שיווק ופרסום

יש לך ביטוח מנהלים? אז יש לך מוצר טוב, אבל יקררר

כמה נחמד היה, אם מישהו היה בא אליכם בגיל הפרישה ונותן לכם רבע מיליון שקלים, ככה סתם, במתנה. אז הנה, נפתחה לך ההזדמנות לקבל את הכסף הזה אבל בדרך קצת אחרת

מערכת ספונסר 27/05/2015 12:00

א+א-

אם אתה בגיל 25-55 ויש לך ביטוח מנהלים שנפתח אחרי יוני 2001, אז יש לך כיסוי ביטוחי ופנסיוני טוב, אבל רוב הסיכויים שהוא יקר מאוד. אם תחליף את ביטוח המנהלים במוצר מקביל וזול משמעותית, תוכל לקבל עשרות ואף מאות אלפי שקלים יותר בגיל פרישה.

 

 

ביטוחי מנהלים הם מוצר נפוץ מאוד בחמש עשרה השנים האחרונות. מדובר אמנם במוצר ביטוחי ופנסיוני טוב, אך ביטוחי מנהלים שהחלו לאחר יוני 2001, הם יקרים מאוד בהשוואה למוצר מקביל שיצא לאחרונה לשוק. במיטב דש השיקו לאחרונה מוצר מקביל, בשם ’פרוגמל מנהלים’ שפונה בעיקר לגילאי 25-55 ונועד להתחרות בביטוחי המנהלים, הן ברמת המוצר והן ברמת המחיר. מלבד העובדה שבפרוגמל מנהלים זוכה העמית לכיסוי אובדן כושר עבודה מקיף יותר, הוא גם מקבל מוצר שעלות דמי הניהול בו נמוכה משמעותית, כשהפחתת דמי הניהול עשויה להסתכם בתוספת של מאות אלפי שקלים בגיל פרישה.

 

 גם אתה נעול בביטוח מנהלים? זה הזמן לשדרג >>

 

ממוצע העלויות בביטוחי המנהלים עומד כיום על דמי ניהול בשיעור של כ 4%-5% מההפקדה החודשית בכל חודש, בתוספת עלות דמי ניהול שנתית בשיעור של של 1.25% מסכום הכסף שנצבר בקופה. ’פרוגמל מנהלים’ הינו מוצר זול יותר אשר נמכר בדמי ניהול קבועים ואטרקטיביים של 4% מההפקדה ורק 0.5% שנתי מסכום הכסף שנצבר בקופה. זה אולי לא נשמע כפער משמעותי כל כך, אך דוגמא קטנה שהכינו במיטב דש ממחישה את ההבדל הגדול.

 

בדוגמא, נלקחו שני אנשים בגיל 30 (גבר ואישה) עם שכר ממוצע של 10,000 ₪ בחודש, ובדקו מה יהיה הפער בחסכון לפרוגמל מנהלים על פני זה בביטוח המנהלים. על בסיס ההנחות שלהלן, מי שיפקיד לפרוגמל מנהלים ויגיע לגיל פרישה, יזכה לתוספת חסכון של מאות אלפי השקלים. הפער בחיסכון לגבר עומד על למעלה מרבע מיליון ₪ ולאישה עומד על יותר מ 225 אלף ₪. מדובר בפער משמעותי מאוד בכל קנה מידה, שמדגיש את חשיבות דמי הניהול האטרקטיביים של ה’פרוגמל מנהלים’.

 

 

*אנו מפנים את תשומת ליבכם לדיסקליימר בסוף הדף

 

גיל 30

* לחץ להגדלת התמונה

 

 שאלות נפוצות

1. מה נותן לי ’פרוגמל מנהלים’?

הפרוגמל מנהלים נותן לך חיסכון פנסיוני לגיל פרישה דרך קופת גמל, לצד ביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה עיסוקי.

 

רוצה לקבל פרטים נוספים? לחץ כאן עכשיו >>

 

2. מה עם "המקדם המובטח" בביטוח המנהלים?

על פניו מדובר ביתרון לביטוח המנהלים, אלא שבדיקה פשוטה מגלה שהמחיר אותו נדרש המבוטח לשלם עבור הבטחת המקדם הינו גבוה מאוד ובלתי סביר. חשוב לזכור שהמקדם אינו מובטח הרמטית והוא מבטיח רק הגנה מפני שינויים מפני התארכות תוחלת החיים ולא שינויים בתשואה הגלומה במקדם.

 

3. האם אפשר לתכנן את סכומי הביטוח למקרה מוות בפרוגמל מנהלים?

כן. בעת רכישת הביטוח, ביכולתך לקבוע את סכום הביטוח שיקיריך יקבלו במקרה מותך, ככפולה של שכר חודשי: 75 משכורות, 100 משכורות או כל מספר אחר המתאים לצרכיך.

 

 

החברה המנהלת: מיטב דש גמל ופנסיה בע"מ; האמור אינו מהווה ייעוץ ו/או שיווק פנסיוני המתחשב בצרכים ובנתונים של כל אדם; יש לבחון כל מקרה לגופו ע"פ הצרכים המשפחתיים ומצבו הבריאותי של החוסך; החברה המבטחת: איילון חברה לביטוח בע"מ, בכפוף לתנאים המפורטים בפוליסה והוראות הדין. *קבלת קצבה ממוצר פרוגמל מנהלים, שהינה קופה שאינה משלמת לקצבה, מבוצעת באמצעות קרן הפנסיה הכללית והמקדם שלה הינו ללא הבטחת מינימום תשלומים, עם הבטחת 60% פנסיה לבן / בת זוג. **מקדם בביטוח מנהלים, מבטיח תוחלת חיים ואינו מבטיח תשואה. ***מקדם הקצבה האמור משקף חלוקה בין סכום הצבירה החזוי בפרוגמל מנהלים לקצבה החזויה בביטוח מנהלים, והכל בכפוף להנחות המפורטות. על מנת שהקצבה החזויה בפרוגמל מנהלים תהיה זהה לקצבה החזויה בביטוח המנהלים, על מקדם הקצבה בפרוגמל מנהלים לגדול, וכן על תוחלת החיים הממוצעת לגדול, כמפורט בסעיף המחשה זה. הכיסויים הביטוחיים הנרכשים בפרוגמל מנהלים, הינם בהנחה קבועה ממחירי הספר.

 

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה