ג'נסן הואנג - מייסד ומנכ"ל Nvidia<br>קרדיט: אנבידיה
ג'נסן הואנג - מייסד ומנכ"ל nvidia קרדיט: אנבידיה

אם אני מצליח לקרוא נכון את המפה, תור הזהב של אנבידיה הגיע לסיומו. לפחות זמנית. עורק הזהב המשמעותי ביותר של המשקיעים, שהניב תשואה בלתי נתפסת של מאות אחוזים, נתקל בחומת מוכרים שמעבירים מסר ברור של "עד כאן". הם הופיעו ביתר שאת בשבוע האחרון. בניתוח הנוכחי, אציג את המרכיבים ואתם תחליטו האם כדאי לכם להישאר או לצאת.

בגרף החודשי

אין ספק, עוררין או ויכוח על כך שהמגמה ארוכת הטווח, כפי שהיא מקבלת ביטוי בגרף החודשי היא מגמת עלייה חד משמעית. אבל זה אינו הסיפור הפעם. ישנן נקודות בהן חשיבותה של מגמת העלייה נדחקת הצידה לטובת מרכיבים אחרים שמטפסים גבוה יותר בהיררכיה הטכנית. וזה בדיוק המקרה כאן. אם תביטו על הגרף תוכלו לשים לב שהפעם משולב הגרף החודשי עם רצועות בולינגר בברירת מחדל של 20/2. ידוע שכל חריגה מהרצועה העליונה משמעותה מצב קיצון שמוביל לתפנית. אבל זה אינו מדוייק אלא אם כן מתווספות אינדיקציות מהתנהגות המחירים. במקרה הנוכחי אפשר לראות את הנר האחרון. החודש אומנם לא הסתיים אך מדובר בשלב הנוכחי בנר של מוכרים. נר עם גוף קטן הממוקם בחלקו התחתון של הנר וצללית עליונה ארוכה. יחד עם זאת, מחזור המסחר יותר דופן בגודלו. וכל הקונסטלציה הזאת מצויה מעל לרצועת בולינגר העליונה. המסר כאן הוא חד משמעי. עלייה ברמת הסיכון. ומי שבוחר להישאר עם מלוא הפוזיציה במצבים מסוג זה, חוצה את הקו שבין ניהול סיכונים להימור.

מניית אנבידיה - גרף חודשי

מניית אנבידיה גרף חודשי

בגרף השבועי

שימו לב לנר השלישי מהסוף. בודדו אותו מכל הנעשה סביבו והוא הנר המושלם. זה שאתם רוצים לראות בכל מניה בה אתם מחזיקים. אלא שכאן הסיפור הפוך. הנר הירוק עם הסגירה הגבוהה והמחזור האדיר הוא נר שמעיד על כניסתם של קונים. אלא שאין שום המשכיות לאחר מכן ולא נותר אלא להסיק שכנראה מדובר בקונים האחרונים. אחריו, עוד מסמר בדמות נר אדום עם מחזור גבוה יותר שרובו מעל לרצועה העליונה. עוד מסר של עליה ברמת הסיכון.

מניית אנבידיה - גרף שבועי

מניית אנבידיה גרף שבועי

בגרף היומי

הירידות של שלושת ימי המסחר האחרונים לוו במחזורים חריגים. יתרה מכך, שלושה ימי מסחר חיסלו רווחים שנצברו בעשרת ימי המסחר שקדמו להם.

מניית אנבידיה - גרף יומי

מניית אנבידיה גרף יומי

סיכום

הגם שהמגמה עודנה מגמת עלייה. ולמגמות ארוכות טווח דרוש זמן לסיים את חייהן, לא מן הנמנע שנראה את אנבידה מנסה לעלות. אלא שישנן עליות כדי לקנות ועליות כדי למכור. וכל עלייה במניה הזאת תהיה הזדמנות לצאת, גם אם תהליך ההיפוך יארך זמן.

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

*** מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 8
  כן. סקטור התוכנה הוא גם "AI"

  וחברות השבבים משלבות יותר תוכנה משלהן, במוצרים שהן מציעות. צרפתי כאן ראיון עם האנליסט האנס מוזסמאן, שמזה שנים לא מעטות שורי על השבבים, בו הוא טוען שבעוד מספר שנים חלק גדול מהכנסות אנבידיה יהיה מהתוכנה שלה. ראיתי שראיון עם אנליסט אחר, שניגש לזה קצת אחרת, אבל אומר אותו דבר - ראשית הוא אומר שאנבידיה תצמח בשנים הקרובות באמצעות הגדלת ההכנסות מ"חברות", וזה אמור לפצות על ירידה צפוייה מה"הייפרסקיילרס" (חברות הענק). מה שהוא אומר שאנבידיה עושה/תעשה, הוא שהיא תנסה "לנעול" את החברות על מוצר שבבסיסו התוכנה שלה, כך שיהיה להן קשה לעבור אחרי זה לספק אחר. בראיה רחבה, צריך לראות שההשקעות הגדולות עכשיו ב AI, שהן מחוללות הצמיחה הגדולה של אנבידיה ושאר התעשיה, יביאו ערך ללקוחות, וישורשרו לצרכן הסופי. זה אמור להביא להתייעלות שתחסוך כסף. אם הלקוחות לא יראו החזר די מהיר של ההשקעה, הם לא ימשיכו לקנות... כמחזיק אנבידיה (ועוד..), אני מקווה שיש כאן מהפיכה אמיתית. ההיסטוריה תשפוט. כרגע אפשר רק לקוות..
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • gil_am
  • 25/06/2024 11:33
 • 7
  הרוח הגבית מגיעה מתחום ה AI כאשר

  תחום השבבים הוא אחד הסקטורים הנהנים מכך (לפחות כרגע). בשלב הבא, נראה לדעתי היווצרות של שותפויות בתחומי התוכנה והנגשת המידע ( MSFT, GOOG. וכו'). השלב הסופי יהיה שלב ההטמעה של ה AI ע"י חברות בכל תחומי החיים. המכנה המשותף לכולם - הרצון להרוויח יותר 😊 כתבת יפה ואגב, MSFT היא בהחלט אחת המסומנות הבאות להצלחה (אפרופו השלב הבא שכתבתי....) בהצלחה |12| DC
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • DC
  • 25/06/2024 11:11
 • 5
  עכשיו אני רגוע... (למרות שהמימוש

  יכול להימשך). והערות משלי לגבי השבבים - 1. המימוש בהחלט יכול להימשך, גם אם יתר השוק לא ירד. נראה שיש בכרגע הסטת כסף מהשבבים לתוכנה. השבבים היו יקרים מדי לפני שבוע, והם לא זולים גם אחרי שעברו מימוש לא זניח. 2. כמעט כל השבבים תלויים לדעתי בתוצאות אנבידיה. אנבידיה יצרה, או גרמה להבשלת שוק ענק, וכמעט כל יתר חברות השבבים נהנות כרגע מהשוק הזה, כי אנבידיה לא מספקת את כל המרכיבים של המוצרים שנרכשים ממנה. כלומר, כל עוד אנבידיה תצמח מרבעון לרבעון, כל החברות האחרות שהן ספקיות משלימות למוצרי אנבידיה יקבלו רוח גבית. אם יהיה ברקס בהכנסות אנבידיה, לדעתי כמעט כל השבבים יסבלו. אז אולי לקנות מיקרוסופט (אחד כמוני, שלא מחזיק)? אבל רגע, במיקרוסופט לא קיבלנו הנחה...
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • gil_am
  • 25/06/2024 09:55
 • 3
  חוסר מקצועיות של מר גורביץ

  שבונה את הסקירה על גידול מטורף במחזורים אך בעצם בורסה גרף לא מזהה את הספליט במניה. אין מצב שהמחזורים גדלו פי 10.|8|
  למעבר להודעה בפורום לחץ כאן

  • הדר
  • 25/06/2024 09:38