צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה<br>קרדיט: דורון ברסקי
צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה קרדיט: דורון ברסקי

אלקטרה צריכה מציגה: מה שווים חוקים אם אי אפשר לכופף אותם. ועדת התגמול הצביעה בעד מהלך יצירתי שמעלה תמיהה בקשר לבונוס למנכ"ל, צביקה שווי מר, במיוחד נוכח ההשקעה הכושלת בקארפור.

אחרי שהאופציות של שווימר נותרו מחוץ לכסף, החברה תמחרה אותן מחדש בטענה כי המהלך נדרש לצורך "שמירה הלימה בין תרומתם הרבה של המנהלים בחברה, לרבות המנכ"ל, לבין שמירה על תגמור הוני ריאלי ומאוזן".

לשווימר הוענקו 200 אלף אופציות באוקטובר 2021 במחיר מימוש של 170 שקל. אלא שמאז המניה נחתכה ב-50%, אז החברה החליטה להעניק לו אופציות באותה כמות במחיר מימוש של 83 שקל. אז על איזה תגמול ריאלי ועדת התגמול מדברת?

אם כבר, התרומה הריאלית היתה השמדת ערך בצל ההשקעה הכושלת בקארפור, וסבן אילבן שכבר הספיקה לצאת מישראל. אבל זה לא הפריע לוועדת התגמול לתלות את הירידה במחיר המניה בסיבות חיצוניות. "מאז מועד ההענקה המקורי, חלו שינויים בשיעורי הריבית, שלהם השפעה מהותית על התוצאות, ושקיבלו ביטוי בירידות בשוקי המניות בארץ ובעולם. בנוסף, אירועי 2023–2024 ובראשם המלחמה, השפיעו על שוק ההון בארץ, ועל מחיר מניית החברה". לא מן הנמנע כי אלו הסיבות אשר הובילו לירידה חדה במחיר המניה, אלא שאלקטרה צריכה ירדה מעבר למדד הייחוס של רשתות השיווק, כך שהתמחור מחדש מעלה תהיות.

מדובר בהטבה בשווי של 6 מיליון שקל לעומת כ-2.3 מיליון שקל במקור. וזה לא ששווימר משתכר בפרוטות, אלא עלות השכר השנתית שלו עמדה על 4 מיליון שקל ב-2023.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    אין פיקוח אין עכיפה

    צודקים בתי ההשקעות שלר משקיעות בישראל

    • חכם
    • 24/06/2024 15:42