מחפשים השקעה דפנסיבית מניבה? זו המניה בשבילכם

מניותיה של חברת טלקום הגדולה ביותר בארה"ב, AT&T, הפגינו חוסן למימושים ומציעות דיבידנד נאה

מערכת ספונסר 21/03/2016 13:31

א+א-

נראה כי שווקי ההון בעולם מתחילים להרים את הראש לאחר גל מימושים כבד אשר פקד את זירות המסחר במהלך החודשים האחרונים על רקע החשש הגובר מהאטה בצמיחה כלכלית עולמית ואי יציבות של מחירי הנפט. כעת "נביאים" רבים, באמצעות גרפים וסיגנלים שונים, מנסים לצייר תרחישים קיצוניים ביותר תוך ניצול רגיעה מסוימת בשוק האנרגיה. בכל אופן, המשקיע יכול לנצל תקופות שפל הללו על מנת לזהות נכסים "עמידים למשברים" קרי דפנסיביים על מנת לחזק את תיקיהם ואולי להפיק תשואה עודפת על השוק. כאחת הדוגמאות הללו יכולה לשמש מניית ענקית הטלקום האמריקאית AT&T אשר לא רק ששרדה את המימושים אלא גם מציעה תשואת דיבידנד נאה לבעלי מניותיה.

 

 אזי AT&T הינה אחת מבין החברות הגדולות ביותר בעולם ואחת הוותיקות ביותר במשק האמריקאי. הקבוצה הינה תאגיד תקשורת בינלאומי, והגדול ביותר בארה"ב, אשר נוסדה עוד בשנת 1885 הרחוקה. ה-AT&T פועלת כחברת שירותי הטלקומוניקציה משולבים ועוסקת בתחומים עיקריים של טלפוניה, אינטרנט וטלוויזיה בארה"ב ובעולם. בין היתר, הקבוצה מספקת שירותי תקשורת לעסקים בפרוטוקול אינטרנט, רשתות וירטואליות פרטיות, שירותי VoIP, אירוח שרתים ותמיכה לעסקים, שירותי רשת אינטרנט, מערכות מיתוג, תקשורת אלחוטית, שירותי שיחות ועוד. מניותיה של החברה, שמעסיקה כ-280 אלף עובדים, נסחרות בבורסת ניו יורק תחת סימול הפשוט והוותיק ביותר T ולפי שווי העתק של 235 מיליארד דולר.

 

באשר למניות החברה, הן הוסיפו לערכן כ-13% מתחילת השנה החולפת וסיכמו את העלייה השנתית ב-9%, כאמור, על אף כי מדד ה-S&P כולו איבד כ-3% ו-6% במהלך אותן התקופות בהתאמה. יתרה מזאת, מזה שנים ארוכות החברה אימצה ומיישמת את מדיניות חלוקת רווחים נדיבה לבעלי מניותיה. כעת, מדי רבעון החברה מחלקת כ-48 סנט למניה אחת כך שתשואת הדיבידנד השנתית מסתכמת בשיעור נאה של 5.1%. בדומה למרבית חברות התחום, AT&T הינה תזרימית ורווחית על אף כי פספסה מעט את תחזית השוק בדוח כספי האחרון.

 

את הרבעון האחרון של שנת 2015 סיכמה החברה עם מחזור מכירות העתק של 42.1 מיליארד דולר, גבוה בכ-22% בהשוואה לתקופה אשתקד. בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי בסך 4 מיליארד דולר (כלומר מדובר בשולי רווח של 10%), או 65 סנט למניה, בהשוואה להפסד חד פעמי של 4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה. יתרה מזאת, פעילותה השוטפת של הקבוצה הזרימה לקופתה, במהלך שנת 2015 כולה, תזרים מזומנים לא מבוטל שסך כ-36 מיליארד דולר ובהמשך לתזרים תפעולי חיובי של 31 מיליארד דולר בשנת 2014. נכון לתחילת השנה, לרשות החברה עמדו מזומנים בהיקף של כ-5 מיליארד דולר והונה העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-124 מיליארד דולר. באשר לתחזית העצמית אותה סיפקה החברה, היא צופה לצמיחת הכנסות שנתיות בשיעור דו ספרתי ושיפור בשורת הרווח בשיעור של כ-5%.

 

אומנם תוצאות רבעוניות לא עמדו בציפיות השוק, אך המשקיעים לא התרגשו מכך. בתנאי תחרות חריפה בענף, החברה מאתרת מקורות רווח ומנועי צמיחה נוספים. בתקופה האחרונה AT&T בונה על מפעיל טלוויזיה בלוויין DirecTV אותו רכשה בשנת 2015. ראוי לציין כי נכון לסוף השנה שעברה, בחברה היו רשומים כ-128.6 מיליון משתמשים בשירותים אלחוטיים בארה"ב בלבד (מתוכם כ-55 מיליון משתמשים פרטיים בשירותי מובייל. אילו בתחום DirecTV לקבוצה הצטרפו 19.8 מיליון מנויים. כמו כן, בשוק שוררות הערכות זהירות מאוד כי AT&T בוחנת רכישת ענקית שירותי אינטרנט יאהו (YAHOO) על מנת להרחיב את תחום פעילות גם למדיה. בין אם יתקיים או לא, לחברה נזילות מספיקה וכוונתה ברורה – להמשיך להתרחב באמצעות רכישת פעילויות משלימות.

 

לסיכום, AT&T הינה בהחלט ספינת הדגל של המשק האמריקאי והשקעה דפנסיבית גם בתנאי השוק הסוער. מניית החברה הפגינה עמידות למימושים עזים אשר פקדו את בורסות בתקופה האחרונה וגם מציעה תשואת דיבידנד נאה לבעלי המניות בהתחשב בפרמטר ביטא (מדד הסיכון) שמסתכם ב-0.3 בלבד (בהשוואה ל-2 של סיטי בנק למשל). אומנם פעילות החברה הינה יציבה יחסית, אך AT&T נהנית מיתרון לגודל ביחס למתחריה ויודעת לייצר תזרים מזומנים לא מבוטל אשר מתורגם לדיבידנד לבעלי המניות. השקעה כזאת יכולה לספק פתרון דפנסיבי ומניב למשקיע המעוניין בנכס פיננסי פחות תנודתי לטווח ארוך יותר.

 

***

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

חדשות ספונסר

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה