לא מעט סקרים נערכו בשנים האחרונות והם מראים שרוב הפעילות של הלקוח הפרטי בשוק ההון נעשית עדין דרך הבנק. נכון, למרות שהמודעות עלתה בשנים האחרונות עדיין כ 70-80 אחוז מכלל הלקוחות הפרטיים ממשיכים לנהל את ההשקעות שלהם דרך חשבון הבנק.

 

הסיבות לניהול חשבון דרך הבנק רבות מגוונות, גישה המהירה ביותר ("הכסף שלי בבנק"), קיבעון, חוסר ידע בנוגע לאלטרנטיבות, עצלות, פחד ועוד. בקיצור סוחרים דרך הבנק כי זה קל וחבל.

 

הבנק מהותו לעסוק בניהול חשבונות ומתן הלוואות, בנוסף הבנק הוא סוג של מתווך בינינו לבין הבורסה שם מתנהל המסחר במניות, תעודות סל, קרנות אגרות חוב ועוד. בנוסף לבנקים קיימים עוד חברי הבורסה שהם בתי השקעות המספקים שירותי מסחר עצמאים לסוחרים/משקיעים בשוק ההון. 

 

עמלות המסחר היא אחת העמלות היקרות ביותר בתפעול תיק ההשקעות וההפרשים יכולים להגיע לעשרות אחוזים. לפני שנסקור את המספרים המוצעים אציין שעמלות הבנקים לפעמים יראו זולות בגלל התעריפון וההנחות שנעשות מולו. מבדיקה שערכתי באתרי הבנקים התעריפון עומד על עלות קניה/מכירה ממוצעת שנעה סביב 0.6% עם מינימום של 26-50 שח לפעולה, זה אומר שעל קניה ומכירה של ני"ע לקוח מאבד מעל 1% מהעסקה וזה כמובן יקר מאוד. המספרים במסחר בפעילות בני"ע זרים יקרה הרבה יותר כפי שכתבנו במדריך הקודם. (קישור לכתבה).

 

מסחר דרך הבנק בעמלות שיפתיעו אותך >>

 

 

אציין שרוב הסוחרים העצמאיים גם לאחר מיקוח והנחות שיכולים לנוע בין 50-80 אחוז מהתעריפון עדיין לא יגיעו לתנאים המוצעים בבית ההשקעות, ללא התמקחות ובלי טובות.

 

מעבר להפרשי העמלות הגבוהים הבנקים לא מספקים מערכות מסחר מתקדמות וחדרי מסחר זמינים כמו של בתי ההשקעות. בתי ההשקעות בישראל נתפסים אמינים ובטוחים למסחר בני"ע, הם מפוקחים ע"י המפקח על הבנקים והביטוח הרשות והבורסה לני"ע. כך שעדיין אם יש חשש לעשות את המעבר אין לו באמת אחיזה במציאות שכן עד היום לא היה מקרה שכסף של לקוחות נעלם או אבד בחשבונות של הברוקר.

 

אתר ספונסר מביא ללקוחותיו מעל עשור שירותים ותנאי מסחר מהטובים שיש. אצלנו תשלמו החל מ 0.09% ומטה לפעולת קניה/מכירה עם מינימום שינוע בין 3-5 שקלים בלבד, ההטבה היא דרך אחד הבנקים הגדולים ובית השקעות מהותיקים בישראל. מיותר לציין שאצלנו אין עמלת שורה, אי ביצוע, ביטול פקודה, פדיון, דיבידנד ועוד.

 

רוצים לסחור דרך בנק בתנאים של בית השקעות? יש לנו כמה אפשרויות בשבילכם >>

 

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    גבה מנכה קשה שהתעקש להיות אזרח משלם מיסים 100000

    קצת יותר ממאה אלף ש"ח מתחילת השנה בגין פעילותו בשוק ההון.אותו נכה טוען שרומה וכלל לא יכל לראות את העמלות כי היו מגולמות בתוך סכומי המסחר ,וגם לאחר שהובטח לו החזר ניצל הבנק את חולשתו ולא החזיר לו מה שהובטח לו.

    • בנק
    • 19/12/2016 12:39