קרדיט: freepik
קרדיט: freepik

המשיכו לקרוא כדי לגלות מידע נוסף בנוגע לטיפול חדשני זה בהשמנת יתר, כולל איך להזריק וויגובי, יתרונות פוטנציאליים של התרופה והשפעות שליליות ועוד.

מה זה ויגובי?

לאחרונה, משרד הבריאות העולמי אישר את וויגובי בתור אחת מתוך תרופות לירידה במשקל. כאשר בודקים איך להזריק וויגובי, חשוב לדעת כי זו היא תרופת מרשם הניתנת להזרקה פעם שבועית, כדי לסייע למבוגרים הסובלים מהשמנת יתר או עודף משקל בשילוב עם מצבים רפואיים הקשורים למשקל בתהליך ההרזיה שלהם. Wegovy הוא שם מותג של semaglutide, אגוניסט לקולטן של פפטיד-1 (GLP-1) דמוי גלוקגון.

איך להזריק וויגובי ומה הם המינונים המומלצים?

ויגובי מכיל ריכוז גבוה יותר semaglutide, אותו רכיב פעיל שנמצא גם בזריות אוזמפיק, תרופה המשמשת לוויסות רמות הסוכר בדם אצל אנשים עם סוכרת מסוג 2. Ozempic ניתנת לאנשים עם סוכרת מסוג 2 במינון של עד 2 מיליגרם של semaglutide, בעוד המינון המלא של וויגובי לירידה במשקל הוא 2.4 מיליגרם של semaglutide.

ויגובי זמינה בחמש עוצמות מינון ברורות: 0.25 מיליגרם, 0.5 מיליגרם, 1 מיליגרם, 1.7 מיליגרם ו-2.4 מיליגרם. אדם שנרשם לו Wegovy מתחיל במינון הנמוך ביותר ומגדיל אותו בהדרגה. המינון המומלץ לירידה במשקל הוא 2.4 מיליגרם של semaglutide.

למי צריך להזריק וויגובי?

כדי להבין איך להזריק וויגובי חשוב להבין תחילה האם התרופה מתאימה לצרכים שלכם. מבוגרים הסובלים מהשמנת יתר, כפי שמוגדר על ידי אינדקס מסת גוף (BMI) של 30 ומעלה, או עודף משקל, כפי שהוגדר על ידי BMI של לפחות 27, וסובלים ממצבים רפואיים הקשורים למשקל כגון לחץ דם גבוה או כולסטרול גבוה, יכולים לראות תוצאות טובות לאחר שימוש בזריקות וויגובי. ממולץ להשתמש ב-Wegovy בשילוב עם דיאטה מופחתת קלוריות ופעילות גופנית מוגברת להשגת ירידה יעילה במשקל.

אנשים שחווים או עם היסטוריה משפחתית של בעיות בבלוטת התריס צריכים להימנע מהשימוש בויגובי. באופן דומה, לא מומלץ לצרוך ויגובי אם אתם אלרגיים לסמגלוטיד או לכל רכיב אחר של התרופה.

מהו המנגנון פעולה של ויגובי?

ויגובי מתפקד על ידי חיקוי הורמון המיוצר באופן טבעי במעיים, המכונה GLP-1. GLP-1 הוא הורמון המיוצר באופן טבעי בגוף. וויגובי משפר את ה-GLP-1 הקיים שלנו, מה שגורם לעיכוב בריקון הקיבה, עלייה בשובע וירידה ברעב. אגוניסטים של GLP-1, כגון סמגלוטייד, מפחיתים את רמות הסוכר בדם על ידי הגדלת כמות האינסולין משתחרר על ידי הלבלב ומפחית את כמות הגלוקוז המיוצר על ידי הכבד. זה גם מווסת את התיאבון על ידי שינוי החוויה הסובייקטיבית של המוח של מלאות והתרוקנות הקיבה. השילוב של ההשפעות הללו יכול לגרום לירידה במשקל.

תופעות לוואי של Wegovy

תופעות לוואי במערכת העיכול נפוצות בקרב אנשים הנוטלים Wegovy. מדובר בדרך כלל בתופעות לוואי טיפוסיות, והן אינן קשות בדרך כלל:

  • בחילה
  • הקאה
  • אי נוחות בבטן
  • כאבי ראש
  • חולשה
  • סחרחורת
  • נפיחות בבטן
  • צרבת

תופעות לוואי תכופות אלו הן בדרך כלל חולפות וניתן למתן אותן על ידי הגדלת מינון התרופות בהדרגה בעת שימוש בתרופות הרזייה.

להתאמת מינון מתאים והדרכה לפני שימוש בויגובי צרו קשר עם ד"ר רז.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש