רונן אגסי, מנכ"ל מגדל ביטוח<br>קרדיט: ניקולה וסטפהל
רונן אגסי, מנכ"ל מגדל ביטוח קרדיט: ניקולה וסטפהל

מגדל ביטוח ופיננסים ממשיכה להרחיב ולהעמיק את פעילותה בתחום המשכנתאות וחתמה עם בנק ירושלים על הסכם להעמדה משותפת של הלוואות לדיור בהיקף של כ-1.8 מיליארד שקל בתקופת מסגרת של שלוש שנים, כאשר מגדל תעמיד 90% מהסכום. הבנק ימשיך לנהל ולתפעל את התיק כולו אל מול הלקוחות. הרכישה מתבצעת עבור תיקי העמיתים והנוסטרו של מגדל.

בנק ירושלים מנהל תיק משכנתאות בהיקף של כ-12 מיליארד שקל ופעיל בלווי בנייה של כ-12 א’ יח"ד בלמעלה מ-250 פרוייקטים.

העסקה עם בנק ירושלים מהווה המשך ישיר לשתי עסקאות קודמות במסגרתן רכשה מגדל מהבנק תיקי משכנתאות בהיקף כולל של כ-670 מיליון שקל וכן לעסקת מימון הקמת פרויקט מגורים לרבות מסגרות לפוליסות חוק מכר שיונפקו על ידי מגדל.

רונן אגסי, מנכ״ל מגדל ביטוח ופיננסים, מסר: ״מדובר בצעד נוסף ביישום התכנית האסטרטגיה שלנו להרחבת תחומי פעילות קבוצת מגדל ביטוח ופיננסים, בין היתר במטרה לפזר את ההשקעות על פני מגוון אפיקים, סחירים ולא סחירים, לצורך השגת תשואות לטובת העמיתים והחוסכים בקבוצה. תחום ההלוואות לדיור מהווה אחד ממנועי הצמיחה שלנו בתחום האשראי ואנו רואים בתחום זה אפיק אטרקטיבי להשקעה ארוכת טווח, שמפוקח רגולטורית ומתאפיין בסיכון נמוך יחסית. אנחנו שמחים על שיתוף הפעולה עם בנק ירושלים ובכוונתנו להמשיך ולבחון את ההזדמנויות הקיימות בשוק הנוכחי במטרה להמשיך ולגוון את תיק ההשקעות שלנו".

יאיר קפלן מנכ"ל בנק ירושלים, מסר: "שנת 2024 היא שנה של הזדמנויות לבנק ירושלים, כאשר שיתופי הפעולה השונים עליהם עמלנו רבות נושאים פרי. אני מברך על הרחבת שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מגדל שיאפשר לנו להמשיך בצמיחה גבוהה בתחום המשכנתאות. בנק ירושלים ממשיך לפעול בגזרות השונות על מנת להמשיך ולייצר שיתופי פעולה אסטרטגים עם גופים מובילים בשוק הפיננסי וזאת על מנת לאפשר לכלל לקוחותינו ליהנות ממגוון רחב של מוצרים אטרקטיביים ומותאמים לצרכיהם".

תגובות לכתבה

הוסיפו תגובה

אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש