה ומי מהציבור נקרא לפנות את ביתו, יש לנתק את מכשירי החשמל הביתיים כגון דוד השמש, מכונות כביסה, מייבש כביסה, כיריים חשמליים, מזגנים, מיחם מים. אין צורך לנתק מכשירי חשמל הפועלים באופן רציף כגון מקרר ומקפיא.

 

אין לגעת בחוטי חשמל קרועים עקב סכנת התחשמלות- ולדווח על כך מייית למרכז השירות 103 או למוקד משטרת ישראל 100, או באמצעות האפליקציה של חברת החשמל בטלפון הסלולארי או בעמוד הפייסבוק של חברת החשמל.

 

בחברת החשמל מבקשים מהציבור להסיר ולפנות מגגות או ממרפסות חפצים העלולים לעוף בעקבות משבי הרוח החזקים ולפגוע במעופם בקווי חשמל סמוכים.

 

בתוך כך, מינהל הדלק והגז מודיע לציבור כי בכל מקרה בו נדרשים דיירים לפנות את ביתם בשל התקרבות שריפה, יש לסגור את מכלי הגז המזינים את מערכת הגז. מומלץ כי בבתים משותפים פעולה זו תבוצע על ידי ועד הבית. למען הסר ספק, אין לחזור ולפתוח את מערכת הגז בבית משותף ללא נוכחות של טכנאי גז מטעם חברת הגז.

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה