קרדיט: פלאש90
קרדיט: פלאש90

ירידות שערים נמשכו גם היום, כשמדד ת"א-35 ירד בכ-0.5% ומדד ת"א-125 ב-0.14%. במדד ת"א-125 בלטו בעליות אלקטריאון שעלתה 9.5% ולמרות מגמה שלילה לאחרונה רושמת עלייה של כמעט 100% השנה ושוויה מתקרב ל-2 מיליארד שקל; קרסו נדל"ן הוסיפה 8% ואופקו עלתה 6%.

פריון בלטה עם ירידה של 3.3%. רוב המניות הדואליות ירדו היום, ביניהן נייס שירדה 1.8% במחזור הגבוה בבורסה.

מה קורה בחברת הפינטק טריא שבין בעלי השליטה בה נמנה עמוס לוזון? אתמול המניה זינקה 37.4% ללא דיווח מיוחד, והיום היא המשיכה לזנק והוסיפה 28.7% במחזור גבוה יחסית.

ומה לגבי מניות נוספות שרשמו עליות נאות היום כמו פריים אנרג’י (23.2%+), טקטונה (8%+) וכן פייט (6%+)? ראו למטה ב"דיווחים מעניינים באתר מאיה"

מחר יתקיים מכרז הנפקת אג"ח של חברה חדשה – שובל הנדסה, העוסקת בבניית דירות, משרדים ומבני לוגיסטיקה, ומעוניינת לגייס כ-136 מיליון שקל ברוטו.

מדדים ענפיים

מדד ת"א בנקים-5 השיל 1.1% היום, כשלאומי ודיסקונט ירדו כ-1.5% כל אחד. עליות שערים במדדי הנדל"ן (כשת"א נדל"ן, ת"א בנייה ומניב ישראל עולים מעל ל-0.5%) וכן במדדי הטכנולוגיה.

שוק איגרות החוב

היום נרשמו ירידות שערים קלות של כ-0.1% במדדי התל-בונד המובילים, הן השקליות והן צמודות המדד. בשוק איגרות החוב הממשלתיות מגמה הפוכה ומדדי התל-גוב המובילים רשמו עליות שערים קלות של עד 0.25%. תשואת איגרת החוב הממשלתית ל-10 שנים ירדה ל-4.88%.

להב אל.אר, אשר בנוסף לפעילות נדל"ן מניב עוסקת גם בתחום האנרגיה המתחדשת, חתמה לפני כשבוע על מזכר עקרונות לא מחייב במסגרתו נבחנה אפשרות לפיה חברת בת של להב תרכוש מירון קיקוז, בעל השליטה בפריים אנרג’י, כ- 17.5% ממניות פריים, והצדדים יתקשרו בהסכם שליטה משותפת. אם וככל ותושלם העסקה כולה תחזיק להב בשיעור מצטבר של כ-30% מהון פריים אנרג’י.

העסקה משקפת לפריים שווי של 150 מיליון שקל, כ-78% מעל לשוויה אתמול. המניה של פריים הגיבה בתחילת היום בזינוק של קרוב ל-40% שהתמתן ונסגר על 23.2% , בעוד מניית להב עלתה 2.3%.

לאחר כ-3 חודשים מאז חתמה על מזכר הבנות להשקעה בחברת הוריזון נכסים דיגיטליים כנגד הקצאת מניות, דיווחה טקטונה על חתימת ההסכם אשר לכשיושלם היא תחזיק 42% מהורייזון. במרץ האחרון החברה קיבלה מרשות שוק ההון רישיון למתן שירות בנכס פיננסי מורחב. המניה זינקה 8%.

חברה בת של אס.טי.ג’י (4.5%+) קיבלה הזמנה בסך של כ-6 מיליון דולר מלקוח ביטחוני מקומי עבור פיתוח, ייצור ואספקה של מערכות לוחמה אלקטרונית מתקדמות.

גילת טלקום (2.9%+) עדכנה כי להערכתה היא תסיים את הרבעון השני של שנת 2024 ברווח נקי רבעוני של כ-400 עד 600 אלפי דולר. החברה פרסמה בתקופה האחרונה שורת דיווחים על התקשרויות והסכמים עם לקוחות וכן זכייה במכרז.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש