קרדיט: depositphotos / zrfphoto
קרדיט: depositphotos / zrfphoto

החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מאותתים על יציבות בפתיחת שבוע המסחר, שבו תחל עונת הדוחות הכספיים. בשבוע החולף מדד S&P 500 עלה ב-2% ורשם תשואה חיובית של 17.6% מתחילת השנה. הנאסד"ק עלה ב-3.5% בשבוע שעבר והשלים תשואה פנומנלית של 22.7% מתחילת השנה. הדאו ג’ונס עלה ב-0.7% בשבוע שחלף והשלים עלייה צנועה יותר של 5.5% מתחילת השנה. מי שהציג תשואה דומה לנאסד"ק זה מדד הניקיי היפני שהשלים עלייה של 23.3% מתחילת השנה.

מאקרו

מדד המחירים לצרכן של יוני יפורסם ביום חמישי הקרוב, ועשוי לחזק את התקווה להמשך התמתנות האינפלציה. נתוני מדד מחירי היצרן יפורסמו ביום שישי.

נתוני שוק העבודה האמריקאי שפורסמו ביום שישי שיקפו התקררות קלה, מה שהמריץ את הציפיות להורדת הריבית. יחד עם זאת, למרות שכלכלת ארה"ב הוסיפה יותר מקומות עבודה ביוני מהצפוי, נרשמה בנוסף עלייה בלתי צפויה בשיעור האבטלה ל-4.1% מ-4%. השוק מתמחר כעת שתי הורדות ריבית ב-2024, כאשר הראשונה בספטמבר.

מניות במרכז

בנק אוף אמריקה העלה המלצה לסולארדג’ הישראלית החבוטה ל’ניטרלי’ לעומת ’ביצועי חסר’, בטענה כי המחיר של המניה מהווה נקודת כניסה אטרקטיבית.

מנייתה של Morphic Holding (סימול: MORF) טסה ביותר מ-75% בטרום מסחר בעקבות הדיווח לפיו אלי לילי תרכוש את חברת הביופארמה בעסקה של 3.2 מיליארד דולר, או 57 דולר למניה. העסקה תעניק לאלי לילי גישה לפורטפוליו של מורפיק של טיפולים בפיתוח, כגון אלו לקוליטיס כיבית ומחלת קרוהן.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש