בהחלטה מנומקת המשתרעת על פני 29 עמודים אישרה כבוד השופטת רות רונן, מהמחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב הגשת תביעה נגזרת בשם חברת אילקס מדיקל בע"מ כנגד מנכ"ל החברה ובעל השליטה בה, ד"ר משה בן שאול. אילקס מדיקל בע"מ הינה חברה ציבורית השולטת, בין היתר, בחברת מדטכניקה, בע"מ אף היא חברת ציבורית ושתיהן נסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

 

לטענת המבקשים (באמצעות משרד עורכי הדין צמח – שאשא), במהלך תקופה הרלוונטית לתביעה (בין השנים 2005 - 2011) משך ד"ר בן שאול, מנכ"ל החברה ובעל השליטה בה, סכומי עתק כשכר, מכוח הסכם העסקה שלא אושר כקבוע בחוק. סכום התביעה הוערך בסך נומינאלי של כ- 33 מיליון ₪ ובמסגרתה התבקשו סעדים נוספים.

 

בית המשפט קיבל את טענות המבקשים בעניין זה וקבע במפורש, כי: "...הסכם העסקה של בן שאול אינו תקף, לא כלפי בן שאול ולא כלפי החברה. התוצאה של בטלות ההסכם, היא כי בן שאול לא היה זכאי לקבל את השכר שהחברה שילמה לו מכוח ההסכם, ועליו להשיבו לכן לחברה."

 

בית המשפט קבע כי המשיבים לא הוכיחו שהמדובר בהסכם הוגן וסביר ואף קבע כי: "קיימות אינדיקציות לא מעטות המטילות ספק כי אכן מדובר בשכר הוגן, ובהוגנות תנאי הסכם ההעסקה של בן שאול."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש