קרדיט: depositphotos - Magiorestock
קרדיט: depositphotos - Magiorestock

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל בטריטוריה האדומה בצל העדר התקדמות במשא ומתן לשחרור החטופים. מדד ת"א 35 איבד 0.6%, ת"א 90 ירד ב-0.5%, מדד הבנקים ירד 1%.

אלארום צנחה בכ-23.6% בצל האכזבה של השוק מנתוני ההכנסות המקדמיים שפרסמה לחציון - לכתבה המלאה.

ורידיס הודיעה על פסילת החברה הבת מלהתמודד במכרז להקמת מתקן להשבת אנרגיה בנאות חובב - לכתבה המלאה.

פורסייט חתמה על הסכם עם BuilderX Robotics לשיפור תפעול ציוד כבד אוטונומי. זה לא ממש מרשים את המשקיעים כאשר המניה איבדה מעל 2%.

מיה דיינמיקס דיווחה על קבלה הזמנה ממפיץ בבלגיה בסך 1.35 מיליון שקל וקבלת מקדמה של 1.3 מיליון שקל נוספים ממפיץ החברה בארה"ב.

סיוה הדואלית (סימול: CEVA) סיפקה ליצרנית השבבים STMicroelectronics טכנולוגיית קישוריות סלולרית שתשולב ביישומי IoT תעשייתיים. המודול החדש של STMicro מיועד בין השאר ליישומי חשמל חכם, ערים חכמות, מעקב ואיתור נכסים.

שיא בגיוסי חוב בגב-ים. החברה השלימה בשבוע האחרון גיוסי חוב בהיקף כולל של 1.34 מיליארד שקל, במח"מ משוקלל של 3.3 שנים, בריבית צמודה משוקללת ממוצעת בשיעור 3.06%.

מחזור המסחר הסתכם ב-1.5 מיליארד שקל.

10:45

יום המסחר נפתח בירידות שערים קלות. מדד ת"א 35 יורד ב-0.4% ומדד ת"א 90 יורד ב-0.7%.

מניות הבנקים והדואליות מכבידות על מדד ת"א 35. פועלים נחלשת ב-0.5%,  טבע ונייס יורדות בכ-1% לאחר שחזרו עם פער ארביטראז’ שלילי. בולטות לחיוב נובה שעולה ב-1.5% ודלק קבוצה עולה ב-0.7%.

מניית אלקטריאון עולה בכ-5% ומובילה את העליות במדד ת"א 125 לאחר שדיווחה הבוקר על התקנת כביש טעינה אלחוטי בגרמניה, מנגד טאואר ונייס מובילות את הירידות במדד. טאור יורדת ב- 1.7% ונייס ב-1.6%.

מניית בלייד ריינג’ר נסחת הבוקר בירידה של כ-7% לאחר שזינקה אמש בעקבות גיוס של כ-6.4 מיליון שקל בפרמייה גבוהה.

טלסיס דיווחה כי משרד הכלכלה המליץ לרמ"י להקצות לחברה הבת ואריסייט פטור ממכרז לקרקע בשטח של 21,605 מ"ר בקרית גת לצורך הקמת מפעל לייצור SOM. היקף השטח הבנוי (עיקרי ושירות) יהיה בשיעור של לפחות 13,500 מ"ר. תוקף ההמלצה הוא 12 חודשים והיא מותנית בפתיחת תיק ברמ"י בתוך 3 חודשים.
בכוונת ואריסייט לפעול למימוש ההקצאה.

הדולר נחלש הבוקר ב-0.3% ונסחר תמורת 3.66 שקלים. היורו נחלש מול השקל ב-0.3% תמורת 3.963 שקלים.

באירופה נפתח יום המסחר במגמה חיובית. מדד הדאקס הגרמני עולה ב-0.2% ומדד הפוטסי עולה ב-0.3%.

08:00

המסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיפתח ברקע לנעילה המעורבת אמש בוול סטריט, ובציפייה לעדכון מהמגעים לעסקת חטופים כאשר שלבי המשא ומתן לא צפוייים להיסגר כל כך מהר ככל הנראה. אמש בניו יורק מדד ה-S&P 500 נותר ללא שינוי מהותי, הנאסד"ק עלה ב-0.14% בהובלת אנבידיה וטסלה, ומדד הדאו ג׳ונס השיל 0.13%.

הדואליות יכבידו בפתיחה

ההשפעה של הדואליות על ת"א 35 הינה שלילית בשיעור קל של 0.26%. אנלייט חוזרת עם פער שלילי של 1.7%, טאואר עם פער שלילי של 1.4%, טבע עם פער שלילי דומה, נייס עם פער שלילי של 0.75%, קמטק עם פער שלילי של 1.5%. מנגד נובה חוזרת עם פער חיובי של 0.76%.

עדות פאוול

כחלק מהעדכון החצי שנתי על המדיניות המוניטרית, יו"ר הפדרל ריזרב ג’רום פאוול הזהיר אתמול מפני ההשלכות של שמירת הריבית ברמתה הגבוהה למשך זמן רב, אשר עלולה לסכן צמיחה כלכלית, מה שעל פניו מקדם את הכיוון להורדת הריבית. עוד אמר פאוול כי הורדת ריבית בעת הזו "לא ראויה" עד שהאינפלציה תגיע ל-2%. הערב ימשיך פאוול בסקירת המדיניות, וזאת כאשר מאוחר יותר יפורסמו נתוני האינפלציה בארה"ב.
אתמול בבורסה המסחר הסתיים בעליות במחזור מסחר גבוה של כ-2.4 מיליארד שקל. ת"א-35 עלה כ-0.4%, ת"א-125 בכ-0.6% ות"א-90 שממשיך להתרומם עלה 1.2%.

אחרי הדיווחים על מימוש נכסים בולטים בישראל, רשמה מניית ג’י סיטי של חיים כצמן עלייה חדה של 5.8%. חברת האם נורסטאר רשמה גם היא עלייה חדה של 6.1%. תדיראן גרופ ירדה 4.3% לאחר הנמכת תחזיות.
קדימהסטם בלטה היום כשזינקה בשיא 66% וסיימה את יום המסחר עם עלייה פנומנלית של כ-52% עם מחזור גבוה יחסית, וזאת לקראת המיזוג בוול סטריט.

מדדים ענפיים בולטים

מדד ת"א נדל"ן עלה 2.2% בהובלת נורסטאר וג’י סיטי שהוזכרו לעיל, אפריקה מגורים (5.5%+), פרשקובסקי (4.9%+) ואמות (4.2%+). מדד ת"א-ביטוח שבמומנטום חיובי לאחרונה עלה היום 1.4%, ומתחילת החודש כבר עלה 11.7%.

גיוסי נע"מ

גל של הנפקות ניירות ערך מסחריים ע"י חברות הנדל"ן. מספר חברות גייסו השבוע חוב ע"י הנפקת נע"מים בדרך של מכרז על שיעור מרווח הריבית השנתית מעל ריבית בנק ישראל, ביניהן עזריאלי אשר השלימה גיוס של כ-638 מיליון שקל, רבוע כחול נדל"ן שגייסה 464 מיליון שקל, גב-ים עם כ-300 מיליון שקל, ביג (200 מיליון שקל) ואפי נכסים (כ-164 מיליון שקל).

לאומי דיווח אתמול כי לאור ירידות מתחילת השנה במחיר מניית הבנק האמריקאי Valley בו היא מחזיקה 14%, הוא מעריך כי תירשם ירידת ערך בעקבות זאת בדוחות הרבעון השני, שסך השפעתם מוערכת בקיטון של כ-550 מיליוני שקל ברווח הנקי. מניית הבנק התנהלה בתנודתיות ובמחזור גבוה יחסית של כ-168 מיליון שקל ולמרות ההודעה סיימה עם עלייה של 1.2%.

קמטק עלתה אתמול 2.5% ובמחזור גבוה של כ-60 מיליון שקל בעקבות דיווח על קבלת הזמנה בגובה 20 מיליון דולר של מערכות הבדיקה והמדידה שלה לתעשיית המוליכים למחצה מלקוח שהוא Teir-1 OSAT מוביל.

דירקטוריון תדיראן גרופ החליט לעדכן את התוכנית האסטרטגית של החברה ואת היעדים עד לסוף שנת 2026, בהתמקד על חיזוק, פיתוח וצמיחת פעילויות הליבה הקיימות. השוק לא אהב את התוכנית שהנמיכה את תחזית הצמיחה של החברה והמניה צנחה בבוקר כמעט 9% ולאחר התאוששות סיימה עם ירידה של 4.3% במחזור של כ-30 מיליון שקל.

חברת הביטוח הדיגיטלי ווישור דיווחה על חתימת הסכם להשקעה מהותית ואסטרטגית במניותיה ע"י חברה מקבוצת AmTrust ענקית הביטוח והפיננסים האמריקאי. AmTrust צפויה להשקיע סך של כ-73 מיליון שקל בשלבים. מניית החברה זינקה 16.6% במחזור גבוה.

פרטנר חתמה על הסכם עם "יס" במסגרתו תהיה רשאית לשווק למנוייה אפליקציית תכנים מבוססת על שירות Sting+ של Yes.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש