חדשות שוק ההון

זאקס בהמלצת קניה שנייה בחודשיים לבריינסטורם: ”עשויה לזנק ב-70% בטווח הקצר”

אנליסט הביומד ג’ייסון נפודנו טוען כי מאז המלצתו הקודמת אירעו שלוש התפתחויות חשובות שמחזקות את המגמה החיובית; קובע מחיר יעד של 0.50 דולר

מערכת ספונסר 26/08/2014 13:13

א+א-

 אנליסט הביומד המוערך ג’ייסון נפודנו מחברת זאקס שב וקובע שמניית חברת תאי הגזע הישראלית-אמריקנית בריינסטרום (BCLI), הנסחרת בניו יורק, צפויה לעלות בחודשים הקרובים בשיעור חד.

 

נפודנו כותב שמאז פורסמה המלצתו המקורית לפני כחודשיים אירעו שלוש התפתחויות חשובות שמחזקות את המגמה עליה הצביע: גיוס הון מוצלח של בריינסטורם בסך 10.5 מיליון דולר בדיסקאונט מינימלי; התחלה בפועל של ניסוי שלב 2 נרחב בחולי ALS, כולל קבוצת ביקורת, בשלושה מרכזים רפואיים מובילים בארה"ב, שתוצאותיו צפויות להתקבל במהלך 2015; והודעה של החברה על השלמת פיתוח ביוריאקטור - מתקן לגידול תאי גזע בסביבה תלת מימדית, שיאפשר ייצור מסחרי בעלויות מזעריות של תאי הגזע המיוחדים של בריינסטורם לטיפול בניוון שרירים.

 

על סמך כל זאת, שב נפודנו וקובע שמניית בריינסטורם צפויה לעלות בטווח הקצר לאזור ה-50 סנט, עליה של כ-70% ממחיר המניה כעת.

 

בריינסטורם נסחרת בימים אלה לפי שווי שוק של 65 מיליון דולר. נפודנו מסביר בסקירתו המעודכנת כי השילוב בין מצבה הקליני, הפיננסי והפרסונלי של החברה – שמינתה לאחרונה מנכ"ל חדש מבכירי תעשיית הביומד האמריקנית, ד"ר טוני פיורינו – מהווה אבן דרך שעשויה לשמש מקפצה משמעותית למחיר המניה.

 

 האנליסט מזאקס משווה את מחירה של בריינסטורם לזה של חברת נורולסטם המתחרה, המפתחת גם היא טיפולים בתאי גזע ל-ALS, אלא שמדובר בפרוצדורה רפואית מסוכנת ומסובכת, אשר יעילותה כפי שהשתקפה בניסויים הקליניים הינה מפוקפקת. ועם זאת, נורולסטם נסחרת לפי שווי של כ-400 מיליון דולר, בין היתר בגלל שהחברה רשומה למסחר בבורסת האמקס ולא מעבר לדלפק. גיוס ההון האחרון של בריינסטורם צפוי לאפשר גם לה לעבור בתקופה הקרובה להיסחר בבורסה הראשית של הנאסד"ק. ומכאן, כך מסיק נפודנו, מתחזקת ההערכה כי בריינסטורם נמצאת לפני פריצה משמעותית מעלה.

 

נפודנו כותב עוד, שהפרוצדורה הפשוטה מאוד של בריינסטורם של הזרקת תאי הגזע ישירות לשריר או לחוט השדרה תאפשר לחברה לפתח גם טיפולים ממוקדים לשיפור תפקודים של איברים שונים של חולי ALS, כגון היד או אף האצבעות. הוא גם סוקר התוויות אחרות שבריינסטורם מצויה בשלב התחלתי של פיתוחן – למשל טיפול תאי גזע באוטיזם – ומצביע עליהם כמנועי צמיחה פוטנציאליים נוספים של החברה.

 

בריינסטורם מפתחת טכנולוגיה ייחודית לטיפול בניוון שרירים ובמחלות ניווניות אחרות של מערכת העצבים פרי מחקרם של הפרופסורים דניאל אופן ואלדד מלמד מאוניברסיטת תל אביב. הטכנולוגיה מבוססת על טיפולים אוטולוגיים (עצמיים) בתאי גזע בוגרים שמקורם במח העצם. בתהליך הטיפול נלקחים תאי גזע ממח העצם של החולים, ולאחר תהליך ריבוי ומיון במעבדה, ובקרוב בביוריאקטור, במסגרתו הם הופכים לתאי תמיכה לתאי עצב, הם מושתלים בחזרה לנוזל חוט השדרה ולשרירים של החולים.

 

כאמור, בחודש יוני החלה בריינסטורם, באישור ה-FDA, בניסוי שלב 2 רחב היקף בחולי ALS, בשילוב קבוצת ביקורת, בשלושה מהמרכזים הרפואיים המובילים בארה"ב: בתי החולים של אוניברסיטת הרווארד ואוניברסיטת מסצ’וסטס וכן מאיו קליניק המפורסם במינסוטה. זאת זמן קצר לאחר שהחברה פירסמה תוצאות חיוביות במיוחד של ניסוי שלב 2 בחולי ניוון שרירים שנערך בבית החולים הדסה עין כרם. רוב החולים שהשתתפו בניסוי בישראל, שהוביל פרופסור דימיטריוס קרוסיס מהמחלקה הנוירולוגית בהדסה, הפגינו עצירה בהתקדמות המחלה ואף שיפור בתפקודים קליניים שונים שנפגעים בגינה. זוהי תוצאה חסרת תקדים בחקר המחלה הסופנית.

כתבות נוספות

אין תגובות

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה