חדשות שוק ההון

בית ההשקעות מיטב דש סגר רבעון עם יציבות ברווח הנקי ובהכנסות

הרווח עלה מעט ל-19 מיליון שקל, ההכנסות ל-187 מיליון; שכר המינימום בחברה יעלה ל-6,000 שקל לחודש כבר באוקטובר; המנכ"ל רביב: ההצעה מקרן XIO - הבעת אמון נוספת בחברה

מערכת ספונסר 29/08/2016 13:49

א+א-

בית ההשקעות מיטב דש מדווח היום כי הרווח הנקי ברבעון השני 2016 הסתכם בכ-19 מיליון ₪, עלייה של כ- 5.6% בהשוואה ל-18 מיליון רבעון המקביל אשתקד; ההכנסות הסתכמו בסך 187 מיליון ₪ ברבעון השני 2016 בדומה להכנסות של 186 מיליון ₪ ברבעון המקביל אשתקד.

 


הרווח לפני מס ברבעון השני 2016 הסתכם בכ- 31 מיליון ₪, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בו עמד הרווח פני מס על כ- 33 מיליון ₪ , ירידה של כ- 6.1%.


ה- EBITDA ברבעון השני 2016 הסתכמה לסך של כ- 52 מיליון ₪, ירידה של כ-7.1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בו עמדה ה- EBITDA על כ- 56 מיליון. בנטרול הפרשים חשבונאיים כלכליים בתעודות הסל, רווח הון ממכירת מיטב דש בנפיטס בע"מ, הפסד בגין ירידת ערך מוניטין בגין קריב סוכנות לביטוח בע"מ ותשלום מבוסס מניות, הסתכמה ה- EBITDA המנוטרלת ברבעון הנוכחי לכ- 58 מיליון ₪.


הוצאות תפעול, שיווק, הנהלה וכלליות הסתכמו ברבעון השני של שנת 2016 לסך של כ- 139 מיליוני ₪ לעומת כ- 134 מיליוני ₪ ברבעון המקביל אשתקד, עלייה של כ- 3.7%. העלייה, נובעת בעיקרה מעלייה בהוצאות הנובעות לראשונה מאיחוד של סוכנויות הביטוח בהן עלייה בהוצאות שכר עבודה בקיזוז ירידה בהוצאות הישירות.
היקף הנכסים המנוהלים בסוף הרבעון השני 2016 עמד על כ- 122 מיליארד ₪ בדומה להיקף הנכסים המנוהלים בסוף רבעון ראשון 2016.

 

חברת קרנות הנאמנות ממשיכה להוביל את שוק קרנות הנאמנות עם ניהול נכסים בשווי של כ- 27.5 מיליארד ₪, נכון למועד הדיווח החברה גייסה למעלה ממיליארד ₪ מתחילת השנה בקרנות המסורתיות ובולטת כמגייסת היחידה מבין החברות הגדולות המנהלות למעלה מ- 10 מיליארד ₪.


הזכייה במכרז קרן פנסיה ברירת מחדל שתחל לפעול בחודש נובמבר 2016, צפויה להוביל להצטרפות עמיתים רבים, שיתווספו ל כ- 60,000 עמיתים בקרן הפנסיה של מיטב דש. הירידה בהכנסות בתחום הגמל, הנובעת משחיקה בדמי הניהול מפוצה בחלקה מגידול בהכנסות מתחום הביטוח המהווה מנוע צמיחה בשילוב עם הכנסות מרכישת סוכנויות ביטוח שבוצעו בחודשים האחרונים. בנוסף, אנו ממתינים להשלמת העסקה עם "איילון פנסיה וגמל" הצפויה עד תום 2016 ואשר צפויה לתרום לתוצאות החברה.


פעילות מיטב דש ברוקראז’ וחבר הבורסה ממשיכה להראות צמיחה ועליה בהכנסות. רכישת פעילות חבר הבורסה של איי-ברוקר על ידי מיטב דש טרייד שהושלמה ברבעון זה, משפיעה לחיוב ותרמה לגידול בהכנסות כבר בדוחות אלו. במיטב דש ברוקראז’ אנו עדים למגמה של גידול בהכנסות עם צמיחת הפעילות. פעילות תעודות הסל ממשיכה בצמיחה עקבית, עם נתח שוק העומד על כ- 30% בסוף הרבעון. החברה ממשיכה בהרחבת מגוון תעודות הסל שהיא מציעה לציבור החוסכים.

 

דירקטוריון החברה אישר הבוקר יחד עם הדוחות הכספיים מספר צעדים נוספים להטבת תנאי העובדים בחברה. שכר המינימום בחברה יועלה ל-6,000 ₪ לחודש כבר מחודש אוקטובר 2016 וזאת לקראת העלאת שכר המינימום במשק הצפויה ב-2017. מדובר בהמשך לצעדים בהם נקטה החברה בשנים האחרונות שנועדו לשמור על מרווח נאות בין שכר המינימום בחברה לבין זה הנהוג במשק. זאת, בנוסף למהלך החריג בשוק ההון של הקצאת אופציות לכלל העובדים, הנהוג בחברות הייטק.

 

בהחלטתו הבוקר אישר הדירקטוריון להקצות כ-260,000 אופציות נוספות לכל העובדים שהצטרפו לחברה בחודשים האחרונים עד ל-18.8.2016 שהוא תאריך ההודעה על קיומו של משא ומתן עם קרן ההשקעות הבינלאומית XIO. בכך מגיעה החברה למצב שבו רובם המוחלט של עובדיה הם בעלי אופציות ומחזיקים בשיעור של כ-8% ממניות החברה בדילול מלא.

 

בתוך כך, הוחלט במיטב דש על חלוקת דיבידנד רבעוני בהיקף כולל של כ-10.1 מיליון שקל או בסך של 15 אגורות למניה. הדיבידנד יחולק ב-20 בספטמבר לבעלי המניות הרשומים עד ל-7 לחודש.


אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש השקעות: "התוצאות של בית ההשקעות במחצית שנת 2016 איתנות ומציגות את תחילת התועלות של מנועי הצמיחה שלנו. בחציון זה נעשו צעדים שיתורגמו לתוצאות עסקיות כבר בעתיד הקרוב ביניהם, המיזוג עם "איילון פנסיה וגמל", הרחבת ההשקעה בפנינסולה ורכישת מספר סוכנויות ביטוח. אנו שמחים וגאים על זכייתנו במכרז "קרן פנסיה ברירת מחדל" של משרד האוצר.

 

"מדובר בנקודת מפנה לתחרותיות בעולמות הפנסיה לציבור הישראלי. מיטב דש נערכת לקראת ה-1 לנובמבר, מדובר בהצעה אטרקטיבית שתהיה זמינה לציבור הרחב כמובטח. זהו תמחור שמותאם לחוסכים פעילים המצטרפים באופן דיגיטלי, נגיש ופשוט. נעניק לחוסכים כלים טכנולוגיים מתקדמים, דמי ניהול נמוכים ושירות מצוין.


"ההצעה לרכישת מלוא מניות החברה, עליה דיווחנו למשקיעים לאחרונה, על ידי הקרן הבינלאומית XIO אשר כוללת את מיטב המנהלים משוק ההון העולמי, הינה הבעת אמון נוספת באסטרטגיית החדשנות ומובילות השוק שלנו כבית השקעות. ההצעה השוויונית לכל בעלי המניות ושיתוף כל עובדי החברה בתמורת העסקה אם תושלם הופכים אותה בעינינו לעסקת ההייטק של שוק ההון הישראלי".

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה