יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה<br>קרדיט: אילן בשור
יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה קרדיט: אילן בשור

טקטונה, הפועלת בתחום הבלוקצ’יין והנכסים הדיגיטליים, הודיעה הבוקר (ב’) על עסקה שחתמה לרכישת כ-42% ממניות חברת הוריזון, המעניקה שירותי קנייה, מכירה ושמירה של מטבעות קריפטוגרפיים.

העסקה נעשתה בהמשך למזכר ההבנות שנחתם בין החברות ובעלי המניות המוכרים בהוריזון, ועודכנה כך שבמועד ההשלמה, תשלם טקטונה תמורה כוללת של כ-11.7 מיליון שקל.

העסקה כוללת תשלום במזומן בגובה 9.7 מיליון שקל לחלק מבעלי המניות בהוריזון בתמורה למניותיהם. בנוסף, טקטונה תשקיע סכום נוסף של 2 מיליון שקל בהוריזון, בתמורה להקצאת מניות נוספות של הוריזון. לאחר השלמת כל העסקאות הנ"ל, תחזיק טקטונה בכ-42% ממניות החברה. בית ההשקעות אלטשולר שחם ימשיך להיות בעל השליטה בהוריזון ויחזיק בכ- 43% ממניותיה. יתרת מניות הוריזון תוחזק ע"י בעלי מניות נוספים, ביניהם מנכ"ל הוריזון.

עם השלמת העסקה, תפעל טקטונה לתרום להוריזון מניסיונה בתחום הפעילות על מנת להגדיל את בסיס לקוחותיה ושירותיה של הוריזון, וכן להוסיף מוצרים נלווים ומשלימים. כמו כן, טקטונה תמנה שני נציגים לדירקטוריון בהוריזון.

הוריזון, הנשלטת על ידי בית ההשקעות אלטשולר שחם, מחזיקה ברישיון למתן שירותים בנכס פיננסי מורחב מרשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. החברה עוסקת במתן שירותי קניה, מכירה ושמירה של מטבעות קריפטוגרפיים בשיתוף עם המערכת הבנקאית. הוריזון מציעה מגוון שירותים ייחודיים ללקוחותיה, כגון הוראת קבע חודשית לרכישת מטבעות קריפטוגרפים ושירות מימוש מטבעות קריפטוגרפים עבור חברות שהנפיקו מטבעות.

במהלך שנת 2024 הגדילה הוריזון משמעותית את פעילותה. הכנסות החברה ברבעון הראשון של שנת 2024 עמדו על כ-3.5 מיליון שקל, לעומת 4.7 מיליון שקל בכל שנת 2023.

את טקטונה ייצג בעסקה עו״ד דניאל מרקוביץ, ראש מח׳ שוק ההון וני״ע, משרד עמית פולק מטלון.

אילן שטרק, מנכ"ל הוריזון: "אנו מברכים על הצטרפותה של טקטונה, הסכם זה מהווה הבעת אמון משמעותית בחזון וביכולות החברה. אנו ממשיכים במימוש התכניות האסטרטגיות של החברה ומציגים קצבי צמיחה גבוהים, בין היתר בזינוק מספר הלקוחות ובמחזורי המסחר של החברה. הוריזון פועלת כל העת לקידום חדשנות, אשר נותנת מענה לצרכים המתפתחים של לקוחותינו בעולם משתנה, תוך מתן השירות המקצועי ביותר והשאת ערך רב לכלל לקוחותינו".

יוסי ברנע, מנכ"ל טקטונה: "חתימת העסקה עם הוריזון ובית ההשקעות אלטשולר-שחם מהווה אבן דרך משמעותית עבור טקטונה. אנו מאמינים שהשילוב בין המומחיות של טקטונה בתחום הבלוקצ’יין והנכסים הדיגיטליים לבין הניסיון והתשתיות של הוריזון בשירותים קריפטוגרפיים יאפשר לנו להציע ערך מוסף ללקוחותינו. אנו נעמיד את הידע, הניסיון, המשאבים והפלטפורמה של טקטונה לטובת הוריזון, במטרה להנגיש לציבור המשקיעים את הכניסה לתחום באופן מפוקח ומוסדר."

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

  • 1
    שנתיים של בדיקות בשביל השקעה של 10 מיליון

    לא רכשו שליטה סתם עובדים בעיניים על הציבור..לזרוק את המניה בכל מחיר! לא שווה חצי שקל

    • עמי
    • 24/06/2024 15:13