מפרק אוברסיז: דיוויד לאפא ובתו הבריחו יהלומים ב- 4 מליון ד’

טען כי ההברחה בוצעה מחברה בשליטתם ולאחר שנתפסו החזירו אבנים בשווי 40,000 דולר

מערכת ספונסר 27/06/2013 12:12

א+א- 1

בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, הגיש אתמול עו"ד אביתר קנולר, בתפקידו כמנהל המיוחד לחברת אוברסיז דיאמונדס אי.אל 1998 בע"מ (בפירוק) שהינה חלק מקבוצת חברות בינלאומיות העוסקות בסחר ביהלומים, תביעה כספית נגד נושאי המשרה ובעלי חברת אוברסיז, איש העסקים וסוחר היהלומים דיוויד לאפא, ביתו ונסה לאפא (המוכרת מסרטו הגנוז של אהוד אולמרט) ונושאי משרה נוספים, בטענה שהבריחו יהלומים בשווי עצום מחברת אוברסיז וכן נכסים נוספים לחברות אחרות שהוקמו על ידם בארץ ובחו"ל. לטענת מפרק אוברסיז, איש העסקים ובתו הבריחו יהלומים בסך 4 מליון דולר מחברה שבשליטתם, ולאחר שנתפסו, החזירו אבנים בשווי של 40 אלף דולר בלבד.

 

לפי המתואר בכתב התביעה, שהוגש על ידי עוה"ד יריב שי-ישינובסקי וקרן גולדרט ממשרד אפשטיין, חומסקי אסנת ושות’ & גילת, קנולר ושות’, הברחת היהלומים התגלתה לאחר שבמסגרת החקירות שביצעו עו"ד אביתר קנולר וציוותו, טען דיוויד לאפא שבמועד פירוק החברה לא נותרו לה נכסים כלל. לאחר מכן וכאשר הבין שאין מנוס, הודה לאפא שהיה זה הוא אשר לקח את היהלומים מהחברה וביקש להחזירם לידי עו"ד קנולר, אלא ששווים של היהלומים שהוחזרו על ידו לא עלה על מאית מסכום היהלומים שהיו אמורים להיות בחברה במועד פירוקה, בהתאם לספריה. לבסוף וכשגבו לקיר, טען לאפא כי ספרי החברה "בושלו" והם אינם משקפים את נכסיה של החברה במועד פירוקה.

 

ממצאיו של עו"ד קנולר אוששו גם בביקורת חקירתית בחברה שהתבצעה על ידי רואה החשבון בועז יפעת, שמונה מטעם בית המשפט המחוזי ונתמכו גם על ידי הכונס הרשמי.

 

מעיון בכתב התביעה עולה, כי במסגרתו נטען שלאפא לא הסתפק בכך, אלא אף נקט בפעולות על מנת להונות את נושי חברת האם הבלגית שבבעלותו.

 

בעקבות המעשים המתוארים לעיל, הגיש עו"ד קנולר את כתב תביעה כנגד דיוויד לאפא, בנותיו ונושאי משרה נוספים בחברת אוברסיז לתשלום סך של 4 מיליון $ המהווים את שווי היהלומים שנלקחו מהחברה שלא כדין, בחוסר תום לב ותוך הפרת חובות אמון ונאמנות החלים עליהם.

תגובה אחת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר

שלח תגובה
  1. 1
    כתוב שהבת ונסה לאפא מוכרת מסרטו הגנוז של אולמרט...???

    איזה סרט גנוז?... 27/06/2013 14:06