דונלד טראמפ קרדיט: actionsports/Depositphotos

”הבחירה בטראמפ - הזדמנות ליצואניות בתחום הפארמה, התעשיות הבטחוניות והתעשיה הכבדה”

מנכ"ל חברת אשרא לביטוח סיכוני סחר חוץ: הכלכלה האמריקאית לא צפויה לעבור זעזוע בעקבות בחירתו המסתמנת של טראמפ

מערכת ספונסר 09/11/2016 12:12

א+א- 1

בחברת אשרא מעריכים הבוקר הכלכלה האמריקאית לא צפויה לעבור זעזוע בעקבות בחירתו המסתמנת של טראמפ. לדבריהם, הבחירה מהווה הזדמנות ליצואניות בתחום הפארמה, התעשיות הבטחוניות והתעשיה הכבדה.

 

לדברי צחי מלאך, מנכ"ל החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, "בטווח הקצר צפויה היחלשות של הדולר מול השקל והמטבעות העיקריים ותנודתיות בשווקים, אך בשלב זה מדובר באירוע נקודתי וקצר מועד, שאינו מנבא בהכרח על המגמה לטווח הבינוני.

 

"בחירתו המסתמנת של דונלד טראמפ לנשיא ארה"ב צפויה להביא להיחלשות הדולר מול השקל ומול המטבעים המרכזיים בעולם בטווח הקצר, כתוצאה מאי הוודאות בשווקים הפיננסיים בנוגע להשלכות בחירתו.

 

"הכלכלה האמריקאית, המדורגת על ידי אשרא בדירוג סיכון אפס ומהווה שותפת סחר מרכזית של ישראל ויעד יצוא עיקרי שלה, לא צפויה לעבור זעזוע בעקבות בחירתו המסתמנת של טראמפ. לעומת זאת, בשווקים הפיננסיים צפויה תנודתיות רבה בתקופה הקרובה, בשל אי הבהירות לגבי תוכניותיו של טראמפ, אולם בשלב זה צפוי אירוע נקודתי וקצר מועד, שאינו מנבא בהכרח על המגמה לטווח הבינוני, ולראיה – התגובה של השווקים בעקבות הברקזיט, אשר הייתה גם היא זמנית".

 

מלאך מצביע על כמה סקטורים שצפויים ליהנות מהבחירה של טראמפ. "הבחירה מחזקת את סקטור הפארמה בשל התפוגגות החשש מהרפורמות של קלינטון לגבי מחירי התרופות, מה שכמובן מסייע גם ליצואניות הפארמה הישראליות. תעשיות ביטחוניות ישראליות "צפויות אף הן לצאת נשכרות, בשל צפי לעליית תקציבי הביטחון. יצרניות מוצרי יוקרה צפויות להרוויח מכוונתו של טראמפ להוריד מיסים ולהגביל את שיעורי המס המקסימליים, דבר שייטיב עם רוכשי מוצרי היוקרה. הבחירה מהווה הזדמנות גם ליצואנים בתחום התעשייה הכבדה, בשל הצהרתו של טראמפ כי יבנה חומה בין ארה"ב למקסיקו וישקיע רבות בשדות תעופה ובכבישים".

 

"סקטור הפיננסים צפוי אף הוא להתחזק בשל חשש למדיניות פיסקלית אגרסיבית של טראמפ, שתוביל לעליית הגירעון, שימומן ע"י אג"ח, ולכן יש צפי לעליית תשואות בטווחים הארוכים של העקום, דבר שמועיל למערכת הבנקאות", סיכם מלאך.

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    והייתי בטוח הזדמנות ליצאניות.

    גם זה יכול להיות. לך תדע.
    למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

    סופה 09/11/2016 09:29