חדשות כלכלה

חברת החשמל זכתה בדירוג ”פלטינה +” של ”מעלה” לאחריות תאגידית

החברה דורגה בקטגוריה היוקרתית זו השנה השלישית ברציפות

מערכת ספונסר 29/06/2016 10:37

א+א-

ארגון מעלה פרסם היום (יום רביעי, 29.6.16) את תוצאות "מדד מעלה" בבורסה לניירות ערך, ולפיהן זכתה חברת החשמל בדירוג "פלטינה +" על ביצועיה לשנת 2015 בתחום האחריות התאגידית, זו השנה השלישית ברציפות. קטגוריית הפלטינה הינה היוקרתית בקרב חברות פרטיות, ממשלתיות ונסחרות בחו"ל.

 

חברת החשמל משתתפת בדירוג זה 6 שנים, כחלק ממדיניות הדירקטוריון וההנהלה לאמץ פרמטרים מדידים בינלאומיים למעקב ובקרה אחר ביצועי החברה ולשיפורם, מתוך מחויבותה לתחום האחריות התאגידית.

 

בשנת 2010 דורגה החברה בדירוג "זהב" ובשנים 2011 – 2012 עלתה לדירוג "פלטינה". על ביצועיה לשנת 2013 עלתה חברת החשמל לראשונה לקטגוריית הדירוג הגבוהה ביותר - "פלטינה +" בה זכתה גם בשנת 2014 וכאמור בשנת 2015. בפרק הסביבתי, זכתה חברת החשמל השנה בציון הגבוה ביותר כשביצועיה בתחום זכו לציון לשבח מיוחד.

 

השנה, ארגון "מעלה" מתמקד בהגברת ההשתתפות של אנשים עם מוגבלויות בכל מרחבי החיים ובין היתר גם במקומות העבודה, וחברת החשמל, כחברה המובילה את מדיניות העסקת עובדים עם מוגבלות במשק, לוקחת חלק בפעילות זו. במהלך כל השבוע החברה יזמה פעילויות פנים ארגונית שבאחת מהן, שני מנהלים בכירים, אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה, קשרי ממשל ותקשורת ועמית אוברקוביץ’ סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון, חוו יום עבודה אשר כלל ישיבת הנהלה , על כיסא גלגלים. הסרטון המתאר את החוויה שלהם ביום העבודה על כיסא גלגלים, הוקרן בטקס מעלה שהתקיים הבוקר.

 

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל: חברת החשמל נכנסה לדירוג מעלה לפני שש שנים ועושה כל שניתן על מנת לשפר את ביצועיה בפרמטרים שנבחנו. החברה גם הגישה זו השנה השלישית דו"ח קיימות ואחריות תאגידית, כחלק מעשייה בלתי מתפשרת של מדיניות החברה להשתלבותה, תרומתה והובלתה בתחום הקיימות, הסביבה והקהילה. אני גאה לעמוד בראש חברה המובילה במגוון תחומים וגם בתחום האחריות והמחוייבות התאגידית שלה. מעבר לחתירה להישגים מרשימים, חשוב מאוד לשמר אותם ואף לשפר את העשייה למען החברה והדורות הבאים".

 

אורן הלמן, סמנכ"ל רגולציה קשרי ממשל ותקשורת בחברת החשמל, המוביל את תחום האחריות התאגידית בחברה: "חברת החשמל מובילה בדירוג "מעלה" זו השנה השישית. ערכים של קיימות ואחריות קהילתית הם מדיניות שמובילים הדירקטוריון וההנהלה ואני מברך את ארגון "מעלה" על פעילותם בכלל ועל שבחרו להקדיש את השבוע הנוכחי למען שילובם של אנשים עם מוגבלות בכל תחומי החיים בפרט".

 

דירוג "מעלה" סוקר נושאים רחבים בארגון, ביניהם; אתיקה בעסקים, סביבת עבודה, מעורבות בקהילה, איכות סביבה וממשל תאגידי. הדירוג, המיועד לקדם נושאים בתחום האחריות התאגידית בחברות גדולות במשק, מתעדכן מעת לעת בהתאם למגמות ותהליכים עולמיים, ובכך מאפשר לחברות המובילות לבחון ולדרג את ביצועיהן בתחום זה ולהיכלל בדירוג מעלה.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה