קרדיט: freepik
קרדיט: freepik

בכתבה זו, החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על התועלת הכלכלית בשימוש בשעון נוכחות, החל מכל היתרונות הטמונים בכך ועד לשלבים חשובים בדרך להתאמה איכותית בהתאם לצרכי הארגון.

יתרונות של שימוש במערכת נוכחות בהתאמה לצרכי הארגון

מערכת שעון נוכחות שהותאמה בצורה אופטימלית לצרכי הארגון מביאה איתה יתרונות רבים, ביניהם ניתן למנות:

• חיסכון בזמן - ארגונים רבים שעובדים ללא מערכת שעון נוכחות יעילה שהותאמה לצרכים השונים שלהם עלולים למצוא את עצמם מבזבזים זמן רב ומשאבים נוספים. חישוב שעות השכר של העובדים בצורה ידנית זו משימה לא פשוטה בכלל, בין היתר מאחר ויש צורך לקחת בחשבון משתנים כמו ימי מחלה, היעדרויות ועוד. מעבר לכך, לעיתים עלולים להיות פערים בין השעות המדווחות בפועל לבין אלו שהעובד מצהיר עליהן, וכאן יש גם צורך בבירור, שעלול ליצור עיכוב נוסף. אין ספק כי ארגון שעובד עם מערכת שעון נוכחות איכותית חוסך זמן רב ומשאבים רבים.

• דיוק - מערכת דיגיטלית עוזרת לנו לבצע מעקב מבוקר אחר שעות הנוכחות של העובדים בצורה מדויקת. בגלל שהתוצאה מדויקת, אין מקום לחוסר התאמה בין השעות שהעובד מדווח עליהן לבין אלו שהארגון מדווח עליהן, כך שנוכל לחסוך פערים מיותרים שההתעסקות בהם עלולה לגזול מאיתנו זמן רב.

• פרודוקטיביות מוגברת מצד העובדים - בהינתן מערכת דיגיטלית מדויקת, כל עובד מבין בדיוק כמה שעות הוא עובד החודש. כאשר כל עובד מבין בדיוק כמה שעות הוא עבד במהלך החודש - ייתכן כי הדבר יגביר את תחושת האחריות שלו. עובד שיודע כי המעסיק שלו רואה מתי הוא לוקח הפסקה וכמה שעות הוא עובד בפועל מטבע הדברים יקח את עבודתו ברצינות רבה יותר ויגלה אחריות - מה שמוביל לעלייה באיכות העבודה ופרודוקטיביות, וירידה במקרים של "עיגול פינות" מצד העובדים.

• שקיפות - בקרב ארגונים שעובדים עם מערכת שעון נוכחות, כל עובד יודע בדיוק כמה שעות הוא עבד לאורך החודש האחרון, ואילו כל עובד מודע היטב לכך שגם המעסיק יודע בדיוק כמה שעות הוא עבד. כך נוצרת שקיפות במקום העבודה - מה שעוזר להפחית איחורים, חיסורים לא מוצדקים, היעדרויות ופערים בדיווח בין העובדים לבין המעסיקים. מעבר לכך, חשוב להדגיש כי עובדים שמודעים לזמן שלהם ולניצול שלו בדרך כלל יהיו הרבה יותר יעילים, דבר שמועיל להם מבחינת השכר החודשי וכמובן - מועיל לארגון כולו מבחינת תפוקת העבודה.

יתרון חשוב לא פחות - ניתן לבקש גישה לרישומים

בזכות מערכת שעון נוכחות דיגיטלית, עובדים יוכלו לגשת ישירות אל המעסיק שלהם, במקרים בהם הם צריכים רישומים מסוימים שמופיעים כחלק מאותם נתונים אחריהם הארגון עוקב עם מערכת שעון הנוכחות שלו. באופן כללי, אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של מערכת כזו הוא שימור של הנתונים לאורך תקופת זמן ממושכת. כך לדוגמא, במקרים בהם חלילה עובד נפגע במהלך עבודתו, יהיה עליו להוכיח כי העבודה התרחשה במהלך העבודה - והרבה יותר קל לעשות זאת בהינתן רישום, גם אם מדובר במקרה שהתרחש לפני מספר חודשים לצורך העניין.

בשורה התחתונה

מערכת שעון נוכחות חכמה מביאה איתה לשולחן יתרונות רבים, ותועלת כלכלית אדירה לארגונים שמחליטים לעבוד איתה. לכן החלטנו להסביר לכם כל מה שחשוב לדעת על כך בכתבה זו.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש