קרדיט: depositphotos / ifeelstock
קרדיט: depositphotos / ifeelstock

אפקט המכוניות החשמליות נמצא מעבר לשיאו. מה שהממשלה עושה לאלו שאיכות הסביבה חשובה להם ואינם מוכנים לשלם מחירים מופקעים עבור ליטר בנזין מהול במים, מזכיר לי את כניסתו של מנוע הדיזל לפני שנים רבות. ואם תסלחו לי על השפה הבוטה שלי, ינקנקו את בעלי החשמליות כמו שנקנקו את רוכשי הדיזל. ואני לא נכנס כאן לעניינים אישיים שלי ולפיהם רכב חשמלי הוא לא באמת רכב. אחרי שהנחתי את הפתיחה המיותרת הזו על השולחן ניגש לטסלה. ואחרי שניתחתי אותה לפני ולפנים וממספר ממדי זמן, כולם מוסרים לכם שהסיכון ברכישתה הוא גבוה. ואם הגעתם עד לכאן בלי להתייאש אז תנו לי לפרוס בפניכם את הטרילוגיה התלת ממדית של המניה שבעברה הייתה עורק הזהב הראשי של המשקיעים

בגרף החודשי

אם אתם מחפשים מגמת עלייה בממד זמן זה הרי שהיא אינה קיימת. נקודות השיא והשפל מזמן אימן מסודרות במבנה עולה. יתרה מכך, כל מי שרכש מעל 300 דולר לערך נפל למלכודת פתאים. כל ניסיון עלייה של המניה נתקבל בחומה בצורה של מוכרים כאשר התנגדות לא פשוטה באזור 200 דולר מגבילה את פוטנציאל העליות של המניה.

מניית טסלה - גרף חודשי

מניית טסלה - גרף חודשי

בגרף השבועי

מי שחושב שירידה לממד זמן נמוך יותר תשפר את התוצאה יתבדה. כפי שאפשר לראות ישנה כאן מגמת ירידה. לא מושלמת אבל עדיין המוכרים מנצלים כל עלייה כדי למכור. גם כאן, אפשר לראות את ההתנגדות סביב 200 דולר.

מניית טסלה - גרף שבועי

מניית טסלה - גרף שבועי

בגרף היומי

כאן אין הרבה סיפורים לספר. טסלה מדשדש בין 168 – 186 דולר למניה.

מניית טסלה - גרף יומי

מניית טסלה - גרף יומי

סיכום

אם אני זוכר נכון, המונח "מגמת עלייה" או "רצף עולה" לא הוזכרו. וזה לא מפני שדילגתי עליהם אלא משום שהם לא קיימים. זו מותיר אתכם עם שתי אפשרויות. הראשונה לשים את מבטחכם בפורטונה אלילת המזל, לרכוש את המניה, ולקחת לעצמכם את הקרדיט אם היא תעלה או להפיל עליה את הכישלון אם המניה תרד. האפשרות השניה היא להבין את המציאות הלא פשוטה של טסלה ותא הסיכון הגבוה שהיא מציעה לכם, וללכת לחפש פרויקט אחר.

 

עכשיו בסטוק מאנקי: 15 אלף מניות, ניתוחים והמלצות בזמן אמת!

***הכותב הוא מנתח טכני, בורסה גרף מקבוצת Guideline

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש

 • 3
  נו אייל? לא אמרתי לך לוותר על הכתבה?...

  תראה מה עשתה מאז...

  • מוטי
  • 01/07/2024 21:28
 • 2
  אתה כל כך לא בכיוון לצערי

  בחרת מניה לנתח לדעתי רגע לפני עפה למעלה. היית צריך לוותר ולבחור מניה אחרת .

  • מוטי
  • 18/06/2024 13:57
 • 1
  מי שצפה באסיפת המשקיעים האחרונה של מאסק יודע

  שטסלה תהיה החברה הגדולה בעולם. דובר שם על שווקי שוק עתידי של 30T. יקח את הזמן להגיע לשם אבל טסלה זאת מניה שקונים שלא מוכרים. גם מי שקנה ב 300 עוד יצא מרווח בסדרי גודל מטורפים

  • ראש חץ
  • 18/06/2024 13:27