קרדיט: depositphotos
קרדיט: depositphotos

חברת הסטארטאפ Finaloop, המפתחת פלטפורמת הנהלת חשבונות מבוססת בינה מלאכותית לחברות מסחר אלקטרוני, מכריזה על גיוס הון בסך 35 מיליון דולר, בסיבוב מסדרה A. הסיבוב בהובלת הקרן Lightspeed Venture Partners, ובהשתתפות המשקיעים הקיימים Accel ו-Aleph, ומביא את סך ההשקעה בחברה מאז הקמתה ל-55 מיליון דולר.

Finaloop היא פלטפורמת הנהלת החשבונות שפותחה כדי לענות על הצרכים של חברות איקומרס בארה"ב, תחום שהתנהל עד כה על ידי שילוב של תוכנות הנהלת חשבונות מיושנות עם פעולות ידניות רבות של מנהלי חשבונות ורואי חשבון.

הפלטפורמה של Finaloop מחליפה את מגוון הפעולות שנעשו בעבר על ידי מנהלי חשבונות באוטומציה אינטליגנטית. לשם כך, המערכת עושה שימוש נרחב ומתקדם בטכנולוגיות AI ו-Machine Learning ומבצעת עבודה מקצועית מלאה, במקום זו שנעשית על ידי רואי חשבון ומנהלי חשבונות.

בנוסף, המערכת מספקת נתונים ומדדים פיננסיים מלאים בזמן אמת ללא צורך בפקודות יומן או עבודת הנהלת חשבונות ידנית, ומאפשרת דיוק בניהול ספרי החשבונות והדו״חות התקופתיים, דיווחי מס אופטימליים, ותובנות פרקטיות לשיפור הניהול הפיננסי. בכך היא חוסכת ללקוחותיה משאבי כסף וזמן רבים, מסירה נקודות עיוורון פיננסי ומאפשרת להם להתמקד בפעולות להגדלת הצמיחה והרווחיות, לקבל החלטות חכמות יותר על בסיס על דאטה מלא ועדכני, ולנהל את תזרים המזומנים באופן הטוב ביותר.

בלב יכולות האוטומציה של Finaloop ניצב Rico, מנוע הזיהוי והתאמה הפיננסי הראשון המונע על ידי בינה מלאכותית. מתוך למעלה מ-70 מיליון תנועות עסקיות, Finaloop הצליחה לזהות, להתאים ולעבד מעל ל-94% בהצלחה באופן אוטומטי - פעולה שבעבר הייתה כולה ידנית עבור בעלי עסקים ומנהלי חשבונות.

החברה הוקמה בשנת 2020 על ידי ליאורן פינצ’בסקי, בעברו שותף ב-PwC, עם התמחות בתחום המיסוי האמריקאי וה בינלאומי, ומרצה בתחומים אלו באוניברסיטת תל אביב. ליאורן חווה את הפער הטכנולוגי כשהקים מותג איקומרס משל עצמו, כשהתוצאה היתה החלטות תמחור שגויות וקושי לייצר דיווח כספי אמין.

בשנה האחרונה Finaloop רשמה גידול של 400% במספר הלקוחות. החברה משרתת כיום אלפי מותגים בתחום המסחר האלקטרוני, המנהלים היקף מכירות מצרפי של 13 מיליארד דולר, בהם Heart & Soil, Duradry ,Netririon, Crossnet ו- Marcella New York. החברה מעסיקה 65 עובדים, מרביתם בתל אביב והשאר בניו יורק. כספי הגיוס ישמשו בעיקר להרחבת הפריסה בשוק והרחבת צוות הפיתוח הטכנולוגי, בדגש על שיפור יכולות האוטומציה, הלמידה והתובנות העסקיות של המערכת.

"תעשיית האיקומרס בנויה על טכנולוגיה מתקדמת, אבל הפתרונות החשבונאיים ששימשו את החברות הפועלות בתחום נמצאו שנות אור מאחורי כל כלי אחר בארסנל שלהם״, מסביר פינצ’בסקי, ״אין שום סיבה שהחברות הפועלות בתחום ימשיכו להשתמש בטכנולוגיית הנהלת חשבונות שפותחה לפני עשרות שנים ובעבודה מאומצת וידנית של מנהלי חשבונות, בעוד שאר היבטי הפעילות שלהם מתנהלים באמצעים הטכנולוגים המתקדמים ביותר שיש כיום. סבב הגיוס מגיע לאחר שהוכח ששוק האיקומרס משתוקק לפתרון טוב יותר לניהול הפעילות הפיננסית. אנחנו נרגשים לאחד כוחות עם לייטספיד, שחולקים עימנו את החזון להוביל מהפיכה בתחום הניהול הפיננסי של חברות איקומרס".

טל מורגנשטרן, שותף בקרן לייטספיד: "Finaloop מחדשת תעשייה שלא ראתה שינוי מהותי כבר יותר מ-30 שנה ונמצאת בחזית העיצוב מחדש של תחום החשבונאות הפיננסית עבור חברות איקומרס על ידי פתרון נקודות הכאב הגדולות ביותר שלהם - ובחזית הטכנולוגית בתחום. אנחנו נרגשים לתמוך בצוות החברה כשהיא ממשיכה בעבודתה המרשימה לספק לחברות איקומרס נתונים פיננסיים מדוייקים בזמן אמת, מה שנותן להם יתרון אדיר על פני המתחרים שלהם".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש