קרדיט: יומן אקסטנשנס
קרדיט: יומן אקסטנשנס

חברת המכשור הרפואי יומן אקסטנשנס עושה זאת שוב. לאחר שדיווחה באיחור על הצעות שקיבלה לרכישתה ומנייתה זינקה ב-75% יום לפני כן, הבוקר (ה’) דיווחה החברה כי לפני שלושה ימים חתמה על מכתב הצעה לא מחייב עם הסינים למכירת נכסים וקבלת רישיון לטכנולוגיה.

יומן אקסטנשנס מסבירה כי לאחר בחינת ההצעה, ולאחר קבלת אישור דירקטוריון החברה, חתמה החברה על (ואישרה את) מכתב ההצעה.

הסינים מציעים לרכוש טכנולוגיה מהדור הראשון של מערכת ה-RHandX ופיתוח ומסחור מוצרים נוספים, (אך ורק בתחום הניתוחים הלפרוסקופיים בחלל הבטן), לרבות הדור השני של של המערכת, וזאת תמורת 4.2 מיליון דולר ותמלוגים בהיקף של 5% מהמכירות של מוצרי הדור הראשון במהלך חמש השנים הראשונות, ובהיקף של 2.5% ממכירות בחמש השנים העוקבות, לצד 5% ממכירות הדור השני, בהתאמה.

עם חתימת החברה על מכתב ההצעה, מתחילה תקופה בת 50 ימים, במהלכה תבצע החברה הסינית בדיקת נאותות, הצדדים ינסחו הסכמים מפורטים בדבר רכישת נכסי החברה וקבלת רשיון לטכנולוגיה, כמפורט במכתב ההצעה, ובמהלכה לא תוכל החברה לקבל ולדון בהצעות נוספות לרכישה נכסי החברה הכלולים במכתב ההצעה. בכך יומן מוותרת לעת עתה על הצעה אחרת במסגרת האפשרות להצעה צד חברה הודית.

יומן אקסטנשנס, שקמה ב-2012 הפכה לחברה ציבורית בנובמבר 2020, והסבה מאז הפסד של עשרות אחוזים למשקיעים. מזה חודשים שהחברה פועלת לאיתור מקור מימון להמשך פעילותה כ’עסק חי’. בדרך היא ניסתה להתייעל שוב ושוב במסגרת תוכנית לחתוך 27% ממצבת כוח האדם, וזאת בצל אי עמידה בהתחייבויות של המפיץ בהודו לרכישת כמות מינימום, כאשר בקופתה מזומנים עד פברואר 2025.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש