קרדיט: יח"צ
קרדיט: יח"צ

קבוצת טיאסג’י (TSG) פרסמה טיוטת תשקיף להנפקת מניות ראשונה (IPO) בבורסה בתל אביב. הקבוצה הינה שחקנית ותיקה ומובילה בתחום פתרונות התוכנה וטכנולוגיה מתקדמת לשוק הבטחוני. מניות החברה מוחזקות ערב ההנפקה בחלקים שווים על ידי התעשייה האווירית וקבוצת פורמולה מערכות. מנכ"ל הקבוצה מאז שנת 2021 הינו אריק קילמן, מביא עימו ניסיון של עשרות שנים בעולמות התוכנה והטכנולוגיה. החברה רוצה לגייס עד 260 מיליון שקל עבור כרבע מהמניות, מה שמשקף שווי של כחצי מיליארד שקל.

מהתשקיף והמצגת שפרסמה הקבוצה עולה, כי במגזר הביטחוני, המהווה כ-70% מפעילותה, מפתחת החברה מערכות מהן המבוססות על בינה מלאכותית, המיועדות לשימוש של זרועות שונות בצה"ל וגופי ביטחון נוספים בארץ ובעולם. מוצרי החברה מיועדים לפעילות צבאית באוויר, ביבשה, בים, וכן לפעילויות מודיעין ובעורף.

בין היתר, מפתחת החברה: מערכות שליטה ובקרה התומכות בקבלת החלטות על ידי דרגי הפיקוד הבכיר, במטכ"ל ובפיקודים; מערכות תמונה אווירית ליירוט והתראה; מנוע לבניית תמונה ימית והתראות; מערכות לאיתור פעילות פשיעה וטרור ימי; מערכות טקטיות עבור כוחות מיוחדים; מערכות מודיעין לתכנון תקיפת מטרות ועוד. בנוסף, החברה משתתפת בפיתוח של מערכות הגנה קריטיות, כדוגמת טילי החץ וקלע דוד.

עם לקוחותיה של החברה במגזר הביטחוני בישראל נמנים משרד הבטחון, התעשייה האווירית, צה"ל, אלביט מערכות, רפאל ועוד. לצד זאת, במגזר האזרחי, מפתחת החברה ומספקת מערכות ליבה מתקדמות לניהול רשויות מקומיות, כגון הנה"ח, גביה, חינוך ורווחה, ניהול שירותי הנדסה ומקרקעין ועוד. החברה מספקת את מוצריה לכ-160 רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

בשלוש השנים האחרונות קיבלה החברה הפרטית תקציבים וסיוע מהממשלה בהיקף של מעל 17 מיליון שקל, בהם סיוע לפתרון לוטוס על פי החלטת הממשלה 326, תחזוקת רישוי, שירותי תפעול ותחזוקת מרכז סייבר ועוד. ב-2017 זכתה יחד עם חברות נוספות במכרז משרד הביטחון להעתקת תשתיות המחשוב של צה"ל לבאר שבע.

בשנת 2023 רשמה החברה צמיחה של כ-20% בהכנסותיה לעומת שנת 2022. החברה סיימה את שנת 2023 עם הכנסות בסך של כ-295 מיליון שקל וEBITDA מתואם בסך של כ-46.8 מיליון שקל, המשקף צמיחה של כ-27% לעומת שנת 2022. ברבעון הראשון של שנת 2024 הסתכמו הכנסות החברה בכ-75 מיליון שקל וה-EBITDA המתואם בכ-12.8 מיליון שקל. בשנים 2022-2023 ביצעה TSG שתי רכישות משמעותיות של אי פי.אר. מערכות (60%) ובר טכנולוגיות (100%), באמצעותן העמיקה את אחיזתה בשוק הרשויות המקומיות.

 לקראת ההנפקה, דורגה טיאסג’י על ידי מעלות S&P בדירוג A עם אופק יציב.

קצת היסטוריה

חברת טכם טכנולוגיה מתקדמת, שהייתה מראשוני בתי התוכנה בישראל, כללה גם פעילות של פיתוח תוכנה עבור מערכת הביטחון הישראלית, וב-1975 הוקמה במסגרתה חטיבת TSG. עם הקמתה של נס טכנולוגיות, כמיזוג של טכם ובתי תוכנה נוספים, נכללה הפעילות עבור מערכת הביטחון בחטיבת Ness TSG, שבשנת 1999 הפכה לחברה בת של נס טכנולוגיות. צוות של החברה זכה בשנת 2005 בפרס ביטחון ישראל, על השתתפותו ב"פיתוח מערכת מודיעין חוזי מתקדמת ביותר מבחינה טכנולוגית ובעלת יכולת ייחודית בלוחמה בטרור".

ביוני 2014 נרכש עיקר הפעילות של נס בישראל, שרוכז בחברת "נס א.ט.", על ידי חברת חילן. העסקה לא כללה את Ness-TSG, ששינתה את שמה לחברת TSG IT Advanced Systems ובינואר 2016 נמכרה לפורמולה מערכות והתעשייה האווירית, בחלקים שווים, תמורת 50 מיליון דולר. יו"ר החברה מאז רכישתה הוא בועז לוי. מנכ"ל החברה במשך שנים טרם רכישתה היה מיכאל זינדרמן, והוא המשיך בתפקידו גם לאחר רכישתה. ביולי 2021 החליף אותו אריק קילמן.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש