קרדיט: לוקהיד מרטין
קרדיט: לוקהיד מרטין

אסטיגי, שנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-185 מיליון שקל, דיווחה היום (ב’) על הזמנת המשך לחברה הבת. בהמשך לדיווח על מו"מ של חברה הבת לפיתוח, ייצור ואספקה של מערכות לוחמה אלקטרונית מתקדמות ללקוח ביטחוני מקומי, התקבלה אצל החברה הבת הזמנה מאת הלקוח הביטחוני המקומי בסך של 5.8 מיליון דולר, כאשר הצפי לאספקת המערכות הינו על פני התקופה של השנתיים הקרובות (2024-2025).

הלקוח מסר לחברה הבת כי בכוונתו להזמין מערכות נוספות עוד השנה בסכום כולל של כ-2 מיליון דולר, כך שסך ההזמנות הצפויות לפרויקט נשוא דיווח זה יעמוד על סכום מצטבר של קרוב ל-8 מיליון דולר, שהינו גבוה מהסכום שאותו צפתה החברה הבת במסגרת הדיווח על המו"מ בכ-1 מיליון דולר.

כפי שנמסר על-ידי החברה הבת, הגידול בהזמנות נובע להבנתה מהפתרון הייחודי אותו מציעה חברת הבת
ללקוח הביטחוני המקומי שבחר לאמצו במערכות נוספות אשר לא היו חלק מהמשא והמתן המקורי.

מדובר בהזמנה השלישית השבוע לסקטור הביטחוני בשוק המקומי נוכח המלחמה המתמשכת, בהמשך להזמנות של ארית תעשיות ואימקו עליהן הן דיווחו אתמול.

תחום פעילותה של אסטיגי, שהוקמה ב-1963 והפכה לציבורית ב-1993, כולל שיווק והפצת רכיבים ומערכות אלקטרוניים על ידי תכנון מפורט בצמוד למהנדסי הלקוחות, תמיכה ושירות טכניים לאורך חיי המוצרים; תכנון, פיתוח וייצור של מוצרים צבאיים בתחומי גלי-רדיו (Microwave and RF) והמחשוב המוקשח.

לחברה 600 לקוחות פעילים, 80 עובדים, ובשנת 2023 רשמה מכירות של 171 מיליון שקל, על רווח נקי של 18.8 מיליון שקל. זאת לעומת הכנסות של 142.7 מיליון שקל על רווח נקי של 16 מיליון שקל ב-2022.

בעלי השליטה מחזיקים 68.9% מהון המניות, והיתרה בידי הציבור. החברה פונה לשוק האלקטרוניקה הצבאית בעולם (ללא רוסיה, סין ומדינות ערב) המוערך בכ-42 מיליארד דולר.

בישראל החברה מעריכה צמיחה שנתית של 10% בשוק הלוחמה האלקטרונית נוכח פעילותן של עשרות חברות ביטחוניות, כמו אלביט מערכות, תעשייה אווירית ורפאל. השוק הביטחוני בישראל מהווה 60% מפעילות הקבוצה.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש