קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

שבוע חיובי במיוחד נחתם בבורסה של ת”א עם סגירה בשפיץ שבועי ומגמה חיובית בכל מדדי המניות השונים. כותרות שליליות ובצדק על אגרות החוב הממשלתיות והירידה בהן (עליות תשואות) על רקע חוסר האמון של המשקיעים על הנעשה לא השפיעו על שוק המניות שהתעלם מרעשי הרקע.

כותרות השבוע: ריטיילורס המרכזת את פעילות מותג נייקי בקבוצת פוקס צנחה בחדות על רקע דוחות חלשים של חברת נייקי שפורסמו בסיום השבוע שעבר. אלקטריאון הודיעה בתחילת השבוע על השלמת הקמה של כביש חשמלי ראשון בנורבגיה תוך עמידה בלוחות הזמנים, בהמשך הודיעה על השלמה של כביש טעינה אלחוטי במטה של בעלת המניות DENSO.

שיכון ובינוי עברה שבוע עם שלל כותרות, המנכ”ל תמיר כהן התפטר בשל טענות על התערבות של בעל השליטה נתי סיידוף, סיידוף מצידו צרף את שרון אבן חיים לדירקטוריון מטעמו ובהמשך הודיע שאין בכוונתו למכור את השליטה בחברה, זאת על רקע רצונו של המנכ”ל המתפטר כהן לגבש קבוצת משקיעים לרכישת השליטה. בסיום השבוע הודיעה החברה סגירת תיק חקירה נגדה משנת 2018.

מנכ”ל חדש לבנק ה פועלים, ידין ענתבי גבר על יתר המועמדים והוא זה שיחליף את דב קוטלר. מאסיבית חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם יצרנית החומרים הבינלאומית SIKA. רב בריח שנקלעה לתקופה מאתגרת הודיעה על רה ארגון מימוני לטובת חיזוק המאזן. על רקע מחיקות הערך, אלוני חץ ביצעה הנפקת מניות בסך של 291 מיליון שקלים לחיזוק מבנה ההון, נתן חץ ואיש העסקים יצחק תשובה השתתפו בהנפקה.

התמיכה של השוק המוסדי בחברות הנדל”ן המשיכה השבוע, מגדל הודיעה על רכישה של 18% מאלקטרה מגורים לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל. מנורה הודיעה על השקעה של 30 מיליון שקל בחברת ההתחדשות העירונית של הכשרת הישוב.

בארה”ב שבוע מסחר מקוצר בן 3.5 ימי מסחר לרגל יום העצמאות הסתיים בשישי עם דוח התעסוקה לחודש יוני. המשק האמריקאי יצר 206 אלף משרות ביוני’ בהשוואה לצפי של 190 אלף משרות חדשות, שיעור האבטלה הגיע ל-4.1%, בהשוואה לצפי של 4.0%, וקצב עליית השכר היתה בהתאם לצפי (3.9%). עם זאת, נתוני החודשיים הקודמים עודכנו למטה ב-111 אלף משרות, מה שעל פניו אכזב את השוק מצד אחד, ומצד שני מקרב את הורדת הריבית.

בין לבין לאחר סיום החציון השוק יצא קדימה לשיאים חדשים הפעם בהובלה של חברת טסלה שהודיעה על מסירת רכבים ברבעון השני שיצאו מעל לצפיות השוק.

מהמניות הבולטות השבוע במדד ת”א 125 נציין את איסתא, ג’י סיטי ושיכון ובינוי אשר עלו 14.2%, 12.8% ו-11.4% בהתאמה. מנגד, בלטו בירידות שערים תמר פטרוליום, דלתא מותגים וריטיילורס אשר השילו מערכן 7.8%, 6% ו-5% בהתאמה.

מכלל מניות השוק נציין את פלאזה סנטרס, מירלנד וווטר אי או אשר עלו 203.2%, 73.3%, ו- 42.6% בהתאמה. מנגד, מניות אינפימר, סבוריט וברק בית השקעות השילו מערכן 19.4%, 19% ו- 18.6% בהתאמה.

בסיכום שבועי מדד ת”א 35 עלה ב- 2.07%, מדד ת”א 90 עלה ב- 3.13%, מדד הבנקים עלה ב- 2.45%, מדד הנדל”ן עלה ב- 2.83%, מדד הנפט וגז עלה ב- 3.05% ומדד הביומד עלה ב- 1.23%. בשוק המט”ח הדולר ירד השבוע כ- 1% וכעת (שישי) נסחר ברמה של 3.7190 מול השקל.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

מדד ת”א 35 סגר את שבוע המסחר בעליה של 2.07% וננעל ברמה של 2,017.40 נקודות. מדד המניות המוביל בשוק המקומי נסחר בתנועה צידית ביומיים הראשונים של השבוע וביום שלישי רשם היפוך מרשים עם המשכיות עד לסיום השבוע ונעילה סמוך לגבוה שבועי. בשבועות האחרונים אני מציין שלמרות המלחמה, כותרות, חטופים ומה לא, התבנית הטכנית של השוק טובה (חיובית) ונראה שהוא בונה המשכיות חיובית יותר משלילית. השבוע נראה שפעילי השוק שמים את האירועים הביטחוניים מאחור ומתחילים או לפחות מנסים לתמחר את תחילת סיום המלחמה. פריצה של אזור ההתנגדות סביב 2,022/7 נקודות שנבדק ביום חמישי יפתח מהלך עולה של 70-80 נקודות מעלה. תמיכה קרובה קיימת סביב פער המחירים ברמה 2,000 נקודות.

מדד המעו”ף – תחזית טכנית

 

מדד הבנקים

מניות הבנקים סגרו עם נר מסחר חיובי ביום המסחר האחרון ומעל 3,800 לראשונה מזה כשבועיים. למרות זאת אין כאן חדשות טכניות מרעישות ולמרות סגירה טובה המדד ממשיך לנוע בתנועה צידית סביב הגבוהים האחרונים. רק מעבר מעל לשיא סביב 3,900 נקודות יכולה לפתוח מהלך וגם הוא להערכתי יהיה מוגבל יחסית.

מדד הבנקים

 

דולר-שקל

הדולר אמנם התחזק מול השקל ומעל 3.75/6 בתחילת השבוע, אך חזר לאחור לתוך טווח המסחר של השבועות האחרונים. נראה שהדולר יתקשה לייצר מהלך עולה או יורד ללא דרמה שתגיע בעיקר עם כותרת של סיום/העצמת מלחמה, הסדר כלשהו עם לבנון ועסקה לטובת החזרת חטופים או לחילופין מהלך יורד חד בארה”ב שיביא להתחזקות הדולר אך זה לא נראה לעין.

דולר-שקל

 

מדד ה-DAX הגרמני

גבוה חדש בארה”ב דחף את מדד הדקס קדימה השבוע עם פריצה של אזור התנגדות סביב 18,350/60 נקודות. התנגדות הבאה קיימת בשיא ובשלב זה הגעה אליו תהיה הישג שכן אני מערך שנקבל תנועה צידית במקרה הטוב.

מדד ה-DAX הגרמני

 

מדד ה- S&P500

תנועת הצד של המדד בשבוע וקצת האחרונים רק אווררו אינדיקטורים (RSI) לטובת יציאה קדימה ביומיים האחרונים לשיא חדש במדד. מהבחינה הטכנית, יש קרבה לרוויה בלא מעט אינדיקטורים ויחד עם זאת עוצמה ומומנטום חזק בשוק. הדברים אינם סותרים שכן השוק יכול להמשיך לדהור קדימה אך לאחר מהלך עולה חזק הסיכונים עולים בהתאם. זה אומר שמי שבחוץ אין לו סיבה להיכנס לשוק לאחר מהלך עולה חד ללא תיקונים ומי שבפנים במקרה הכי טוב זורם או לוקח רווח כחלק מהורדת סיכון וחשיפה. תמיכה קרובה קיימת בשפל השבועי סביב 5,447/50 נקודות ומתחת סביב 5,400 שהוא פתח פער מחירים.

מדד ה- S&P500

 

נקסט ויז’ן

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה נסחרת במגמה חיובית סביב רמות השיא ומדורגת במקום השלישי בטבלת התשואות מתחילת השנה במדד תא” 90. באמצע חודש מאי המניה רשמה שיא שנתי חדש ומאז יצאה לתקופת דשדוש כאשר אזור 5,100-5,130 נקודות סומן כאזור תמיכה לתקופה הנוכחית. בשלב זה המניה יכולה להמשיך לדשדש, ורק פריצת השיא האחרון באזור 5,900 נקודות יתקבל טריגר להמשך המגמה החיובית בנייר. במקרה של ירידה מתחת לאזור 5,100 נקודות אזור 4,730 סומן כתמיכה פוטנציאלית בדמות ההתנגדות שנפרצה בחודש אפריל.

נקסט ויז’ן

 

אנרג’יקס

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 35. המניה רשמה שבוע מסחר שלילי שבמהלכו ירדה לאזור התמיכה האופקי סביב 1,300 נקודות והתהפכה מעליו במשך שני ימי מסחר וביום המסחר האחרון המניה חתמה בעליה. טכנית ההיפוך שנרשם השבוע מגדיל את האפשרות לסיום התיקון היורד שיצא לדרך בתחילת חודש יוני מאזור השיא השנתי. פריצה וסגירה מעל 1,360 נקודות תאשרר את סיום התיקון היורד וחזרה למגמה עולה בטווח הקצר.

אנרג’יקס

 

ביג

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 35. בתחילת השבוע המניה הוסיפה להתבסס מעל רצועת התמיכה באזור 35,600-36,000 נקודות והחל מיום שלישי המניה נסחרת במומנטום חיובי. טכנית כל עוד המניה נסחרת מעל רצועת התמיכה המגמה בטווח הקצר-בינוני חיובית. מנגד, שבירה כלפי מטה של רצועת התמיכה וכישלון חזרה מעליה תאותת על העמקת המימוש עם יעד קרוב באזור 34,000 נקודות.

ביג

 

ורידיס

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה מדשדשת מעל שנה בטווח מחירים רחב בין 1,600 נקודות מלמטה לבין 2,240 נקודות מלמעלה. במהלך החודשים מאי-יוני המניה התבססה מעל טווח הדשדוש התחתון המשתמש כתמיכה חשובה כאשר בתקופה זו המניה נסחרת בטווח 1,600-1,830 נקודות. פריצה של אזור 1,830 נקודות וסגירה מעל תהווה טריגר להמשך התיקון העולה בתוך הטווח הרחב כאשר אזור 2,000 נקודות התנגדות קרובה.

ורידיס

 

תדיראן

מניות החברה נסחרות במדד ת”א 90. המניה התבססה בשבועיים שחלפו מעל אזור 19,000 נקודות לאחר גל ירידות. אזור זה תמך גם בשנה שעברה בחודשים אוקטובר-נובמבר, השפל של שנת 2023. טכנית קיימת אפשרות לתחילת תיקון עולה כאשר הטריגר יתקבל בפריצה וסגירה מעל 20,600 נקודות עם יעד קרוב באזור 23,000 נקודות.

תדיראן

 

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש