קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

את הנפט אני מקפיד לנתח אחת לחודשיים. וגם אם אין לכם עניין ישיר אליו, כלו מר, אינכם סוחרים בו, דומני שמחירה של חבית נפט אמור לעניין כל אחד ואחת מכם. ההשפעה שלו על יוקר המחייה ישירה עד כאב. ואני, כמו שאתם יודעים או שלא, לא ממש אופטימי. הניתוח האחרון של מחיר הנפט היה באפריל כאשר לפניו התפרסם אחד בסוף אוקטובר 2023 ובשניהם היתה המסקנה שלילית. כלו מר, שמחיר הנפט צפוי לעלות. באוקטובר עמד מחירה של חבית באזור 85 דולר ובאפריל השנה סביב מחיר 89 דולר. כעת, אתם תופסים חבית בודדת ולא מהולה במי תהום במחיר של כ-86 דולר. על פניו שממה. אז מדוע אני פסימי?

בגרף החודשי

הבסיס ליציאה לדרך של מהלך, ואני מדבר על הבסיס המינימלי, הוא יצירת נקודת שפל גבוהה מקודמתה. מצב שבו הקונים מוכנים לשלם עבור אותה סחורה בדיוק, מחיר גבוה יותר ממה ששילמו בפעם הקודמת. והמצב הזה במחיר הנפט הוא עיקבי. החודש, נוצרה נקודת שפל נוספת גבוהה מקודמתה כפי שאפשר לראות על הגרף. המוכרים מאידך, חושבים הפוך ממני והם מוכנים למכור כל כמות במחיר נמוך מזה שנמכר בפעם הקודמת. דבר זה בא לידי ביטוי בנקודות שיא הולכות ויורדות. על פניו קיפאון. איזון בין כוחות הביקוש וההיצע. שימו לב לרצועת בולינגר. אלו הופכות להיות צרוך ואופקיות ומעידות על ירידה בתנודתיות ובסטיות התקן. התנהגות זו מובילה למהלכים חדים.

חוזה נפט ברנט - גרף חודשי

חוזה נפט ברנט - גרף חודשי

בגרף השבועי

סיפור קצר וזהה לחלוטין. שימו לב לסידור של נקודות השיא והשפל. זהה לחלוטין לגרף החודשי. הקונים במבנה עולה והמוכרים במבנה יורד. לכל אלו מצטרפות רצועות בולינגר שמעידות על מהלך חד העומד בפתח.

חוזה נפט ברנט - גרף שבועי

חוזה נפט ברנט - גרף שבועי

אבל.....ופה נכנס האבל......כל הקונסטלציה הזאת נמצאת מעל ממוצע נע 200 בגרף השבועי שמעיד בסבירות גבוהה על הכיוון ארוך הטווח. ולא רק שהגרף מעל ממוצע נע 200 אלא שהממוצע עצמו משופע למעלה.

חוזה נפט ברנט - גרף יומי

חוזה נפט ברנט - גרף יומי

סיכום?

אותו סיכום כמו בפעם הקודמת. קיראו והפנימו. יש לכם רכב מהעבודה? ניצלתם. יש לכם רכב חשמלי? תנחומי. אתם כנראה לא חובבי הגה. אבל אם אתם הם אלה שמשלמים עבור הדלק? אכלתם אותה? יש לכם רכב זללן כזה שכאשר אתם מניעים אותו בבוקר אתם שומעים את הצילינדרים עושים "לחיים"? אכלתם אותה. אתם אוהבים לנהוג וטיול לאילת הלוך חזור הוא כמו מדיטציה עבורכם? אכלתם אותה. מחיר הדלק, לעניות דעתי, יוצא למסע צפונה. הוא בונה תהליך שכמו שזה נראה כעת לא יהיה קצר. ואת המחיר אנחנו נשלם באבי אבינו.

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש