ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב<br>קרדיט: Federalreserve
ג'רום פאוול, יו"ר הפדרל ריזרב קרדיט: federalreserve

שבוע המסחר בוול סטריט צפוי להיפתח היום (ב’) ללא שינוי משמעותי במדדים המובילים, על רקע המתנה של השוק לקראת שלל נתוני מאקרו שיפורסמו השבוע. נזכיר שביום שישי דו"ח תעסוקה חזק וחיובי היווה למעשה חדשות לא טובות למשקיעים שחיכו לירידת ריבית מצידו של הבנק המרכזי. חוזי הריבית הקטינו עוד יותר את הסיכויים להורדת ריבית השנה.

השוק ימתין לנתוני מאקרו ולריבית הבנק המרכזי שיפורסמו בהמשך השבוע, מדד המחירים לצרכו צפוי להתפרסם ביום רביעי והוא צפוי לעלות ב- 0.3% עם קצב אינפציה שנתי של 3.4%. עוד באותו היום בשעה 21:00 הבנק המרכזי צפוי להשאיר את הריבית ללא שינוי אולם מסיבת העיתונאים חצי שעה לאחר מכן צפוי להיות משמעותית בעיקר לאחר נתוני המדד, דו"ח התעסוקה האחרון והאם הבנק ימשיך להחזיק בריבית הגבוהה עד לסיום 2024. ביום חמישי שעה לפני תחילת המסחר יפורסם מדד המחירים ליצרן עם צפי לעליה של 0.1%.

במה שאמור היה לעבור כסתם יום בחירות לפרלמט האירופי, הפתעה גדולה התבררה אתמול בשעות הלילה עם התחזקות משמעותית של הימין הלאומני באירופה והשפעת על מדיניות ההגירה של האיחוד. הגדיל לעשות נשיא צרפת מאקרון שכבר הכריז על הליכה לבחירות, בתגובה יורד הבורסה בצרפת בשיעור של 1.6%. גם בגרמניה לא היה קל למפלגתו של הקנצלר שולץ שיחד עם השמאל קיבלו כ- 30% בלבד מהקולות וגם שם נרשמה התחזקות של זרמים ימניים, הדקס הגרמני יורד 0.5%.

בבורסות אסיה לא התקיים מסחר במסחר מדינות כמו סין, הונג קונג ואוסטרליה, טוקיו עלתה 0.9% והקוספי בקוריאה השיל 0.8% על רקע המשך המתיחות עם צפון קוריאה ובלוני הזבל שמטרידים את הדרום.

מניות בכותרות

חברת KKR (KKR), קראוד סטרייק (CRWD) וגו דרדי (GDDY) יכנסו למדד ה- S&P 500 החל מה- 24 ביוני, המניות עולות 7%, 6% ו- 3% בהתאמה במסחר המוקדם. החברות יחליפו את אילומינה (ILMN), רוברט האלף (RHI) וקומריקה (CMA).

AMD מקבלת הורדת המלצה מפתיעה ממורגן סטנלי, אנליסט הבנק מקרר את הצפיות של השוק מטכנולוגיית ה- AI ודיי הולך נגד הזרם.

אינבידיה (NVDA) נסחרת ללא שינוי מהותי לאחר הפיצול (ספליט) במניותיה, עבור מניה אחת כל בעל מניות יקבל 10 מניות של החברה כשהמחיר יקטן בהתאם.

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש